UA
RU

ТОП-5 асан, з яких варто починати знайомство з йогою

Редагувати переклад

Вирішили зайнятися йогою? Марія Панченко запитала сертифікованого тренера Наталії Герасимечко, з яких асан варто почати осягати свій дзен.

Йога наталья Герасімечко

Наталія Герасимечко - сертифікований тренер з йоги з багаторічним досвідом викладання, який також є одним з провідних тренерів спортхабу FIZMAT, міжнародним сертифікованим тренером TRX, а також персональним консультантом з харчування.

Наталя розповіла, які асани підходять для тих, хто вирішив стати більш гнучкою та пластичною. З ними знайомство з йогою пройде захоплююче та максимально ефективно!

Поза гори – Тадасана

поза гори тадасану

Встаньте прямо, стопи разом. Вагу тіла рівномірно розподіліть по всій стопі. Підтягніть коліна та стегна, направте живіт та грудну клітку вгору, витягаючи хребет, випряміть шию. Через боки підніміть руки, тягніться руками вгору, плечі та лопатки спрямовуйте вниз від вух. Кіпчик теж направте вниз. Важливо не затискати плечима шию і не прогинатися в попереку.

Читайте також: КРАСА І ЗДОРОВ'Я ГРУДІ: 4 КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ

Поза собаки мордою вниз – Адхо Мукха Шванасана

Поза собаки мордою вниз

Оптимальне становище для входу в позу собаки - рачки. Поставте долоні на ширину плечей рівно під плечі (середні пальці паралельні краю килима), коліна на ширину таза, стегна перпендикулярно до підлоги. Поставте пальці ніг на килимок, відштовхніться руками від килима та підніміть таз вгору і назад. Відштовхуючись руками, переносіть більше вагу тіла в ноги, відводьте плечі від вух, не затискайте шию. Намагайтеся вирівнювати ноги в цій асані, тягніть п'яти на підлогу. Якщо ноги випростати складно, можете поставити під п'яти цеглини або зігнути трохи ноги в колінах, але залишайте спину рівною. Дихайте глибоко.

Поза дерева – Врікшасана

Поза дерева – Врікшасана

Встаньте до Тадасану. Зігніть праву ногу в коліні, візьміть себе за стопу і поставте її на внутрішню частину лівого стегна, підтягуючи п'яту якомога ближче до паху, пальці стопи спрямовані вниз. Тисніть лівою стопою в підлогу, підтягніть коліно і стегно опорної ноги, правою стопою тисніть у ліве стегно, а лівою ногою чиніть опір (щоб таз не «відходив» убік). Коліно зігнутої ноги відводьте убік, але не розвертайте таз за нею, таз спрямований уперед. Утримуючи рівновагу, через сторони підніміть руки нагору, долоні на ширині плечей. Тягніться руками вгору, плечі і лопатки опускайте вниз, не затискайте шию. Вихід – повільно опустіть руки, плавно ковзайте правою стопою вниз. Повторіть асану на іншу ногу.

Читайте також: ІСТИНА У ВОДІ: СКІЛЬКИ РІДИНИ ПОТРІБНО ВИПИВАТИ У ДЕНЬ?

поза трикутника - Уттхіта Триконасана

Поза трикутника – Уттхіта Триконасана

Встаньте до Тадасану. Широким кроком поставте стопи на дві ширини плечей паралельно один одному, руки витягніть убік. Розверніть праву стопу вправо та поставте її перпендикулярно лівій стопі. Працюйте стопами, тисніть ногами в підлогу і підтягніть коліна та стегна. Витягніть руки в сторони, потягніться правою рукою вбік і опустіть її на праву гомілка, ліва рука витягнута вгору на одній лінії з плечами та правою рукою. Залишайте таз в одній площині з ногами, відводьте плечі від вух. Відштовхуючись правою рукою від гомілки, тягніться лівою рукою вгору. Дивіться на пальці лівої руки. Повторіть асану на інший бік.

поза дитини - Баласана

Поза дитини – Баласана

Встаньте на килимок навколішки, з'єднайте стопи, опустіть таз на п'яти. Нахиліться вперед, опускаючи корпус на стегна, лоб покладіть на килимок, таз не піднімайте від п'яток. Витягніть руки вздовж тулуба, розгорніть долоні вгору. Розслабте плечі та голову.

Читайте також:

Про спорт: популярні та незвичайні фітнес-напрямки

6 найкращих програм для бігу

Світовий тренд: тренери із зайвою вагою

Фото: GettyImages

Статті на тему