UA
RU

Комітет ПАРЄ визнав стирання української культурної ідентичності елементом геноциду з боку росії

Комітет культури ПАРЄ визнав стирання української культурної ідентичності елементом політики геноциду з боку росії.

Комітет ПАРЄ визнав стирання української культурної ідентичності елементом геноциду з боку росії-Фото 1

У Парламентській асамблеї Ради Європи підняли питання геноциду з боку росії. Комітет культури ПАРЄ визнав, що стирання української культурної ідентичності є інструментом війни росії проти України. А також елементом політики геноциду, спрямованої на знищення української нації. За повідомленням народної депутатки Євгенії Кравчук, комітет одноголосно підтримав резолюцію «Протидія нищення культурної ідентичності під час війни та миру». ПАРЄ розгляне ухвалення резолюції на своїй червневій сесії. 

Комітет ПАРЄ визнав стирання української культурної ідентичності елементом геноциду з боку росії-Фото 2

Резолюція закріплює, що росія використовує культурні «чистки» як інструмент війни. Робиться це з метою заперечити існування іншої культурної ідентичності. Російькі окупанти стирають історичне коріння, цінності, спадщину, літературу, традиції та мову. Такі дії є воєнними злочинами та злочинами проти людяності. Вони свідчать про геноцидний намір знищити українську націю.

Комітет ПАРЄ визнав стирання української культурної ідентичності елементом геноциду з боку росії-Фото 3

У січні ПАРЄ схвалила резолюцію, яка підтверджує, що росія вчиняє злочин геноциду, системно викрадаючи українських дітей. Минулого березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародні ордери на арешт президента росії Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей з окупованих районів України до рф. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Офіс Президента України

Читайте також: РОСІЯ ВЛУЧИЛА РАКЕТАМИ ПО ДРУКАРНІ У ХАРКОВІ: Є ЗАГИБЛІ І ПОРАНЕНІ

Статьи по теме