UA
RU

Думка експерта: 12 найпоширеніших міфів про волосся 

Редагувати переклад
Волосся для жінки – це не лише про красу. 

Ми прагнемо їх ідеального зовнішнього вигляду, доглядаємо, підбираємо косметичні продукти за типом шкіри голови, намагаємося купувати тільки кращі засоби і своєчасно прибирати кінці, що січуться. Ми настільки дбаємо про своє волосся, що іноді кидаємося в крайнощі: вибираємо тільки натуральні шампуні з мінімальним складом інгредієнтів, намагаємося зайвий раз не сушити феном після миття, ходимо до перукаря чи не кожен місяць, щоб завжди бути впевненою в їхньому здоров'ї та красі. У зв'язку з цим поширилося дуже багато міфів, які деякі дівчата досі яро вірять.

Думка експерта: 12 найпоширеніших міфів про волосся - Фото 1

Ми обговорили цю тему з топ-стилістом та провідним перукарем одного зі столичних beauty-салонів Олександром Ніколенком і розвіяли найпопулярніші міфи, пов'язані із темою волосся.

Міф #1: олії та кондиціонери живлять волосся

Олії дають лише косметичний ефект і мають лише поверхневу дію, вони не затримуються у структурі волосся. Кондиціонер створений для закриття кутикулярного шару волосся, який захищає внутрішню структуру від пошкодження. Живить волосся тільки маска, у складі якої можуть бути присутніми й олії.

Думка експерта: 12 найпоширеніших міфів про волосся - Фото 2

Міф #2: щоб відростити волосся, потрібно щомісяця зістригати потроху 

Це, мабуть, найпопулярніший міф. На мою думку, його вигадали несумлінні перукарі. Отже, годщоб відростити волосся потрібно:

  • якісно їх доглядати;
  • робити стрижку приблизно раз на півроку;
  • вибирати щадні варіанти фарбування та укладання.

Міф #3: мити голову щодня шкідливо

Мити голову потрібно за самовідчуттям. Ми всі різні, ми ведемо різний спосіб життя, маємо різні організми і, відповідно, шкіра голови у когось забруднюється частіше, у когось рідше. Тому частота миття голови кожного своя, немає певного стандарту.

Читайте також: СТРИЖКА МАЛЕТ — ТРЕНД 2020 РОКУ, ЯКИЙ КОШТУЄ СПРОБУВАТИ (АЛЕ Сподобається він не всім)

Міф #4: харчування та зволоження – це однакові поняття

Ні, різниця кардинальна. Хоча і харчування, і зволоження роблять волосся м'якшим, принцип дії абсолютно різний. 

Живлення - це вплив на волосся за допомогою засобів, що містять олії. 

зволоження - Працює за принципом затримки води у волоссі. Як правило, зволожуючий продукт має у своєму складі молекулу, яка притягує та затримує молекули Н2О у волоссі.

Думка експерта: 12 найпоширеніших міфів про волосся - Фото 3

Міф #5: парабени – це шкідливо

Парабени — це консерванти, які є більш тривалого збереження властивостей компонентів будь-якого косметичного засобу. Тому їх боятися не варто. Без них усі кошти прожили б лише кілька тижнів. Думаю, ніхто не хоче купувати шампунь, який зіпсується, не встигнувши закінчитися.

Міф #6: варто уникати засобів, що містять сульфати

Сульфати, вони ж ПАР (поверхнево активні речовини), є шкідливими власними силами і є більш інтенсивного видалення забруднень.

Читайте також: ТРИ САЛОННИХ ПРОЦЕДУРИ, ПІСЛЯ ЯКИХ ВАШЕ ВОЛОССЯ ВІДЧУВАТИМЕ СЕБЕ «ЖИВИМИ»

Міф #7: силікони – це погано

Насправді силікони бувають різної якості. Головний показник шкідливості силіконів – це водорозчинність. Якщо силікон розчиняється у воді – він небезпечний. Якщо ж ні, силікон може накопичуватися у волоссі, тим самим спровокувати ламкість волосся.

Міф #8: буде більше блиску, якщо обполіскувати волосся холодною водою

Входить у трійку найдивніших міфів про волосся. Реагувати на холод можуть організми з нервовою та капілярною системою. Звичайно, нічого подібного у волоссі немає. Суть міфу в тому, що сполоснувши волосся холодною водою, ви отримаєте неймовірний блиск локонів. Лусочки волосся стиснуться від холодної температури і краще закриються, а ми отримаємо більш гладке, а значить і більш блискуче волосся. Якби волосся могло так реагувати! Але насправді це так не працює. Практичні дослідження показують, що холодна вода та блиск абсолютно не пов'язані.

Думка експерта: 12 найпоширеніших міфів про волосся - Фото 4

Міф #9: не можна сушити волосся, опустивши голову вниз

Правильно сушити волосся від коріння до кінчиків - таким чином ми максимально якісно згладжуємо кутикулу, яка захищає волосся від впливу негативних факторів навколишнього середовища. Так що сушити волосся, опустивши голову вниз, можна, але фен повинен перебувати над головою і дмухати у напрямку до підлоги. Якщо фен перебуватиме нижче рівня волосся і дутиме в стелю, кутикула розкриватиметься – це призведе до травми волосся. 

Міф #10: фарбувати волосся шкідливо

Насправді все залежить, в який колір і якими засобами робити фарбування. Є кілька груп барвників, але в основному вони поділяються на ті, які працюють у лужному середовищі, і ті, що у більш кислому.

Луж робить волосся більш пористим, тоді як кисле середовище дає менший ефект. Але проблема навіть не в пористості, а в тому, який колір ви хочете пофарбувати волосся.

Є проста формула: чим світліший бажаний колір, тим сильніше постраждає волосся. Це факт! 

Фарбування барвником завжди безпечніше, ніж фарбування знебарвлюючим порошком. За великим рахунком, фарбувати волосся шкідливо, але не так шкідливо, як пишуть на форумах і кажуть псевдоексперти. При правильному догляді у вас буде хороше волосся і гарний колір. Я завжди наводжу той самий приклад: наступати на п'яту теж шкідливо, але ж ми не перестаємо ходити з цієї причини. Хочеш колір - зроби його, але не забувай про звільнення.

Читайте також: Як зміцнити волосся: 7 ВАЖЛИВИХ МОМЕНТІВ

Міф #11: можна робити маску кожне миття

Так, безумовно, маска - найнеобхідніший продукт у догляді за волоссям. Саме вона наповнює волосся корисними компонентами і допомагає їм затриматися на більш довгий час, на відміну від кондиціонерів, спреїв, сироваток та олій. Є усереднена рекомендація робити маску кожне третє миття: тоді продукт встигає знайти своє місце у структурі волосся та засвоїтись. Але, роблячи маску кожне миття, ви ризикуєте обтяжити волосся, втратити об'єм, а також збільшити ламкість.

Міф #12: чим старший вік, тим коротше стрижка

Ще один нічим не обґрунтований міф. Форма стрижки, її довжина та розподіл обсягів залежить від анатомічних особливостей кожної конкретної людини. Ні для кого не секрет, що з віком овал особи може деформуватися: з'являються зморшки і так звані відкладені солі в районі шийного відділу на хребті. Короткі стрижки лише підкреслюють ці вікові «недоліки», а чи не приховують їх.

Статті на тему