У Європі на велосипеді на роботу дістаються навіть прем’єр-міністри та губернатори!
У цьому немає нічого дивного, адже це найбільш екологічний та мобільний вид транспорту. Але на цьому його позитивні риси не закінчуються. Ми знайшли 10 причин полюбити двоколісного друга ще більше.
Навіть спокійна їзда на велосипеді допомагає спалювати 300-400 кілокалорій на годину. Щоб схуднути Швидше, треба підвищувати швидкість: дослідження показують, що швидка їзда на короткі дистанції спалює в 3,5 рази більше жиру, ніж тривала велопрогулянка у повільному темпі. Більше того, фізіологи виявили, що метаболізм працює у прискореному режимі не лише під час поїздки, а й кілька годин після неї.
При їзді велосипедом задіяні практично всі групи м’язів. Так, для підтримки рівноваги активуються м’язи спини та живота, що допомагає отримати гарний прес та поставу. А обертаючи педалі, ми гойдаємо литкові, стегнові та сідничні м’язи.
Велопрогулянка з ранку допоможе підбадьоритися, а ввечері швидше заснути. Вправи на свіжому повітрі нормалізують серцеві ритми та виводять із організму гормон стресу кортизол, що перешкоджає здоровому сну. Вчені зі Стенфордського університету провели експеримент: вони попросили кілька людей, які страждають на безсоння, кататися щодня на велосипеді протягом півгодини. В результаті випробувані стали засипати вдвічі швидше і спати на цілу годину довше.
Читайте також: СКІЛЬКИ КАЛОРІЙ МОЖНА скинути завдяки ПЛАВАННЯ?
Наші очі, як і всі інші частини тіла, потребують тренування. Їзда на велосипеді змушує фокусувати погляд на предметах, що знаходяться на різній відстані, що, безсумнівно, знижує ризик розвитку короткозорості та підвищує гостроту зору.
Під час їзди на велосипеді подих прискорюється, і в легені надходить більше кисню. У середньому велосипедист споживає в 10 разів більше кисню, ніж людина, наприклад, що сидить перед телевізором. Це зміцнює дихальну систему, і отримувати кисень стає набагато легшим навіть у спокійному стані. Медики рекомендують велопрогулянки особливо курцям – за рахунок вентиляції легень токсичні речовини, що надійшли в організм під час куріння, розсіюються набагато швидше.
Їзда на велосипеді – це відмінне кардіонавантаження, яке допомагає тримати серце в тонусі. Дослідження, проведені в американському університеті Пердью, довели, що регулярна їзда велосипедом знижує ризик виникнення серцевих захворювань на 50%.
Читайте також: ПРОТИ СИСТЕМИ: ЯК ПРАВИЛЬНО ПІДТРИМУВАТИ ВАГУ, ЯКЩО ВИ ДОСЯГЛИ БАЖАНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ
Дослідники з університету Іллінойсу встановили, що велосипедні прогулянки стимулюють зростання нових клітин в гіпокампі, ділянці мозку, що відповідає за пам’ять. Це покращує мозковий кровообіг та активує рецептори, що допомагає запобігти хворобі Альцгеймера.
Вчені встановили, що помірні навантаження, такі як їзда велосипедом, підвищують активність імунних клітин, і вони краще борються з інфекціями. За статистикою люди, які регулярно катаються на велосипеді, хворіють на зиму грип і застуду на 70% рідше.
Якщо ви страждаєте від постійного стресу та переживань, вам просто необхідно потоваришувати з велосипедом. Монотонне обертання педалей є своєрідною медитацією. Варто проїхати пару кілометрів – і поганого настрою як не бувало. Професор МакКаллок із Фонду психічного здоров’я стверджує, що три півгодинні велопрогулянки на тиждень забезпечать необхідний тонус та заряд бадьорості.
Прискорена циркуляція крові під час велосипедної їзди не тільки краще насичує клітини киснем, але також сприяє виробленню в організмі колагену, який відповідає за пружність шкіри та перешкоджає виникненню зморшок. Кінгс-коледж у Лондоні порівняв близько 2,4 тис. близнюків і дійшов висновку, що ті, хто катався 3 рази на тиждень по 45 хвилин, були біологічно молодші за своїх братів або сестер, навіть при врахуванні таких факторів, як індекс маси тіла та куріння.