UA
  RU

  Вправи, марні для схуднення. Фітнес-експерт проти фітнес-міфів

  Редагувати переклад
  На жаль, часто вправами для схуднення називають рухи, які не допомагають схуднути. У кращому випадку вага залишиться такою ж, у гіршому — можна травмуватися. 

  Вправи, марні для схуднення. Фітнес-експерт проти фітнес-міфів-Фото 1

  Разом з фітнес-експертом, співзасновником мережі фітнес-студій для зайнятих hiitworks Ярославом Сойниковим розвінчуємо міфи про «жіроспалюють» вправи.

  Вправи, марні для схуднення. Фітнес-експерт проти фітнес-міфів-Фото 2

  Планка

  Планка настільки популярна, що її рекомендують як панацею від будь-яких проблем, у тому числі від зайвої ваги. Планка - справді чудова вправа, але для схуднення абсолютно марна.

  Вона зміцнює не «кубики преса», а м'язи кора. Це група м'язів спини та живота, сідниць та стегон, які формують опору для тіла. Планка тренує стабільність тіла та привчає мозок правильно керувати м'язами. Вона відмінно підготує опорно-руховий апарат до бігу та стрибків, кругових та силових тренувань, ефективним для схуднення. Але сама по собі планка - це статичне горизонтальне положення, при якому пульс низький і кількість калорій, що спалюються, мізерне.

  Читайте також: 5 ФІТНЕС-МІФІВ, ЯКІ ЗАВАЖАЮТЬ ПІДТИ В ЗАЛ

  Вправи, марні для схуднення. Фітнес-експерт проти фітнес-міфів-Фото 3

  Біг

  Здається, найпопулярніше рішення для тих, хто вирішує схуднути. Але це не завжди найкращий вибір. 

  Зазвичай як «бігу для схуднення» вибирають легкі тривалі пробіжки. У перші тижні такий біг справді може дати результат. Потім тіло швидко адаптується до одноманітного навантаження і починає витрачати мінімум калорій у тому ж рівні фізичної активності. Легкі пробіжки в задоволення можуть бути корисними, щоб відновитися і привести думки до ладу. Але для жироспалювання навантаження повинні бути більш інтенсивними та різноманітними.

  Спринт і фартлек набагато ефективніше спалюють калорії. Фартлек — це «гра швидкостей», біг зі змінами швидкості та навантаження. Спринт – складний вид бігу на високій швидкості. Фартух та спринт вимогливі до роботи опорно-рухового апарату та рівня фізичної підготовки в цілому. Тіло має бути готовим до інтенсивного навантаження, і проводити його краще під контролем тренера. Такими тренуваннями важливо урізноманітнити свої пробіжки.

  Крім того, для бігу важливо вибрати правильне взуття та правильний маршрут. Важливими є також пряма постава та правильна робота стоп. Всі ці умови може дотриматися далеко не кожен, тому біг корисний не всім. 

  Вправи, марні для схуднення. Фітнес-експерт проти фітнес-міфів-Фото 4

  Вправи для пресу

  Вправами на прес, як правило, називають тренування прямих м'язів живота за допомогою скручування або підйому корпусу на спеціальній лаві. Помилково вважати, що такі вправи допоможуть спалити жир. Насправді вони просто зміцнюють прямі м'язи живота. Так само, як вправи для біцепсів зміцнюють біцепси, а не спалюють жир.

  Якщо регулярно виконувати багато одноманітних скручування на прес, м'язи живота стануть більшими і коротшими, а м'язи спини виявляться під постійною напругою. Погіршує ситуацію неправильна техніка вправ, коли замість живота навантажують здухвинно-поперекові м'язи. В результаті такі «тренування» призводять не до схуднення, а до хронічних болів у спині.

  Зміцнювати лише м'язи живота – погана ідея. Хороша ідея — комплексне тренування всього тіла, яке справді даватиме результат. Вправи для преса мають бути лише одним із елементів комплексного тренування. Але виконувати їх важливо з правильною технікою, щоб давати навантаження на м'язи живота, а не на стегна чи поперек. Щоб зняти навантаження з попереку, можна додатково використовувати спеціальну подушку AbMat.

  Читайте також: ГОВОРИТЬ ФІТНЕС-ТРЕНЕР: 5 НЕВІДВІДНИХ ФАКТІВ ПРО М'ЯЗІВ ЯГОДИЦЬ

  Вправи, марні для схуднення. Фітнес-експерт проти фітнес-міфів-Фото 5

  Хула хуп

  Обруч чи хулахуп – інструмент з арсеналу гімнасток та акробатів. Можливо, тому його асоціюють із стрункістю. Але гімнастки відрізняються стрункістю, тому що регулярно інтенсивно тренуються і дотримуються дієти. Одні тільки обертання обруча не приносять користі для жиросжигания. Це низькоінтенсивне навантаження, яке у схудненні не допоможе.

  Тренувальна програма для схуднення повинна включати інтервальні тренування та силові навантаження, а також заняття для відновлення. Наприклад, йогу та міофасціальний реліз. Але навіть правильний тренувальний режим буде малоефективним, якщо не стежити за харчуванням, режимом сну та рівнем стресу. 

  Регулярні різноманітні тренування, розумний триразовий раціон та достатній сон – ось ключові компоненти для схуднення. А хулахуп залишимо акробатам.

  Статті на тему