UA
RU

День святого Валентина: 7 незвичайних традицій із різних куточків світу

Редагувати переклад
У міру того, як західне свято поширилося по всьому світу, багато культур зробили свій внесок. В Україні, наприклад, на День святого Валентина прийнято дарувати квіти, цукерки та, звичайно, валентинки. А які традиції є у ​​японців, данців та валлійців? 
День святого Валентина: 7 незвичайних традицій з різних куточків світу.

Японія та солодощі

У 1950-х роках компанія шоколаду спробувала отримати прибуток від Дня святого Валентина, посилаючись на західні традиції. Але щось пішло не так, і замість того, щоб показати чоловіків, які дарували шоколад жінкам, реклама стверджувала, що свято Валентина — це день, коли жінки виявляли любов до чоловіків і дарували їм різні види шоколаду. Традиція прижилася і сьогодні це важлива частина святкування.

До речі, звичай обмежується романтичними партнерами. 14 лютого очікується, що жінки купуватимуть солодощі не лише своїм коханим, а ще друзям та колегам. У таких випадках шоколад ділиться на два типи: хонмей-чоко (шоколад-улюблений) дарують особливій людині та гірі-чоко (шоколад-зобов'язання) призначений для друзів. І якщо зараз ви думаєте: «Так, мабуть, дуже важко бути жінкою в Японії на День святого Валентина», не забувайте, що жінки теж отримують шоколад — через місяць (14 березня) на Білий день, і вже чоловіки дарують їм подарунки.

Читайте також: День святого Ламантіна: Як провести 14 лютого, якщо ви самотні

Секретні коди з Данії

День святого Валентина у Данії – це шанс для таємних шанувальників висловити свої почуття. Чим цікавіше і загадковіше, тим краще. Замість того, щоб надсилати прості любовні листи із зізнаннями, чоловіки в Данії посилають кумедні вірші, які називаються «Gaekkebrev» (геккебрів). Ці записки чимось нагадують паперові сніжинки. Вони підписані анонімно з лінією точок внизу, по одній точці кожної літери в імені відправника. Якщо одержувач може вгадати особистість свого таємного шанувальника, ґрунтуючись лише на цій підказці, він має надіслати йому шоколадне яйце.

День святого Валентина: 7 незвичайних традицій з різних куточків світу.

Пристрасть Південної Африки

День святого Валентина у Південній Африці відзначається з великою пристрастю та ентузіазмом. Молоді дівчата святкують День Валентина після римського фестивалю Lupercalia. Згідно з цим традиційним фестивалем, дівчата прикріплюють імена своїх коханих на рукавах. У деяких регіонах чоловіки також дотримуються цього звичаю.

Уельс та святкові ложки

Валлійський варіант Дня святого Валентина — День святого Двінвена, який відзначається 25 січня. Найяскравішим аспектом свята є обмін любовними ложками. Химерні дерев'яні прилади є символами кохання в Уельсі. Вважається, що традиція почалася з валлійських моряків, які доглядали майбутніх дружин, роздаровуючи їм власноруч виготовлені ложки. Такий подарунок досі використовується в Уельсі як романтичний жест.

День святого Валентина: 7 незвичайних традицій з різних куточків світу.

Масові шлюби на Філіппінах

День святого Валентина – популярний день весілля на Філіппінах. Щороку на честь цього свята органи влади проводять масові весілля для пар, які не можуть дозволити собі традиційну весільну церемонію. Ці події зазвичай проводять місцеві чиновники. Наприклад, у 2019 році мер міста Дасмаріньяс одружив 500 пар одночасно після того, як заявив, що найкрасивіша пара отримає приз у розмірі 10 000 філіппінських песо (192 долари), щоб вирушити у медовий місяць.

Читайте також: 18+: 10 найгарячіших українських треків до Дня Валентина

Сальвадор і… Таємний Санта!

Сальвадорці святкують День святого Валентина із грою під назвою «Таємний друг». Будь-хто, хто брав участь в обміні подарунками «Таємний Санта» напередодні Різдва, зрозуміє, про що йдеться. Група людей пише ім'я кожного на клаптиках паперу та перемішує їх у спеціальному контейнері. Ім'я, яке хтось навпомацки вибере, це людина, якій він має купити подарунок до Дня святого Валентина. Традиція має сентиментальний відтінок, який відрізняє її від «Таємного Санти»: коли настає час віддати свій подарунок, дарувальник має сказати одну добру річ про одержувача.

День святого Валентина: 7 незвичайних традицій з різних куточків світу.

Конкурси краси у Нігерії

Конкурси краси – це щорічні заходи для кочових мешканців Водабе із Нігерії. Тим не менш, ці конкурси не театралізовані до Міс Всесвіту, оскільки жінки в них судять, а чоловіки виставляють напоказ свої фізичні якості. Ці фестивалі називають Gerewol.

Чоловіки розмальовують свої обличчя червоною охрою та білою чи жовтою глиною. Також вони одягаються у яскраві, красиві костюми, не забуваючи і про аксесуари з бісером та пір'ям. Потім чоловіки танцюють, незважаючи на спеку, тоді як жінки дивляться та оцінюють. Ціль конкурсу полягає в тому, щоб встановити любовні зв'язки. Наприкінці багатоденного фестивалю кожен суддя може обрати собі переможця, котрий має відповісти взаємністю. І, до речі, цей конкурс не лише для самотніх.

Автор: Лада Янчук

Статті на тему