UA
RU

Україна збирає свідчення про трагедію підриву Каховської ГЕС рік тому та її наслідки сьогодні

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України і платформа «Свідок» збирають свідчення про трагедію підриву Каховської ГЕС рік тому та її наслідки сьогодні. 

Україна збирає свідчення про трагедію підриву Каховської ГЕС рік тому та її наслідки сьогодні-Фото 1

Сьогодні — рік від найбільшої екологічної та гуманітарної катастрофи у Європі з часів Другої світової війни. В ніч на 6 червня 2023 року російськи окупанти підірвали Каховську ГЕС. Наслідки цього воєнного злочина можна прирівняти до використання зброї масового знищення. Проривною хвилею із Каховського водосховища було затоплено 600 км2 територій. У Міндовкілля зазначають, що це складає половину Чорногорії. Загинули люди. Було знищено унікальні заповідні території, багато тварин і птахів. Наслідки для довкілля оцінені у понад 146 млрд. гривень.

Україна збирає свідчення про трагедію підриву Каховської ГЕС рік тому та її наслідки сьогодні-Фото 2

Зараз Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України і платформа «Свідок» збирають свідчення про трагедію підриву Каховської ГЕС рік тому та її наслідки сьогодні. Мета — притягнути агресора до відповідальності. Міндовкілля закликає українців долучатися до цієї роботи. Свої свідчення можна залишити на ресурсі ЕкоЗагроза або написати повідомлення у телеграмботі SvidokNoteBot. У телеграмботі також можна анонімно поділитися власними історіями про наслідки екологічної катастрофи. Свідчення, зібрані від українців, будуть долучені до доказів, які передаватимуть до Міжнародного кримінального суду та поширюватимуть за кордоном.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Стас Козлюк / Книга катів українського народу, МВС України / Книга катів українського народу

Читайте також: ПІДРИВ КАХОВСЬКОЇ ГЕС: ЯКІ КУЛЬТУРНІ ОБ’ЄКТИ ПІДТОПЛЕНІ

Статті на тему