UA
RU

Як різні країни та міста світу борються за порятунок екології

Редагувати переклад
Проїзд у метро в обмін на пляшку, предмети у школі зі зміни клімату, заборона на пластикові пакети та багато іншого. Саме так у різних країнах виборюють рятування екології. 

Як різні країни та міста світу борються за порятунок екології.

У період пандемії питання екології стоїть не так гостро, як раніше, а все заради нашого блага, як би дивно це не звучало. Розважні продукти в супермаркетах пофасовані і упаковані в поліетилен, каву на винос можна взяти тільки в пластиковій склянці, а про кількість використаних одноразових масок і рукавичок краще не замислюватися. 

Втім, це вимушені тимчасові заходи (ми впевнені), а ось питання екології після пандемії як і раніше не хвилюватиме. В рамках теми місяця sustainability на Marie Claire ми розповідаємо про цікаві екологічні ініціативи у різних куточках світу, зокрема в Україні. 

Читайте також: Екологічні тренди в інтер'єрі, яким варто слідувати

 

Італія: проїзд у метро за пляшку та екологія для школярів 

Як різні країни та міста світу борються за порятунок екології.

Іноді заходиш у метро і виявляєш, що всі поїздки на карті закінчилися. А ось були б ми в Італії, а саме в Римі, довго б думати не довелося. Достатньо здати пластикову пляшку в спеціальний приймач і натомість отримати знижку на проїзд або зовсім покататися безкоштовно. Подібна ініціатива є не тільки в Римі, а й у Стамбулі, індонезійському місті Сурабая та Пекіні. 

Італія також може похвалитися освітньою ініціативою у сфері екології. З нового навчального року школярі проходитимуть нову програму, яку адаптували під актуальний порядок денний сталого розвитку та раціонального використання ресурсів. Італійські діти вивчатимуть глобальне потепління, вплив людства на планету. Інші предмети — математика і навіть фізика — також ставитимуть до центру уваги екологічний порядок денний. 

 

Німеччина

Як різні країни та міста світу борються за порятунок екології.

У Німеччині, як і здебільшого Європи, поширена практика здачі пластикової та скляної тари. Завдяки цій рутинній для європейців справі їм повертається вартість за пляшку чи новий напій. Всі пляшки відправляються на переробку, а подібна практика дозволяє тарі циркулювати та не забруднювати довкілля. 

Подібне практикується також у Норвегії, Фінляндії, Бельгії, Нідерландах, Швеції, Ісландії та не тільки. До речі, здавати пляшки у розвинених європейських країнах — не ознака бідності, навпаки. Так роблять люди всіх соціальних статусів і насамперед усвідомлені. 

Читайте також: 8 книг, які розкажуть все про екологічний спосіб життя

 

Франція: дороги, їжа та одяг 

Як різні країни та міста світу борються за порятунок екології.

Цікаво в країні, яку всі бачать (здебільшого) через призму багета, Ейфелевої вежі та Тижня моди, підійшли і до доріг. У Франції є перша у світі автомагістраль, яка повністю зроблена з перероблених матеріалів зі старих доріг. Також країна може похвалитися дорогою із сонячних батарей у селі Турувр-о-Перш. Завдяки їй у селі працюють усі вуличні ліхтарі. 

До 2024 року в Парижі будуть заборонені дизельні автомобілі, до 2030 — транспорт на бензині, до 2030 планується скорочення місць для паркування на 55 000 на рік. 

Як різні країни та міста світу борються за порятунок екології.

У 2016 році Франція стала першою країною, яка заборонила супермаркетам викидати чи утилізувати нерозпродані продукти гарної якості. Натомість, згідно із законом, надлишки потрібно віддавати благодійним організаціям або пускати на корм для тварин. 

З одягом справи так само. Незалежно від ціни або бренду французькі магазини роздрібної торгівлі повинні жертвувати непродану тканину та одяг організаціям з переробки відходів або віддавати на благодійність нужденним. 

Міські ринки Парижа підтримують місцевих виробників та у певні дні тижня продають лише їхні продукти. Аналогічно надходять кафе та ресторани, щоправда, на постійній основі. Навіть ресторан Septime, нагороджений зіркою Мішлен, працює з місцевими продуктами та постачає їжу прямо з власної ферми.

 

Ісландія

Як різні країни та міста світу борються за порятунок екології.

Ісландія знаменита на весь світ не лише дивовижними краєвидами, а й захистом довкілля та стійкістю. Індекс екологічної ефективності Ісландії становить 93,5, що робить її одним із беззастережних «зелених» країн-лідерів у світі. 

У країні дбають про чистоту океану і наголошують на виробництві електроенергії та тепла, використовуючи геотермальні ландшафти. 

Читайте також: Де придбати екологічні товари в Україні

 

Швейцарія

Як різні країни та міста світу борються за порятунок екології.

Швейцарія стала першою у світі країною, яка проголосувала за впровадження зеленої економіки. Один із перших кроків – система переробки відходів. У це складно повірити, але в країні утилізується понад 50% усіх відходів, і це один із найкращих показників у світі. Якщо захочете повчитися, як правильно сортувати сміття та переробляти, беріть приклад зі Швейцарії. 

Також у країні є податок на предмети, які можуть бути використані повторно чи перероблені. Якщо людина їх викинула, то має заплатити до скарбниці. 

 

Як різні країни та міста світу борються за порятунок екології.

Які ще еко-ініціативи практикуються у світі?

Ірландія - Податок на одноразові стаканчики.

Шотландія - Заборона на ватяні палички.

Канада - З 2021 року заборона на одноразовий пластик: пакети, пляшки та одноразові соломинки. 

Україна. В Києві відкрили екопарк на Рейтарській із сонячними батареями, контейнерами для роздільного збору сміття та покриття для велосипедних доріжок. Також в Україні є програма Helpmap з інтерактивною картою місць, де можна здати непотрібні речі. 

Фото: pexels.com

Статті на тему