Якщо голодні, тримайтеся від них якнайдалі.
Думаю, не варто говорити про те, що будь-які перекушування перед сном згубні для вашої фігури. З ними ви не тільки легко набираєте вагу, але й спите погано. А деякі можуть серйозно порушити роботу тканин горла та стравоходу. Є такий термін, як «кислотний рефлюкс» — стан, у якому травні соки, що у шлунку, потрапляють назад у стравохід чи горло і викликають відчуття печіння. Але є також поняття, яке називається «тихим рефлюксом», яке відрізняється від звичайної печії. Він з’являється з тих самих причин, але має інші симптоми.
Замість розладу шлунка, він викликає біль у горлі, хронічний кашель та утруднення ковтання. До речі, майже 50% американців зазнають тихого рефлюксу, і навіть не знає про це, каже доктор Джеймі Куфман, яка вивчає цей стан близько 30 років.
“Найбільшим фактором ризику є, безумовно, час вечері”, – говорить Куфман. Вона рекомендує вечеряти не пізніше ніж за три години до сну. Але навіть якщо вам вдасться це зробити, майте на увазі, що пізні нічні перекушування можуть мати такий же руйнівний ефект. Якщо ви все ж таки зголодніли перед сном, нижче – сім продуктів, якими ні в якому разі не варто вживати перед сном.
Читайте також: 5 ЗВИЧОК У СПОРТІ І ХАРЧУВАННІ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ КИНУТИ ЗАЛИШНЯ ВАГА
Він розслаблює клапани, які з’єднують шлунок та стравохід. Коли це відбувається, ваш організм не може утримувати їжу там, де вона має бути. «Якщо ви вживали алкоголь перед сном, вважайте, що ви напрошуєтеся, щоби заробити собі рефлюкс, — каже Куфман.
Важко знайти продукт, у якому міститься більше кислоти, ніж у газованих напоях. “По суті, насправді вона більш кисла, ніж все, що можна знайти в природі”, говорить Куфман. Кислота, що міститься в будь-якому газованому напої, також ушкоджує клапани. Подальша карбонізація ще й збільшує тиск у шлунку.
Крім того, деякі «шоколадні» продукти містять високий відсоток жиру, який заспокоює і розслаблює клапани, вони також містять кофеїн і менш відомий стимулятор теобромін, які разом завдають потрійного удару по шлунку.
Читайте також: ТОП-6 МІФІВ ПРО МЕТАБОЛІЗМ, ЯКІ ЗАВАЖАЮТЬ НАМ СХУДНІ
Ще одна досить жирна для ночі їжа. Але якщо ви все ж таки не можете втриматися перед сиром, то знайте: тверді сорти, такі як пармезан і швейцарські сири, мають менше «рефлюксного» ефекту, ніж м’якіші сорти, такі як фета і моцарелла.
Не має значення, вживаєте ви корисні чи корисні жири, вони все одно можуть спровокувати рефлюкс. Тому, незважаючи на те, що горіхи зазвичай містять корисні жири, їх слід уникати перед сном. Кешью, арахіс, волоські та горіхи макадамії – найкорисніші для вживання перед сном, каже Куфман, а фісташки та мигдаль не такі вже й погані.
Вони також містять високий відсоток кислоти. Склянка апельсинового соку або зелене яблуко перед сном – найгірший вибір. Але деякі люди спокійно їдять червоні яблука – все залежить від вашого організму та роботи шлунка.
Мало того, що за своєю природою в каві міститься кислота, вона ще й багата на кофеїн, який підвищує кислотність шлунка. Якщо вам гостро потрібно випити кави, тоді оберіть сорт декаф – він менш кислотний.
Читайте також: НЕ УСНУТИ ГОЛОДНОЇ: КРАЩІ ПРОДУКТИ ДЛЯ ЗДОРОВОГО НІЧНОГО ПЕРЕКУСУ
Які ж варіанти залишаються? Куфман пропонує перекусити будь-яким продуктом, що має низький рівень кислотності. Наприклад, банан, вівсянку з низьким вмістом цукру із знежиреним молоком або її улюблений ромашковий чай. “Це заспокоює вас і ваш шлунок і до того ж, як не дивно, насичує”, – каже вона.