Edit page title Емпат – хто це: 26 явних ознак того, що ви – емпат
Edit meta description У цій статті ми докладно розповіли про те, хто такі емпати і зібрали міні-опитування з емпатії, яке допоможе дізнатися чи не емпат ви.

Close edit interface
UA
RU

Хто я: 26 явних ознак того, що ви - емпат

Редагувати переклад

Ви почали активно співпереживати стороннім людям? Ваші емоції посилилися у рази? Не хвилюйтесь, цьому є наукове пояснення.

Давайте розберемося з вами, хто такі емпати і які ознаки їм характерні. Емпатія – цікавий стан людської душі, коли ви здатні відчувати чужі емоції та переживання, як свої власні. Існує думка, що емпати мають дар бачити людську ауру.

до такі емпати

Що таке емпатія?

емпатія - Це психологічний процес, в результаті якого відбувається переймання емоцій однієї людини або групи людей, на своє сприйняття. За цей феномен людського організму відповідають дзеркальні нейрони.

Емпатів не можна зарахувати до якогось конкретного психологічного типу особистості. Якщо дивитися глобально, то вони швидше відносяться до інтровертів, але їхні відчуття гостріші, а здатність поглинати чужі емоції – сильніша. Вони інтуїтивно можуть впливати на емоції інших людей та забирати на себе весь негатив. Однак наявність таких здібностей має і побічний ефект. Оскільки емпати настільки чутливі, можуть іноді відчувати труднощі з диференціацією енергії інших від своєї власної. Рекламні ролики, фільми, книги, телебачення, новини та інше – все це може впливати на емпати на більш глибокому рівні. Зовнішні обставини та ситуації можуть мати величезний вплив на психічний і навіть фізичний стан цього типу людей. 

Типи емпатії

Крім того, що емпатія сама собою унікальне явище людської психіки, вона ще має кілька типів:

  • фізична;
  • емоційна;
  • інтуїтивна.

Фізичні емпати можуть переймати фізичні відчуття своїх співрозмовників, тіло до деяких хвороб. Частіше можна помітити, як такі люди відчувають на собі біль від опіків, порізів та інші фізичні біль, при цьому не маючи жодних травм.

Емоційні емпати схожі на перше, ось тільки вони переймають позитивні та негативні емоції. Саме про цих людей говорять, коли йдеться про емпатію. Вони вловлюють емоційні імпульси іншу людину і транслюють їх у себе.

Інтуїтивні емпати – це ті, хто бачать життя з екстраординарним сприйняттям. Вони надзвичайно проникливі і можуть мати такі риси: екстрасенсорна здатність, яка може проявлятися як почуття знання, відкритість до телепатії, здатність отримувати повідомлення уві сні або здатність спілкуватися з тваринами та рослинами, а також здатність сприймати внутрішні відчуття та сигнали тіла.

Читайте також: Як позбутися нічних кошмарів?

 

Чому емпатія важлива?

Ця психологічна особливість дуже важлива у побудові всіх аспектів нашого життя, адже вона дає можливість співпереживати та ставитися з розумінням до друзів та партнерів. Давайте детальніше розглянемо кожен інститут.

Емпатія та особисте життя

Для того, щоб побудувати здорові та тривалі стосунки, просто необхідно бути емпатом. Співчуття та розуміння - важливі складові сім'ї. Дружба та романтичні стосунки, на яких будуватиметься особисте життя, не будуть міцними без співчуття та розуміння вашого партнера. Якщо один із подружжя у шлюбі відмовляється дивитися на речі з погляду іншого, у них, ймовірно, будуть проблеми. Ніколи не буде двох людей, які будуть думати однаково і не буде двох людей, які будуть мати однаковий досвід. Обидві людини у відносинах привносять власні ідеї, життєвий досвід і труднощі. 

Емпатія та робота

Робота у колективі завжди потребує наявності емпатів. У цьому випадку робочий процес буде налагоджений, не буде сварок та розбіжностей, а керівник та підлеглий будуть перебувати на одному емоційно-психологічному ступені.

Начальник-емпат зможе швидше організувати сприятливу для своїх співробітників атмосферу роботи, а вони, у свою чергу, якісніше працюватимуть. Так само відбувається і з підлеглими, якщо їсть хоча б один емпат у колективі, він може стати медіатором та уникати конфліктів та неприємних ситуацій на робочому місці.

Ознаки емпатії

Якщо вам близькі ці відчуття, тоді ви також ставитеся до списку емпатів. Ми виявили 26 явних ознак цього психологічного типу особистості. Можливо, у них ви знайдете себе.

1. У вас добре розвинена інтуїція.

2. Ви легко можете визначити, коли люди брешуть.

3. Енергія інших людей може змінити вашу власну.

4. Ви часто відчуваєте "чужі" емоції.

5. Ви часто відчуваєте біль сторонніх людей.

6. Ви вважаєте себе інтровертом.

7. Вам необхідно бути поруч із водою.

8. Ви відчуваєте втому від великого скупчення людей.

9. Люди постійно звертаються до вас за допомогою чи порадою.

10. Ви любите проводити час на природі, тому що воно дає відчуття життя.

11. Ви дуже сентиментальні.

12. Ви відчуваєте психологічний та фізичний біль від поганих новин або сумного кіно.

13. Ваш настрій змінюється в залежності від того, з ким ви перебуваєте в кімнаті.

14. Ви відчуваєте те саме, що й певна людина.

15. У вас велике та добре серце.

16. Ви постійно намагаєтесь знайти відповіді на всі запитання.

17. Ви знаєте, що енергія може змінити атмосферу навколо вас.

18. Часто ви ставите чужі потреби вище своїх власних.

19. Ви цінуєте свій час.

20. Ви чудовий слухач.

21. У вас спостерігаються проблеми зі шлунком та емоційні розлади.

22. Ви – творча особистість.

23. Ви любите тварин.

24. Ви завжди прагнете дізнатися правду.

25. Ви волелюбні і часто мрієте.

26. У вас часті перепади настрою.

емпат

Якщо ви знайшли хоча б кілька збігів зі своєю особистістю, тоді ви, безперечно, емпат. Ви дуже цінна та рідкісна людина в сучасному суспільстві. Бережіть свої почуття та емоції!

Фото:unsplash.com

Статті на тему