UA
RU

Міфи про харчування до і після тренування (частина 1)

Редагувати переклад
Навколо теорії харчування до та після тренувань існує чимало домислів. Розвінчати найпопулярніші міфи взялася Наталія Денисюк.
Міфи про харчування до та після тренування (частина 1)-Фото 1

@tullylou

Останнім часом мода на здоровий спосіб життя і підтримка себе в хорошій формі досягла апогею – все більше дівчат після роботи замість бару відправляються до спортзали, що бігають вранці людей стає все більше (а забарвлення їх кросівок все яскравіше), та й килимки для йоги українці перестали плутати з тубусами для креслень. Але для підтримки гарної фігури лише навантаження м'язів мало, необхідно також правильно харчуватися і знати основні правила вживання їжі при тренуваннях. Культура спорту у нас тільки розвивається, тому що займаються ще не володіють всією інформацією про схуднення та правильний раціон. Як не дивно, розвиток Інтернету та технологій не сприяють розширенню знань у цій сфері, тому можна легко заплутатися у величезній масі теорії. Ми вирішили впорядкувати цей хаос та розставити всі крапки над «і».

Читайте також: СПОРТ-РЕЖИМ: 6 ВАЖЛИВИХ МОМЕНТІВ, ЩОБ НЕ ПРОПУСКАТИ ТРЕНУВАННЯ

МІФ 1: голодування на кефірі плюс регулярні тренування - вірний шлях до схуднення

Нерідко, прийнявши рішення схуднути, дівчата, будучи нетерплячими створіннями, хочуть отримати все і відразу і використовують для цієї мети будь-які можливі засоби. Вони буквально прописуються в спортзалі і практично перестають їсти, обмежуючи свій раціон кефіром, фруктами та іншою низькокалорійною їжею. Такий підхід дуже небезпечний, оскільки неприємним доповненням до втрати ваги йдуть виснаження, надмірне навантаження на серце та занепад сил, здатний надовго вибити з колії. Інтенсивні заняття спортом вимагають великої кількості енергії, яку «пташинна» дієта просто нездатна забезпечити. Крім того, вага, втрачена за допомогою такого стресу, дуже швидко повернеться назад, як тільки ви почнете нормально харчуватися.

Гарантованого результату, який залишиться з вами надовго, краще досягати поступово, обмежуючи себе в їжі розумно та без фанатизму. Займатися краще не до кривавого поту, а даючи організму можливість відновитися, відпочити і (а чому б і ні?) отримати задоволення від спорту.

Міфи про харчування до та після тренування (частина 1)-Фото 2

@tullylou

МІФ 2: кожен з'їдений шматок торта потрібно відпрацьовувати у спортзалі

Як часто нам доводилося чути від подруг фрази на кшталт: «Цей десерт був зайвим, доведеться сьогодні затриматись у спортзалі». Думка про те, що солодощі потрібно старанно і болісно відпрацьовувати на тренуваннях, так глибоко засіла у нашій свідомості, що ми навіть не замислюємося про її істинність. Створюється таке враження, що після кожного шматочка торта ми, як персонажі мультфільму, одразу лунаємо вшир. Звичайно, у житті так не відбувається. Дієтолог Борис Скачко переконаний, що споживання солодощів у розумних кількостях ніяк не вплине на фігуру:

Головне – харчуватися збалансовано, їсти більше овочів та фруктів, пити достатню кількість води, і невеликі слабкості у вигляді десерту кілька разів на тиждень ніяк не позначаться на вашій вазі. У жодному разі виснажливі фізичні навантаження не підуть на користь. Для кожної людини є своя межа корисної напруги, і перевищувати її не варто.

Давайте тільки не сприймати цю пораду як сигнал до початку кондитерського свавілля, регулярне споживання швидких вуглеводів у вигляді цукру та білого борошна, природно, призведе до накопичення жиру.

Читайте також: КОРИСНІ АЛЬТЕРНАТИВИ ШКІДЛИВИМ СНЕКАМ

МІФ 3: якщо є після тренування, зайва вага відразу повернеться

Одним із найпоширеніших міфів є думка, що після тренування в жодному разі не можна їсти. Прихильники цього підходу переконані, що всі калорії, що були втрачені під час занять, миттєво повернуться. А ось професійні спортсмени та тренери наполягають на тому, що прийом їжі після спорту має відбутися неодмінно!

Якщо відразу після тренування ви приймаєте необхідні вам вуглеводи та білки, то білково-вуглеводне вікно, що відкривається в цей період, дозволяє транспортувати ці мікро- і макроелементи в м'язи. А якщо ж ви поїдете через кілька годин після тренування, це вікно вже закривається, і їжа буде використана не тільки для формування рельєфу, але і для появи жирових відкладень. Також не варто накидатися на їжу відразу після силового навантаження, організму потрібно щонайменше півгодини, щоб кровообіг прийшов у норму, і кров змогла повноцінно брати участь у процесі травлення, – вважає сертифікований інструктор йоги Дмитро Яценко.

Чи варто говорити, що якщо ви хочете отримати користь від занять, то потрібно забути про смажене і борошняне, натомість зробити упор на фрукти, овочі та білок.

Статті на тему