UA
RU

Юрій Андрухович отримав німецьку Премію Гейне-2022

Редагувати переклад

Український поет, письменник і перекладач Юрій Андрухович отримав німецьку Премію Гейне-2022 від німецького міста Дюссельдорф.

Юрій Андрухович отримав німецьку Премію Гейне-2022-Фото 1

Фото: facebook.com/yuri.andrukhovych

 

У такий спосіб організатори премії вшановують «рішучого прихильника європейських цінностей, який відданий вільній і незалежній Україні з тісними зв’язками з Європою», сказав мер міста Штефан Келлер. Він зазначив, що вибір лауреата продиктовано солідарністю Німеччини з Україною та її народом.

«Андрухович пристрасно відданий європейській ідеї та представляє ідентичність України як культурної нації. Він нагадує Європі, що свобода і права людини знаходяться на передовій оборони України», – йдеться у повідомленні.

Юрій Андрухович – засновник поетичної групи Бу-Ба-Бу, автор прозових творів «Московіада», «Рекреації», «Перверзія» тощо. У 2014 році він став професором славістики та центральноєвропейської літератури імені Зігфріда Ансела в Університеті Гумбольдта в Берліні.

Премія Гейне – це престижна німецька премія в галузі літератури, яку присуджує влада Дюссельдорфа кожні 2 роки. Нагороду в розмірі 50 тисяч євро вручать Андруховичу на церемонії 13 грудня.

Читайте також: НІМЕЦЬКИЙ ПОЕТ, МАСОН, УЧЕНИК ІММАНУЇЛА КАНТА: КИМ БУВ РОДИЧ ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ 

Статьи по теме