Закрити
UA
Мода

Що робити з використаною косметикою та де здати на переробку?

Поділись:

Настав час зробити так, щоб тюбики улюблених використаних кремів вирушали у правильні місця. 

posts-to-db-Фото 1

В рамках теми місяця Sustainability ми вже розповідали, як сортувати сміття в Україні, що робити з непотрібним одягом і здавали точки, куди його можна здати, а тепер настав час косметики. 

Читайте також: Як різні країни та міста світу борються за порятунок екології

 

Правильна косметика

Щоб загалом скоротити кількість відходів, варто звернути увагу на кількість косметики на вашій бьюті-полці та її формат. Мініатюрні креми або дорожні варіанти, звичайно, менше коштують, але вистачає їх не довго. Якщо привчитися купувати великі версії косметичних засобів, їх вистачатиме більш тривалий період, а кількість відходів значно скоротиться. 

posts-to-db-Фото 2

Такий різний пластик 

Один із головних кроків, який варто вивчити на шляху до екологічного способу життя, — види відходів загалом та пластику зокрема. Зручним варіантом буде програма «Сортуй». У нього простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, варто вказати, яку тару або вид відходів вам потрібно утилізувати, а програма підкаже, чи це можливо. Переглянути пункти прийому відходів по всій Україні можна переглянути на інтерактивній карті RecycleMap

posts-to-db-Фото 3

 

Будь-яку ємність — чи то банку з-під крему, чи упаковку кефіру — варто ретельно вимити від залишків і висушити. Якщо цього не зробити, переробити відходи буде неможливо через бруд, плісняву і т.д. 

Види пластику з маркуванням РЕТ, РР, PS и HDPE підлягають переробці. Скло можна викинути в звичайний контейнер зі сміттям, який для цього призначений, утилізації воно не потребує, але здати в пункти прийому його також можна. Якщо пластик без маркування, він вирушить на спеціальне високотемпературне спалювання. 

Читайте також: Екологічні тренди в інтер’єрі, яким варто слідувати

posts-to-db-Фото 4

Куди здати використані кошти? 

Поки що в Україні немає роздільного збору сміття, звичайно, доводиться допомагати екології самотужки. Але ті, хто давно в еко-тусовці, знаю, що далеко не все так погано та складно. Нещодавно ми розповідали у докладній статтіЯк почати сортувати сміття в нашій країні на основі особистого досвіду 

Не зайвим нагадати, що навіть багато мереж супермаркетів і торгових центрів (наприклад, METRO) встановлюють контейнери для роздільного збору відходів, батарейок і не тільки. 

posts-to-db-Фото 5

 

Україна без мусора 

Найбільша станція прийому відходів та сміття в нашій країні — Україна без сміття. Організація знаходиться у Києві за адресою вул. Саперно-Слобідська, 25. Навіть якщо ви новачок, співробітники чи еко-відповідальні відвідувачі підкажуть, як сортувати, на що звернути увагу, підбадьорять своєю життєрадісністю та дадуть зрозуміти, що жити у стилі еко не так складно, як здається. 

У період карантину відходи на переробку можна здавати. Для цього варто заповнити спеціальну заявку і до вас приїде кур’єр, щоб забрати пакети із вмістом та відвезе все на станцію. Коштує така послуга 200 грн за один 120-літровий пакет, але доступна вона лише мешканцям Києва.

Читайте також: 8 книг, які розкажуть все про екологічний спосіб життя

posts-to-db-Фото 6

Косметичні магазини

У Європі та інших частинах світу практика із роздільним збором сміття не просто поширена, а є звичною. Так само йде справа з прийомом використаних контейнерів з-під косметики у великих брендових магазинах Lush Cosmetics, MAC, Origins і не тільки. З одягом аналогічно, наприклад, Levi’s. У наших реаліях не всі опції поки що доступні, але корисні ініціативи все-таки є. 

posts-to-db-Фото 7

Yves Rocher – пропонує здавати використані тари від усієї косметики бренду на переробку. 

Кіеля запустили ініціативу, згідно з якою можна принести порожні контейнери від коштів та натомість отримати винагороду залежно від кількості баночок. Це може бути пробник засобу, мініатюра або еко сумка.

Крім безпосередньо косметичних магазинів банки з-під використаної косметики можна здати в «Екологічні інвестиції»

posts-to-db-Фото 8

Отже, підсумуємо основні правила: 

  • купуйте великі версії косметичних продуктів;
  • вивчіть, які бувають види пластику;
  • звертайте увагу на маркування виду пластику та вибирайте тип утилізації 
  • вивчіть, які магазини у вашому місті та бренди приймають використані контейнери назад для переробки;
  • використовуйте деякі контейнери повторно для господарських чи побутових цілей. Наприклад, розпилювачі для обприскування кольорів. 
  • також у використані контейнери можна дозувати засіб великого формату. Це зручно для подорожей.