UA
RU

Давайте поговоримо: 6 міфів про вагіну, які настав час розвінчати

Редагувати переклад
Про це не говорять уголос, а ми скажемо.
міфи про вагіну

Тема жіночих органів завжди була однією з топових, оскільки існує безліч міфів навколо жіночого здоров'я, які є далекими від дійсності. Те, що жіночий організм – складна штука, знаю все, але ще складніше дбати про нього та підтримувати здорову мікрофлору всередині.

 Ми неодноразово чули багато міфів про жіночу вагину і хочемо сказати, що настав час розвінчати їх і перестати вірити всьому, що кажуть. Редакція Marie Claire зібрала шість поширених міфів про піхву, які не є правдивими

Міф №1: Вагіна очищається лише за допомогою гелю для інтимної гігієни

Подивимося правді у вічі — це одне із тих старих женоненавистнических міфів, які свідчать, що вагина — те місце, якого треба соромитися і існування якого годі навіть згадувати. Плюс, нав'язування засобів для інтимної гігієни – маркетинговий хід, якому вірить більшість жінок. Ми не закликаємо вас відмовитися від гелю чи мила, але нашою природою закладено так, що вагіна здатна самоочищатися. Гінеколог та засновник центру жіночого здоров'я “Fertility & Gynaecology Academy” Алекс Ескандер каже, що жіночий орган легко може самостійно позбутися забруднень:

“Піхва щодня очищається зсередини за допомогою природних виділень слизу, що виходять із шийки матки та стінок піхви. Механічна очистка вагіни від забруднень навколишнього середовища може принести більше шкоди, ніж користі.

Тому, спринцювання та використання агресивних засобів для чищення, які можуть порушити природний баланс піхви, категорично заборонено. Якщо ви хочете очистити вульву (область зовнішніх статевих органів), просто використовуйте м'яке дитяче мило та теплу воду, щоб акуратно промити область навколо неї.

Міф №2: Піхва залишається незмінною протягом життя

Як і решта частини тіла, піхва і вульва змінюються з часом. «Піхва і навколишнє середовище змінюються на різних етапах життя, наприклад, у період статевого дозрівання та вагітності», — пояснює доктор Ескандер.

 «Найбільші зміни відбуваються під час пременопаузи і після менопаузи через зниження рівня естрогену, через що стінка піхви стає тоншою і сухішою».

Читайте також: 5 тривожних симптомів жіночого здоров'я, які не можна ігнорувати

Міф №3: Часті статеві акти розтягують вагіну

Що? Цей міф точно не відповідає дійсності. Як пояснює доктор Ескандер: «При збудженні піхву збільшується в розмірах, щоб пристосуватися до статевого акту, але відразу після цього вона повертається до свого звичайного розміру». Після пологів та з віком м'язи тазового дна, що оточують піхву, можуть слабшати, що робить його більш розслабленим, але вправи Кегеля для тазового дна можуть допомогти залишатися в тонусі довгий час.

міфи про вагіну

Міф №4: Виділення сигналізують про хворобу

Залежно від того, які види виділення. Якщо це звичайний слиз, без специфічного запаху та кольору, то боятися нічого. "Виділення абсолютно нормальні в період між статевим дозріванням і менопаузою - вони стають рідкішими і поступово збільшуються перед овуляцією, а потім стають густими і липкими, як тільки відбувається овуляція", - пояснює гінеколог. Ви звикнете до того, які виділення для вас нормальні, тому якщо вони почнуть змінюватися, особливо якщо при цьому присутній неприємний запах, свербіж, болючість і почервоніння, або якщо вони мають ненормальний колір, варто пройти обстеження у вашого лікаря.

Міф №5: Здорова вагіна не має запаху

Здорове піхву видаватиме легкий запах, але ніколи не пахне океанським бризом або альпійським лугом. Всі ми маємо свій унікальний запах, і важливо розуміти, що для вас це нормально, а якщо запах змінюється — це сигнал тривоги. Доктор Ескандер попереджає, що якщо ваші виділення з піхви мають рибний або різкий запах, це може бути ознакою інфекції, такої як бактеріальний вагіноз або ІПСШ, тому важливо перевіритись.

жіноче хдоров'я

Міф №6: Сверблячка означає наявність грибкової інфекції

Хоча це один із симптомів, свербіж не означає автоматично дріжджову інфекцію — насправді, лише 35-40% жінок, які повідомляють про свербіння, мають дріжджову інфекцію. Можливо кілька альтернативних причин. Зниження рівня естрогену під час пременопаузи і після менопаузи може означати, що слизова оболонка піхви стає тоншою і сухішою, що може призвести до свербіння та роздратування. Або це може бути контактний дерматит, свербіж висип, який може бути викликаний алергічною реакцією, тертям під час їзди на велосипеді, дратівливими речовинами або тісним одягом, який може викликати роздратування в області вульви.

Такі міфи оточують наш таємничий жіночий орган і закликаємо вас переставати у це вірити.

Фото: unsplash.com

Статті на тему