UA
RU

Головні міфи про метаболізм, у які не варто вірити

Редагувати переклад
Ми часто пишемо про метаболізм, способи його поліпшити и продуктах, які цьому допомагають. Але міфи про нього невичерпні, тому час для чергової порції спростувань.  

міфи про метаболізм фото

Багато хто звикли думати про метаболізм, як про міфічну істоту, яку ніхто ніколи не бачив і не розуміє, що це за звір. Через це багато думок про обмін речовин помилкові і стають каменем спотикання на шляху схуднення. Щоб досягти бажаного результату, варто зрозуміти, що факти про метаболізм є правдою, а що міфом. 

Метаболізм – це процес, під час якого їжа перетворюється на паливо для життєдіяльності нашого організму. Вага залежить багато в чому саме через його швидкість. Відповідно, чим повільніший метаболізм, тим більша наша талія та стегна. 

Читайте також: Найпопулярніші міфи про метаболізм

 

 

Міф 1. Неможливо змінити метаболізм

Генетика та деякі медичні стани (наприклад, проблеми із щитовидною залозою) відіграють важливу роль у метаболізмі. Але покращити його, всупереч безлічі міфів, справді можна за допомогою правильного харчування та фізичних вправ. Якщо навантаження входять силові тренування, це дасть вам невелике, але значуще прискорення метаболізму. Цьому також сприяють деякі продукти. В ході дослідження в Університеті Тафтса було з'ясовано, що вживання цільнозернових продуктів допоможе прискорити метаболізм. 

Головні міфи про метаболізм, в які не варто вірити.

Міф 2. У худих людей метаболізм швидше

Вважають, що у худих людей метаболізм швидше, тому вони перебувають у такій формі. А ось тим, хто має надмірну вагу, просто не пощастило. Насправді ця думка помилкова. Навпаки, чим більша людина, тим більше енергії вона споживає. А погані люди під час відпочинку калорії зовсім не спалюють. Весь секрет не в здібності є і не товстіти, а в м'язовій масі. М'язи допомагають спалювати калорії, які споживаємо за день. До речі, у двох людей з однаковою комплекцією все одно може бути різний метаболізм. У чому тут річ — не можуть сказати навіть вчені.

Читайте також: Дієтолог Дженніфер Лопес назвала золоті правила прискорення метаболізму

Головні міфи про метаболізм, в які не варто вірити.

Міф 3. Правильна їжа - запорука доброго метаболізму

Вівсянка на сніданок, півтора літри води на день і регулярні фізичні навантаження ще не запорука хорошого метаболізму. Варто не забувати також про повноцінний сон. Через його відсутність підвищується апетит і, відповідно, вага. Регулярне недосипання не безпосередньо впливає на метаболізм, але він може збільшити проблеми зі здоров'ям загалом і «подарувати» зайві кілограми. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему