UA
RU

5 фітнес-міфів, які заважають піти до зали

Редагувати переклад
Зміни у житті можуть розпочатися з першого тренування. А перше тренування починається з подолання страхів та причин прокрастинації, вигаданих і не дуже. 
5 фітнес-міфів, які заважають піти у зал-фото 1

Ярослав Сойніков

Разом з фітнес-експертом і співзасновником мережі фітнес-студій для зайнятих йогоробот Ярославом Сойниковим вирішили розвінчати міфи, які заважають прийти на перше тренування. 

Тренуватися потрібно лише тим, хто хоче схуднути

Стверджувати, що фітнес потрібен виключно для схуднення - приблизно те саме, що казати, ніби пити воду необхідно лише тим, хто хоче схуднути. Насправді тіло потребує руху не менше, ніж у воді. Рух приносить задоволення. Щоб переконатися в цьому, достатньо подивитися на дітей, які люблять рухатися. Але згодом ми обростаємо «дорослими» сидячими справами. Такий спосіб життя починає шкодити як здоров'ю тіла, і емоційному стану.

Тренування потрібні, щоб заповнити дефіцит руху, зняти повсякденний стрес, підтримувати здоров'я та високий рівень енергії. Схуднення та гарне тіло повинні бути не самоціллю, а природним наслідком того, що людина здорова. 

Читайте також: ЯК ПОЧАТИ ТРЕНУВАННЯ ПІСЛЯ КАРАНТИНУ: 5 ЛАЙФХАКІВ ВІД ФІТНЕС-ТРЕНЕРА

5 фітнес-міфів, які заважають піти у зал-фото 2

Над новачками у залі сміються

Часто тренування відкладають, маючи намір спочатку купити гарну форму або навіть тренуватися спочатку вдома, щоб потім у залі не впасти в бруд обличчям. Але оцінювати людей на вигляд і, тим більше, сміятися — ознака поганого тону. У сучасних залах, що претендують на високий рівень сервісу, нічого подібного немає. Щоб переконатись, що нікого не засуджують, достатньо прийти на перше заняття.

На групових тренуваннях кожен зосереджений у собі. Думати про інших людей немає часу, коли потієш і вважаєш секунди до кінця підходу. А тренер сконцентрований на тому, щоб допомогти досягти результату. Єдина вимога в залі, щоб вам було зручно тренуватися. На результат впливають лише регулярні тренування, а не бренд ваших кросівок.

Щоб досягти результату, потрібно цілодобово зависати у залі

Щоб досягти результату, достатньо приділяти фізичну активність до години на день. Прагнення замкнутися в залі і вичавлювати всі сили, швидше, нашкодить. Існують дослідження, які підтверджують, що тривалі інтенсивні тренування виснажують ендокринну систему.

45 хвилин достатньо, щоб дати відчутне навантаження для опрацювання м'язів, але зарядитися енергією і активно продовжувати повсякденну діяльність. Занадто довгі тренування дадуть лише перевтому. З погляду оздоровлення та результатів виснажливі тренування просто безглузді.

Читайте також: ГОВОРИТЬ ФІТНЕС-ТРЕНЕР: 5 НЕВІДВІДНИХ ФАКТІВ ПРО М'ЯЗІВ ЯГОДИЦЬ

5 фітнес-міфів, які заважають піти у зал-фото 3

На силових тренуваннях дівчатам легко перекачатися

Силові тренування – це не лише штанга. Це робота з гантелями, і з гирями, і з TRX, і з власною вагою без обладнання. Навантаження потрібно підбирати під рівень підготовки, тоді жодних ризиків перекачатися не буде. 

Силові тренування важливі, тому що дають імпульс для правильної роботи ендокринної системи, а ще зміцнюють як м'язи, а й кісткову тканину. До того ж, вони допомагають ефективно худнути, оскільки зайві калорії спалюються саме в м'язах.

Якщо навіть йдеться про вправи з таким серйозним снарядом як штанга, за розумного підходу ризику «перекачатися» все одно немає. Справа в тому, що ріст м'язів залежить від кількості тестостерону в організмі. А в жіночому організмі цього гормону у рази менше, ніж у чоловіків. Спортсменки спеціально приймають препарати з тестостероном, коли мають на меті накачати великі м'язи. Без додаткових доз гормону страх «перекачатися» – це міф.

Групові тренування неефективні

Ефективність тренування залежить від адекватності навантаження та контролю техніки. Якщо групове тренування побудовано грамотно, якщо тренер приділяє увагу кожному учаснику, то групові тренування виявляються не менш ефективними, ніж персональні.

Персональні заняття обов'язкові, якщо вам потрібна особлива увага та індивідуальний підхід у зв'язку з травмами або іншими особливостями. Якщо ж протипоказань немає, то розумні групові тренування будуть результативні. До того ж саме у групах створюється спільнота однодумців, що підтримують. Це особлива позитивна атмосфера, що дає додаткову мотивацію.

Нехай чужі вигадки більше не віддаляють вас від реальних результатів. Не вірте міфам, вірте собі та професіоналам своєї справи. Сміливо пробуйте тренування, тому що іншого шляху знайти те, що приносить вам задоволення та результат, просто не існує.

Статті на тему