Edit page title Etnodim презентують вишиванку, присвячену Григорію Сковороді. 
Edit meta description Etnodim презентують вишиванку, присвячену Григорію Сковороді.

Close edit interface
UA
RU

Etnodim презентують вишиванку, присвячену Григорію Сковороді. 

Редагувати переклад

3 грудня 1722 року народився Григорій Сковорода – найвідоміший український філософ, співає і педагог, який мав значний вплив на українську культуру.

До 300-річчя від Дня народження філософа бренд традиційної української одягу Etnodim презентує вишиванку Байка, украшену орнаментами, створеними на основі його творчості 

Etnodim презентують вишиванку, присвячену Григорію Сковороді -Фото 1

Фігура Сковороди унікальна. Він провів у мандрах понад 20 років, сповідував особисту духовну свободу, мав багато конфліктів із представниками влади й тодішніми управлінцями. Його творчість не була надрукована за життя, а тексти поширювалися шляхом переписування вручну. Сковорода був вегетаріанцем, розповідав людям про інші міста та країни та давав практичні поради для життя. А ще досить нестандартно оцінював своїх учнів: «дуже тупий», «справжнє безглуздя», «досить гострий» тощо. Видатного мислителя і мандрівника називають неформалом епохи бароко, першим українським гіппі, а тепер уже й хіпстером. 

Працюючи над створенням вишиванки, Etnodim звернулися до художниці Лілії Петрової із пропозицією створити орнаменты на основі досліджень українського літературознавця письменника Леоніда Ушкалова. Місткиня набридла кількома образами із трактату Сковороди «Книжечка, що називається Silenus Alcibiadis, тобто ікона алківіадська (Ізраїльський змій)» для пустельника і птиці.

Etnodim презентують вишиванку, присвячену Григорію Сковороді -Фото 2

«Птах» – це істина, яку ти вічно ловиш без надії колись упіймати. Крім птиці, на вишиванці зображені шовкові вузли-лабіринти, які символізують пізнання природи промов. Основні образи на вишитій сорочці – правда, початок і абсолют.

Орнамент – це історія про пташку (чи пташок), що ходити світом у пошуках травинок та гілочок для свого гнізда. Вона трудяща, мандрує та в'яже узел-гніздо. На шляху їй трапляються рослини-вузли,

– розповідає Лілія.


Вишиванка Bayka – це спосіб вшанувати пам'ять філософа та благодарність за ту культурну спадщину та мудрість, яку він залишив українцям і всьому світу. Сорочка доступна до придбання на сайті Etnodim, а також у їхньому київському магазині. 

Etnodim презентують вишиванку, присвячену Григорію Сковороді -Фото 3

Читайте також: У Софії Київській представили колекцію етнічної одягу, що зцілює

Etnodim – це бренд українського традиційного одягу. Вишиванки називають культурним кодом українців, адже традиція вишивати на сорочках зародилася дуже давно. Коли люди почали прикрашати свій одяг вишитими орнаментами та вкладали значення у кожен із візерунків. Можна сказати, що ці речі стали візуальним підручником з історії та звичаїв нашого народу. Адже через символи вони чесно говорили про свої цінності та почуття. 

Etnodim не просто зберігає і продовжує цю традицію, бренд націлений фіксувати цінності сучасного українця, він удало поєднує коріння і голоси минулого і сьогоднішніми моральними та культурними стандартами країни. Це ви можете побачити у проектах компанії та колекціях. 

Etnodim – це бренд, який документує історію, не розриваючи зв'язок між минулим та теперішнім. Ось чому він запитує: про що твоя вишиванка?

Статті на тему