UA
RU

Перехід на літній час: коли переводити стрілки годинника

Редагувати переклад

Україна наприкінці березня переходить на літній час. Традиційно це робиться у останню неділю місяця. У 2023 році українці переведуть стрілки на одну годину вперед у ніч проти неділі — 26 березня о третій годині за київським часом. 

 

Перехід на літню годину 2023

Перехід на літній час передбачен постановою Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України». Зміна часу відбувається двічі на рік. В останню неділю березня країна переходить на літній час, в останню неділю жовтня — на зимовий час.

Перехід із зимового часу на літній і навпаки — із літнього на зимовий — впровадили через економію електроенергії. Противники переведення годинників вважають, що ця процедура шкодить здоров’ю, бо змінює біологічні ритми людини.

Перехід на літню годину 2023

У 2021 році у Верховній Раді намагалися скасувати переведення годинників. Тоді депутати ухвалили у першому читанні законопроєкт «Про обчислення часу в Україні», проте пізніше він набрав лише 212 голосів. Тож законопроєкт відправили на доопрацювання.

Людям, яким важко дається сезонний перехід, лікарі радять за кілька днів до переведення годинників почати лягати спати трохи раніше, ніж зазвичай. Також допоможе дієта: треба відмовитися від алкоголю, енергетиків, кави; споживати корисні продукти і пити більше води. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Icons8 Team / Unsplash

Читайте також: ДОКУМЕНТАЛЬНІ ФІЛЬМИ ПРО ЗДОРОВ’Я, ЯКІ ПЕРЕВЕРНУТЬ ВАШУ СВІДОМІСТЬ