UA
RU

«Памфір» — у списку найкращих фільмів 2023 року

Редагувати переклад

Видання The Guardian склало список найкращих фільмів 2023 року. Серед 37 фаворитів — стрічка українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір».

"Памфір" - у списку найкращих фільмів 2023 року-Фото 1

«Памфір» - перший повнометражний художній фільм режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука . Стрічка розповідає про родину з прикордонного села на Буковині. Голова сімейства приїжджає додому після тривалих заробітків. Але зіштовхується зі складнощами, що спіткали його рідних. Герой змушений звернути на ризикований шлях. Всі події у фільмі розгортаються напередодні традиційного карнавалу Маланка. 

Автори The Guardian побачили у «Памфірі» «жорстоку історію про приречені на крах спроби українського контрабандиста повернутися до сімейного життя після сумної поїздки за кордон; історія є динамічною, проте розпачливою». У виданні також висловили свою особисту думку щодо фільму: 

«Це не натякає на війну росії проти України. Але, можливо, цей конфлікт є підтекстовим, у сенсі відданості своєму роду, традиціям своєї спільноти і чіткого, майже окультного потягу до Заходу».

"Памфір" - у списку найкращих фільмів 2023 року-Фото 2

«Памфір» став найкращим фільмом Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» та Каїрського міжнародного кінофестивалю. Стрічка брала участь у «Двотижневику режисерів» — самостійній програмі Каннського кінофестивалю. Цього літа «Памфір» покажуть на стрімінговій платформі Netflix. Прем’єра відбудеться 22 червня.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: "Памфір"

Читайте також: ЦЕ НЕ ЧЕРГОВА ЗВОРУШЛИВА ІСТОРІЯ ПРО ВІЙНУ: ВИЙШОВ ОФІЦІЙНИЙ ТРЕЙЛЕР ДРАМИ «ХТО ТИ, ФІЛІПЕ?»