Закрити
UA
Краса

9 причин, чому тренування не приносять бажаного результату

Поділись:

Той момент, коли ви витратили всі сили для досягнення необхідних результатів, а їх так і не видно.
неефективні тренування

Кожен має на меті, коли активно починає тренуватися у спортивному залі. Хтось хоче просто зміцнити своє здоров’я, прокачати серце, отримати заряд енергії та знизити загальний ризик захворювань. Або, можливо, у вас більш вузька мета, наприклад підготовка до змагань, нарощування маси або рельєфних форм. Якщо ваша мета – змінити форми тіла, знайте, що на схуднення, спалювання жиру або нарощування м’язів впливають багато факторів. Наприклад, значну роль у цьому процесі грає генетика, а також сон, стрес, гормони та історія вашого спортивного способу життя. Тому якщо ви досить довго займаєтеся, але так і не помітили результатів, які поставили собі спочатку, значить, вам необхідно переглянути свої тренування та спосіб життя. А на що саме звернути увагу ми готові вам підказати.

Читайте також: ЧОМУ ВИ НЕ БАЧИТЕ РЕЗУЛЬТАТІВ ПІСЛЯ ТРЕНУВАНЬ

Причина 1: у вас є проблеми зі сном

На втрату ваги впливає набагато більше факторів, ніж стандартна дієта та фізичні вправи. Порушення сну може негативно позначитися на зусиллях скинути вагу або наростити м’язову масу. Відсутність здорового сну впливає на гормони, які контролюють апетит і змушують вас думати про перекушування, такі як солодощі та шкідлива їжа. Порушення сну також може уповільнити ваш метаболізм та призупинити вироблення енергії. Намагайтеся врегулювати свій режим відпочинку, вимкніть усі гаджети і прийміть заспокійливу ванну.

Причина 2: ви робите ті самі вправи

Спробуйте щось інше. Не зациклюйтесь на одних і тих же вправах. 

Якщо ви щоразу робить те саме, і робите це протягом довгих років, тоді вам потрібно переглянути способи тренування і щось змінити. Коли ваше тіло звикає до циклічних рухів, йому більше не потрібно пристосовуватись до них і воно не виробляє необхідну енергію,

 – Каже засновник фітнес клубу Athaya Fitness Челсі Агіар.

Щоб тренування приносило свої плоди, необхідно вивести тіло із зони комфорту, почати робити інші вправи.

неефективні тренування

Причина 3: ви боїтеся міняти свій тренувальний режим

Ця причина пов’язана з попередньою, оскільки ваше тіло вже звикло до однакових тренувань. Ми пропонуємо вам не змінювати вашу програму повністю, а внести деякі корективи. Іноді зміна тренування (а також додавання деяких нових вправ) може мати значення. Наприклад, ви можете змінити швидкість на біговій доріжці на один або два кілометри, і це вже буде зовсім інше тренування. Підйом ваги важчий, ніж звичайно, і зміни тривалості вправи також буде вважатися корисною для вашого тіла зміною.

Переконайтеся, що ви змінюєте тільки одну річ за раз і точно її дотримуєтеся. Якщо ви збільшуєте вагу, яку збираєтесь підняти, не додавайте кількість повторень. Виберіть щось одне – тривалість, інтенсивність або навантаження. Зробіть два незначні коригування у кращому випадку, інакше ви ризикуєте нашкодити своєму організму,

— радить Челсі Аґіар.

Причина 4: ви нехтуєте відновленням м’язів

Активне відновлення м’язів – це будь-яке тренування, яке змусить вас рухатися, але не перевантажувати м’язи тіла. Тривала прогулянка або йога – все це чудові варіанти активного відновлення та гарний спосіб тримати ваше тіло в тонусі. І в той же час ви дозволяєте собі трохи розслабитись після виснажливих традиційних тренувань. 

Читайте також: ЛАЙФХАКИ ВІД ФІТНЕС ТРЕНЕРІВ: ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ ДЛЯ ЧУДОВОГО ТІЛА

Причина 5: Ви вживаєте фасовану їжу 

Звучить дивно, але ми стикаємося з цією проблемою — вживанням їжі в упаковках. Нещодавні дослідження в галузі харчування підкреслюють, що справа не тільки в тому, скільки ви їсте, а й у тому, що ви їсте. Зосередьтеся на цілісних продуктах, а не вже розрізаних та розфасованих по упаковках, тому що вони піддаються хімічній обробці та містять більше цукру та менше поживних речовин. Наприклад, зваріть самостійно вівсяну кашу і доповніть її фруктами та горіхами, а не запарюйте вже готову суміш швидкого приготування.

 Причина 6: ви не стежите за розмірами порцій

Підрахунок калорій у боротьбі із зайвою вагою – це один суцільний головний біль. По-перше, це може дратувати і забирати багато часу (спробуй відслідкуй кожен з’їдений шматок!). Крім того, розрахувати точну кількість калорій, яку потрібно саме вам, не так просто і більшість формул є неточними. Найкращим рішенням для багатьох є контроль розміру порцій їжі. Спочатку це може здатися складним, але з часом ви звикнете. Тільки будьте обережні у кафе та ресторанах! 

неефективні тренування

Причина 7: ви не дотримуєтеся харчової рівноваги у своєму раціоні

Говорити про те, що при досягненні ідеальних результатів, ви не зможете дозволити собі келих вина або шматочок торта, буде несправедливо, адже ми всі живі люди. Але дехто намагається впроваджувати у свою фітнес-програму як званий «завантажувальний день» (зазвичай раз на тиждень), коли можна їсти будь-які шкідливості і те, що хочеться. Але це не найкраща стратегія. Натомість намагайтеся дотримуватися принципу 80/20 щодня: 80 відсотків того, що ви їсте, має бути здоровим, поживним, але 20 відсотків ваших калорій можуть надходити з менш здорових продуктів, які вам подобаються, щоб ви не відчували себе обділеним. 

Читайте також:Як змусити себе ходити в тренажерний зал після роботи

Причина 8: Ви дуже часто тренуєтеся

Якщо ми не спостерігаємо результатів від тренувань, то вважаємо, що необхідно збільшити кількість витраченого часу в залі. Насправді це неправильне рішення. Фітнес-тренери наголошують на важливості перерв між заняттями, щоб ваше тіло могло нормально відновитися та зарядитися енергією. До наступного тренування ви повернетеся, повної сил і бадьорості. Якщо ви щодня відвідуєте тренажерний зал і почуваєтеся виснаженим, дайте собі відпочити.

Причина 9: ви не отримуєте задоволення від тренувань

Ваше головне завдання – це знайти те тренування, на якому ви дійсно будете веселитися, отримувати задоволення, і яке принесе вам користь. Якщо ви не отримуєте заряд позитивних емоцій, тоді ваше тіло чинитиме опір і показуватиме абсолютно інші результати.