Спецпроекты now:

День святого Валентина: 7 незвичайних традицій з різних куточків світу - 162x46 День святого Валентина: 7 незвичайних традицій з різних куточків світу - 162x46
Стиль життя

День святого Валентина: 7 незвичайних традицій з різних куточків світу

У міру того, як західне свято поширилося по всьому світу, багато культур внесли в нього щось своє. В Україні, наприклад, на День святого Валентина прийнято дарувати квіти, цукерки і, звичайно ж, валентинки. А які традиції є у японців, датчан і валлійців?

Японія та солодощі

У 1950-х роках компанія шоколаду спробувала отримати прибуток від проведення Дня святого Валентина, посилаючись на західні традиції. Але щось пішло не так, і замість того, щоб показати чоловіків, що дарують шоколад жінкам, реклама стверджувала, що свято Валентина – це день, коли саме жінки проявляли любов до чоловіків і дарували їм різні види шоколаду. Традиція прижилася, і сьогодні це важлива частина святкування.

До речі, звичай не обмежується романтичними партнерами. 14 лютого очікується, що жінки будуть купувати солодощі не тільки своїм коханим, а ще друзям і колегам. У таких випадках шоколад ділиться на два типи: хонма-чоко (шоколад-коханий) дарують особливій людині і гірі-чоко (шоколад-зобов’язання) призначений для друзів. І якщо зараз ви думаєте: «Так, напевно, дуже важко бути жінкою в Японії на День святого Валентина», не забувайте, що жінки теж отримують шоколад – рівно через місяць (14 березня) на Білий день, і вже чоловіки дарують їм подарунки.

Читайте також: День святого Ламантина:Как провести 14 февраля, если вы одиноки

Секретні коди з Данії

День святого Валентина в Данії – це шанс для таємних шанувальників висловити свої почуття. Чим цікавіше і загадковіше, тим краще. Замість того, щоб відправляти прості любовні листи з зізнаннями, чоловіки в Данії посилають кумедні вірші, які називаються «Gaekkebrev» (геккебрев). Ці записки чимось нагадують паперові сніжинки. Вони підписані анонімно з лінією точок внизу, по одній точці для кожної букви в імені відправника. Якщо одержувач зможе вгадати особистість свого таємного шанувальника, ґрунтуючись тільки на цій підказці, він повинен відправити йому шоколадне яйце.

Пристрасть Південної Африки

День святого Валентина в Південній Африці відзначається з великою пристрастю і ентузіазмом. Молоді дівчата святкують День Валентина після римського фестивалю «Lupercalia». Згідно з цим традиційним фестивалем, дівчата прикріплюють імена своїх коханих на рукавах. У деяких регіонах чоловіки також дотримуються цього звичаю.

Уельс і святкові ложки

Валлійскій варіант Дня святого Валентина – це День святого Двінвена, який відзначається 25 січня. Найяскравішим аспектом свята є обмін любовними ложками. Химерні дерев’яні прилади є символами любові в Уельсі. Вважається, що традиція почалася з валлійських моряків, які доглядали за майбутніми дружинами, роздаровуючи їм власноруч виготовлені ложки. Такий подарунок до сих пір використовується в Уельсі як романтичний жест.

Масові шлюби на Філіппінах

День святого Валентина – популярний день весілля на Філіппінах. Щороку в честь цього свята органи влади проводять масові весілля для пар, які не можуть дозволити собі традиційну весільну церемонію. Ці події зазвичай проводяться місцевими чиновниками. Наприклад, в 2019 році мер міста Дасмаріньяс одружив 500 пар одночасно після того, як заявив, що найкрасивіша пара отримає приз у розмірі 10 000 філіппінських песо (192 долара), щоб відправитися у медовий місяць.

Читайте також: 18+: 10 самых горячих украинских треков ко Дню Валентина

Сальвадор і… Таємний Санта!

Сальвадорці святкують День святого Валентина з грою під назвою «Таємний друг». Той, хто брав участь в обміні подарунками «Таємний Санта» в переддень Різдва, зрозуміє, про що йде мова. Група людей пише ім’я кожного на клаптиках паперу і перемішує їх в спеціальному контейнері. Ім’я, яке хтось навпомацки вибере, це людина, якій він повинен купити подарунок до Дня святого Валентина. Традиція має сентиментальний відтінок, який відрізняє її від «Таємної Санти»: коли приходить час віддати свій подарунок, дарувальник повинен сказати одну добру річ про одержувача.

Конкурси краси у Нігерії

Конкурси краси – це щорічні заходи для кочових жителів Водабе з Нігерії. Проте, ці конкурсі не театралізовані як Міс Всесвіт, оскільки жінки в них судять, а чоловіки виставляють напоказ свої фізичні якості. Ці фестивалі називаються Gerewol.

Чоловіки розмальовують свої обличчя червоною охрою і білою або жовтою глиною. Також вони одягаються в яскраві, гарні костюми, не забуваючи і про аксесуари з бісером і пір’ям. Потім чоловіки танцюють, незважаючи на спеку, в той час як жінки дивляться і оцінюють. Мета конкурсу полягає в тому, щоб встановити любовні зв’язки. В кінці багатоденного фестивалю кожен суддя може вибрати собі переможця, який повинен відповісти взаємністю. І, до речі, цей конкурс не тільки для самотніх.

Автор: Лада Янчук
Понравилась статья? Оцените:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...