UA
RU

14 класичних та сучасних книг про кохання

Редагувати переклад
Книги про вічне, чисте та справжнє почуття!

Книги про кохання фото 1

Кохання - це те почуття, яке не можна описати словами, його можна лише прожити. То що таке кохання? Повага, почуття прихильності, душевна схильність до іншої людини? Точне визначення дати складно, скоріше навіть неможливо, але деякі письменники спробували це зробити, і з-під їхнього пера вийшли книги про вічне і справжнє почуття — про кохання.

Читайте також: Як прочитати 100 книг за рік і не збожеволіти — інтерв'ю з автором Marie Claire

 

Вічна класика

«Співаючі в терні» Колін Маккалоу

14 класичних та сучасних книг про кохання-Фото 2

Сага про три покоління сімейства Клірі вже 40 років підкорює серця читачів, змушує переживати разом із героїнями їхні життєві перипетії та, звичайно, плакати.

У цій книзі є все: особлива атмосфера, складні життєві випробування, неймовірно захоплююча сюжетна лінія, завдяки якій неможливо відірватися від книги і, звичайно, любов. «Співаючі в тернині» — гідний твір із того розряду книг, які має прочитати кожен хоч раз у житті. А краще кілька разів, щоб закохуватись у цей твір знову і знову.

Читайте також: 6 захоплюючих книг для тих, хто одержимий королівською сім'єю

 

«Гордість і упередження» Джейн Остін

14 класичних та сучасних книг про кохання-Фото 3

Щоб прочитати цього представника англійської класики, вам доведеться переступити через свою гордість і відкинути всі упередження. Принаймні так було в моєму випадку. Англійська класика не всім до смаку, але класика те й класика, щоб бути вічною, незалежно від часу. Головній героїні, щоб полюбити юнака, доведеться відкинути усі упередження, а йому, у свою чергу, переступити через гордість. Чи вдасться їм це зробити і чи будуть герої щасливі?

 

«Віднесені вітром» Маргарет Мітчелл

14 класичних та сучасних книг про кохання-Фото 4

Минають роки, але «Віднесені вітром» не втрачають своєї актуальності і так само улюблені і шановані. Якщо зважитеся на прочитання двох томиків (а ми все ж таки рекомендуємо зважитися), то налаштовуйтесь, що вам доведеться пережити сміх, сльози, боротьбу і разом зі Скарлетт О'хара пройти через всі її життєві випробування.

Читайте також: Книжкові Instagram-акаунти, на які варто передплатити

 

"Джейн Ейр" Шарлотта Бронте

14 класичних та сучасних книг про кохання-Фото 5

Вперше роман був опублікований в 1847 і відразу ж заслужив любов читачів та гарні відгуки критиків, включаючи Вільяма Теккерея. Сирота на ім'я Джейн Ейр виховувалась у притулку, але це не зламало її, а лише загартувало характер і дало сили для підкорення нових і нових вершин. У пошуках кращого життя Джейн стає гувернанткою і починає, здавалося б, нове щасливе життя в Торнфілді. Але саме з цього моменту починається все найцікавіше… Від читання книги неможливо відірватися, її хочеться перечитувати знову і знову, щоб щоразу знаходити щось нове та відкривати для себе Джейн Ейр з різних боків. 

 

«Королек – пташка співуча» Решат Гюнтекін

14 класичних та сучасних книг про кохання-Фото 6

 

Як багато ви знаєте про турецьку літературу? Впевнені, що майже нічого. «Королек — пташка співуча» — твір, який приніс світову славу Решаду Гюнтекіну і відкрив світові турецьку прозу як нове слово в літературі. Історія розповідає про непросту долю красуні Феріді, якій довелося побачити багато труднощів на шляху до щастя. 

Читайте також: 15 найочікуваніших екранізацій 2019 року

 

"Милий друг"

 

14 класичних та сучасних книг про кохання-Фото 7

Дон Жуан свого часу, Жоржа Дюруа, після служби у війську кардинально змінює сферу діяльності та влаштовується на роботу журналістом. Щоб досягти у цій та інших сферах життя успіху, Жорж використовує інструмент, яким володіє чудово, – чарівність. Жінки закохуються в нього одна за одною, а він використовує це у своїх цілях. 

 

«Маленькі жінки» Луїза Мей Олкотт

14 класичних та сучасних книг про кохання-Фото 8

«Маленькі жінки» — роман-дорослішання, але не лише про любов до партнера, а й до сім'ї, батьківщини та друзів. Головні героїні — сестри Джо, Мег, Бет та Емі — чекають на батька з війни, а тим часом навчаються, балуються, закохуються і реалізовують себе так, як бажають потрібним. 

 

Сучасні романи про кохання

«Дружина мандрівника в часі» Одрі Ніффенеггер

14 класичних та сучасних книг про кохання-Фото 9

Генрі страждає від рідкісного генетичного захворювання, побічний ефект якого здатність подорожувати в часі. Завдяки цій здатності він познайомився зі своєю майбутньою дружиною, але водночас подорожі у часі заважають їхньому сімейному життю. Права на екранізацію книги купили Дженніфер Еністон та Бред Пітт ще до виходу самої книги. Головні ролі у фільмі зіграли Ерік Бана та Рейчел Макадамс.

 

«Води слонам!» Сара Груен

14 класичних та сучасних книг про кохання-Фото 10

Дія у романі «Води слонам!» відбувається у пересувному цирку братів Бензіні, до якого випадково потрапляє юнак Якоб. Без закінченої освіти він стає ветеринаром і занурюється в закулісне циркове життя, яке насправді виявляється зовсім не райдужним. Доленосною для Якоба стає зустріч із Марленою, про яку він і згадуватиме вже в похилому віці. У однойменній екранізації головні ролі зіграли Роберт Паттінсон та Різ Уізерспун. 

Читайте також: 7 книг, що стали серіалами

 

«Валіза місіс Сінклер» Луїза Волтерс

14 класичних та сучасних книг про кохання-Фото 11

До рук Роберти потрапляє валіза з книгами її бабусі і дівчина знаходить у ньому листа загиблого на війні дідуся. Тоді читач починає занурюватись у паралельну лінію, з якої дізнається історію Дороті. У шлюбі з Альбертом вона була щаслива, але під час війни, поки її чоловік фронті, випадково знайомиться з Яном Петриковски. Жінка майже набула щастя, але доля вирішує розпорядитися інакше. Які сімейні таємниці дізнається Роберта із випадково знайденого листа?

 

«Проект Розі» Грем Сімсіон

14 класичних та сучасних книг про кохання-Фото 12

 

30-річний професор процвітає в роботі, але зі спілкуванням у нього не склалося. Для пошуків другої половинки він вирішує використати науковий метод і підходить до справи серйозно: створює опитувальник під назвою «Дружина», у якому прописані всі його ідеальної другої половинки. Нелюдимий геній не сприймає у своїй супутниці жодних шкідливих звичок, але барменша Розі, яку він зустрічає, далеко від ідеалу. 

Читайте також: 10 Telegram-каналів про книги та літературу

 

«Дружина башмачника» Адріана Тріджіані

14 класичних та сучасних книг про кохання-Фото 13

Сумна подія звела разом двох дітей — Енцу та Чиро — у маленькому селі в італійських Альпах. Чиро виріс при жіночому монастирі, а Енца — у бідній родині візника. Несподівано для них самих долі дітей переплітаються і вони змушені залишити рідну країну, але окремо. На шляху до американської мрії їм доведеться подолати відсутність грошей, незнання мови, війну та приниження. В основі роману лежить історія бабусі та дідуся самої Адріани Триджіані. 

 

"Наші душі вночі" Кент Харуф

14 класичних та сучасних книг про кохання-Фото 14

Літні Едді Мур і Луїс Вотерс — сусіди, яких пов'язує втрата найближчих протягом багатьох років людей — подружжя. Чоловік і жінка зненацька зближуються після прохання одного з них ділити разом ліжко. Якого це, проживши понад півстоліття, починати все спочатку? Знають герої книги "Наші душі вночі". 

 

«Я завжди писатиму у відповідь» 

Кейтлін Аліфіренка, Мартін Ганда, Ліз Уелч

14 класичних та сучасних книг про кохання-Фото 15

Історія, заснована на реальних подіях, побудована у формі листування. Двоє підлітків – американка Кейтлін та африканський хлопчик Мартін – знайомляться випадково, після заданої домашньої роботи знайти друга з будь-якої країни та надіслати йому листа. Дружба і свого роду кохання на відстані тривало шість років, а потім стало основою для книги-бестселера The New York Times та Amazon. 

Статті на тему