Міністерство охорони здоров’я опублікувало список корисних звичок, які варто внести у план на новий рік для того, щоб підтримувати здоров’я.
МОЗ України поділилося списком корисних для здоров’я звичок. Їх рекомендує Олег Швець, президент Асоціації дієтологів України, консультант із громадського здоровʼя Міністерства охорони здоров’я. Як зазначають у МОЗ, до великих змін достатньо рухатися простими щоденними кроками.
Сніданок – дуже важливий. Ранковий прийом їжі пришвидшує метаболізм і запобігає пізнішому переїданню. Краще з’їсти небагато, наприклад, яйце, трохи вівсянки чи фрукт, аніж пропустити сніданок.
Дієтологи радять планувати харчування. Якщо чітко розписувати продукти, можна досягти цілі. Наприклад, якщо хочете схуднути, треба скоротити споживання цукру та зробити щоденний раціон збалансованим. Також ця звичка допоможе тримати харчування під контролем.
Дієтологи називають споживання достатньої кількості води однією із найздоровіших звичок. Вони радять уникати солодких та калорійних напоїв. Якщо не подобається звичайна питна вода, можна додати шматочки апельсина, лимона, лайма, ягід або огірка.
Намагайтеся більше рухатися, ходити. Із вправ можна робити найпростіші – розтяжку, випади тощо. Як зазначають лікарі, лише 30 хвилин ходіння п’ять разів на тиждень допомагають покращити настрій. Якщо немає змоги ходити 30 хвилин за один раз, можна здійснити кілька коротких прогулянок.
Встановіть проміжок часу, в який ви відкладаєте телефон та вимикаєте ноутбук. Зазвичай люди дивуються, скільки вільного часу можна знайти, відклавши гаджети.
Процес навчання та опанування навичок допомагає зберегти мозок здоровим. Розумова діяльність здатна уповільнити ознаки старіння мозку та навіть відтермінувати наслідки хвороби Альцгеймера. Зокрема, лікарі радять вивчати іноземні мови.
Дослідження свідчать, що за 20 хвилин після останньої сигарети пульс і артеріальний тиск знижуються до здорових показників. Організм людини здатен швидко відновлюватися. Тож лікарі радять не чекати наслідків шкідливого впливу і відмовитися від куріння.
Під час війни дуже важко налагодити здоровий сон. Людині треба спати від 7 до 9 годин на добу. І краще – за розкладом: лягати спати та прокидатися щодня приблизно в один і той самий час.
Тренування допомагають схуднути, зміцнити серце та кістки. Силові тренування допомагають організму накопичувати м’язову масу замість жиру. Лікарі радять найпростіші силові вправи – віджимання, випади, присідання. Тренуватися треба принаймні двічі на тиждень.
Кілька хвилин на сонці підвищують рівень вітаміну D, а прогулянки підіймають настрій. В ідеалі треба не сидіти, а прогулюватися. Бажано на природі.
Вправи на баланс так само важливі, як й силові. Хороша рівновага означає кращий м’язовий тонус, здоровіше серце та більшу впевненість. Досягти її допоможуть заняття пілатесом, йогою тощо.
Згідно з дослідженнями, усвідомленість зменшує стрес, полегшує біль та покращує настрій. У МОЗ зазначають, що навіть миття посуду може бути корисним для мозку, якщо робити це усвідомлено.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Thomas Koukas / Unsplash
Читайте також: ЯК ПОКРАЩИТИ ІМУНІТЕТ: ПОРАДИ МОЗ