UA
RU

Які збитки завдала росія довкіллю України

Редагувати переклад

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів розповіли, які збитки завдала росія Україні. Наразі зафіксовано понад 2900 фактів шкоди довкіллю.

Які збитки нанесла росія довкіллю України

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів наголошує, що збитки довкіллю України внаслідок російської війни є безпрецедентними та глобальними. Наразі в Україні зафіксовано понад 2900 фактів шкоди довкіллю. Збитки оцінюють у 56,7 млрд євро. 

За словами міністра Руслана Стрільця, розпочавши цю війну, росія запустила непоправні процеси. Екологічні наслідки відчують на собі люди в усьому світі:

  • Збройна агресія рф спричинила 150 млн додаткових викидів парникових газів. Кожен день війни збільшує цей показник.
  • Третина української землі замінована. 174 тис. кв. км — не просто цифра, це територія, потенційне забруднення якої завдає шкоди екосистемам.
  • З лютого 2022 року росія запустила по Україні понад 10 тисяч ракет та ударних дронів. Вони вибухнули в Україні, але хімічні речовини рознесло на тисячі кілометрів. Від цього страждають й інші країни.
  • Бойові дії сьогодні відбуваються на території близько 30 тис. кв. км українського лісу. Лісові пожежі спричиняють подвійний удар по кліматичній системі — людство стикається з втратою потенціалу поглинання лісами СО2.
  • Забруднено українські водойми, що є ризиком поглиблення продовольчої кризи.

Нагадаємо, що влітку росія під час обстрілів портів Одеси і Чорноморська знищила 60 тисяч тонн українського зерна з метою створити штучний голод. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Сергій Ілляшенко / Книга катів українського народу

Читайте також: ВНАСЛІДОК ВІЙНИ БУЛО УРАЖЕНО ПОНАД 20% ПРИРОДООХОРОННИХ ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ

Статьи по теме