UA
RU

5 вітамінів для прискорення метаболізму

Редагувати переклад
Ще одна причина привчити себе пити вітаміни. 

5 вітамінів для прискорення метаболізму-Фото 1

Правильне харчування та вітамінні добавки допоможуть вам досягти балансу корисних речовин в організмі. Чи замислювалися ви про те, що одна з його найважливіших функцій – обмін речовин – має ключову роль не лише в контексті питання із зайвою вагою? Правильно налагоджена робота метаболізму підвищує ваші енергетичні рівні та покращує стан імунної системи. Ми склали вам список вітамінів, які здатні «розворушити» заснув метаболізм.

Скажімо відразу, що вітаміни без підтримки у вигляді здорового харчування не вплинуть. Це не чарівна паличка, яка з гарбуза зробить карету, а із Попелюшки – принцесу. 

Найкращий спосіб покращити роботу метаболізму – це правильно харчуватися. Насамперед переконайтеся, що ви їсте достатню кількість їжі (нестача їжі призводить до уповільнення метаболізму). Потім подумайте про те, що знаходиться у вашій тарілці (а в ній повинні бути органічні та поживні продукти, наприклад, овочі, фрукти, горіхи, насіння, зернові та продукти, багаті на білок), 

- Каже дієтолог Даніель Дюбуа. 

Отже, записуйте вітаміни, які сприяють прискоренню метаболізму:

Вітаміни групи В

Хто ще не знав, що вітаміни групи В – справжні суперстари? Мало того, що їх називають вітамінами краси, вони ще й позитивно впливають на такий складний механізм, як метаболізм. Одна з функцій В-шек - допомагати організму обробляти їжу, яка в нього надходить, тому ми радимо вам приймати не певний вітамін В, а комплекс. У деяких з них міститься до семи видів вітамінів В з дев'яти можливих, тому висока ймовірність, що всі потреби вашого метаболізму будуть задоволені. 

Магній

Магній вважається одним із найпопулярніших мікроелементів, які сприяють підвищенню енергії. Він бере участь у сотнях біохімічних реакцій в організмі, які включають і обмін речовин. Переконайтеся, що отримуєте достатню кількість магнію — тільки так ви будете впевнені, що ваші реакції та системи працюють безперебійно. 

Читайте також: У ЯКИХ ПРОДУКТАХ ЗМІСТ МАГНІЙ

5 вітамінів для прискорення метаболізму-Фото 2

Мультивітаміни та омега-3

Чарльз Паслер, дієтолог та засновник Pure Change, пропонує для прискорення метаболізму приймати рослинні мультивітаміни та омега-3 жири. За його словами, цей дует буде націлений на покращення здоров'я щитовидної залози. «До чого тут щитовидна залоза?» - Запитайте ви. А ми відповімо, що вона є дуже важливою для регулювання швидкості метаболізму вашого тіла. Ця залоза виробляє гормони, які регулюють обмін речовин та допомагають спалювати калорії. Для правильного виробництва гормонів вам потрібні поживні речовини, такі як йод, цинк, омега-3 жири, вітамін D і селен. 

Риб'ячий жир

Ви, напевно, знали, що риб'ячий жир добре позначається на стані волосся, нігтів і шкіри, але навряд чи ви були в курсі його магічних здібностей у питанні прискорення метаболізму. За словами лікарів, риб'ячий жир допомагає збільшити енергію в мітохондріях клітин, що збільшує силу та ефективність м'язів (це призводить до зростання витривалості та спалювання жиру).

Читайте також: СПИСОК ДІЄТОЛОГА: ШКІДЛИВІ І КОРИСНІ ЖИРИ В ХАРЧУВАННІ

Залізо та креатин

Залізо і креатин також позитивно впливають на електростанції клітин - мітохондрії. Ці речовини забезпечують енергетичний центр клітини або киснем, або енергією, щоб збільшити метаболізм та ефективність енергії, що виробляється з клітин. Чим більше кисню в клітинах, тим більше енергії та витривалості, так що навіть найважче тренування не зможе вас довести до краю сил. Незважаючи на те, що креатин є сполукою, яку м'язи використовують для зберігання енергії, а залізо переносить кисень у м'язи і допомагає їм спалювати жир, обидва вони мають ще одну функцію — зміцнення метаболізму. 

Статті на тему