UA
RU

Виставка Музею війни «Україна – Розп’яття» отримала «музейний Оскар»

Виставка Музею війни «Україна – Розп'яття» отримала Спеціальну нагороду журі міжнародної премії Museum and Heritage Awards-2023, яку називають «музейним Оскаром». 

Виставка Музею війни «Україна – Розп'яття» отримала «музейний Оскар»-Фото 1

10 травня у Лондоні відбулась церемонія нагородження переможців міжнародного конкурсу Museum and Heritage Awards. Цю подію в світі називають «музейним Оскаром». Серед лауреатов цього року є й Національний музей історії України у Другій світовій війні. Музей отримав Спеціальну нагороду журі за виставку «Україна – розп’яття» та за особливу професійну стійкість в умовах війни.

Виставка Музею війни «Україна – Розп'яття» отримала «музейний Оскар»-Фото 2

Цього року до фіналу «музейного Оскара» увійшли 92 інституції за 18 номінаціями. Українська виставка вразила журі. Особливо той факт, що процес підготовки виставки розпочався у перші місяці повномасштабного вторгнення росії в Україну. Артефакти було зібрано за сприяння силового блоку країни у деокупованих регіонах Київщини та Чернігівщини відразу після їхнього звільнення.

«Коли члени журі ознайомилися з матеріалами виставки Національного музею історії України у Другій світовій війні «Україна – Розп’яття», було ухвалено одностайне рішення присудити проєктові та Музею війни Спеціальну нагороду журі. Адже те, що ми побачили, є безперечно поза конкурсом і виходить за межі наших традиційних критеріїв оцінювання», — розповіла директорка Museum and Heritage Awards Анна Пріді. 

Виставка Музею війни «Україна – Розп'яття» отримала «музейний Оскар»-Фото 3

Виставка «Україна – Розп’яття» відкрилась 8 травня 2022 року у Києві. Куратором виставки став Юрій Савчук, художником – Антон Логов. Вона частково експонувалась й поза межами України. У столиці Латвії пройшла виставка «Битва за Україну», у столиці Естонії — «Україна – Розп’яття. 365…». Щоб првернути увагу до російських воєнних злочинів виставку «Україна. Розп’яття. Трибунал» провели у Нью-Йорку — за 100 метрів від ООН. Відкриття відбулося 31 березня. Якраз напередодні розгляду в ООН питання створення Міжнародного Трибуналу, який покарає керівництво росії за злочини агресії. Саме ця виставка визвали бурхливу реакцію у російських пропагандистів.

Виставка Музею війни «Україна – Розп'яття» отримала «музейний Оскар»-Фото 4

Нагороду від імені колективу отримав генеральний директор Музею війни Юрій Савчук. У своїй промові він наголосив:

«Україна потребує не лише політичної, військової та фінансової, а й, що особливо важливо, культурної допомоги. Ваша нагорода – вияв великої підтримки нашого Музею та нашої країни. Ваша увага до нашого Музею дає важливе відчуття належності України до європейської цивілізації та чітке бачення її європейського майбутнього».

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Національний музей історії України у Другій світовій війні

Читайте також: 15 КОЛАЖІВ ПРО ВІЙНУ В УКРАЇНІ ХУДОЖНИЦІ ФАННІ ЛЕШЕВАЛЬЄ

Статті на тему