Закрити
UA
Краса

5 причин, чому варто відмовитись від підрахунку калорій

Поділись:

posts-to-db-Фото 1

Всі ми грішні і іноді замість корисного салату можемо надати перевагу чіпсам або улюбленому десерту. Коли в житті з’являються регулярні заняття фізичними активностями та правильне харчування, багато хто починає замислюватися про підрахунок калорій. Але як цей метод виправдовує себе?

Читайте також: Інтуїтивне харчування: що це таке і чому йому потрібно слідувати

 

Калорія – …

Калорія – це кількість енергії, яку людина одержує від продуктів харчування. Ще зі школи ми знаємо про основні джерела калорій: білки, жири та вуглеводи. Багато дієтологів скептично ставляться до підрахунку калорій і на це є кілька причин.

Якщо ви хоч раз починали займатися цим, то повинні бути в курсі, що не все так просто, як здається на перший погляд. Вам знадобляться кухонні ваги, калькулятор та зошити для ведення постійних нотаток. Не дуже райдужна перспектива, погодьтеся? Розповідаємо ще про кілька причин, чому здебільшого вважати калорії — марна трата часу.

posts-to-db-Фото 2

У довгостроковій перспективі це неможливо

На початку шляху під назвою «Порахуй калорії» ви будете сповнені ентузіазму і налаштовані рішуче. Але з часом, буквально через кілька тижнів або навіть днів, рахувати кожне яблуко, мандаринку або горстку горіхів вам набридне. «Міцні горішки», можливо, зможуть протриматися досить довго, але в результаті будь-кому набридне постійна тяганина з калькулятором та записами.

Не сподівайтесь на точні цифри

Якщо подивитися на кілька таблиць калорійності, то цифри в них відрізнятимуться. Справа в тому, що калорійність продуктів з різних регіонів може відрізнятися, тому дізнатися про точну калорійність всіх продуктів буде нереально. Та й зважувати кожен з’їдений продукт у вас, напевно, не буде можливості. Тому про точні цифри можна забути.

posts-to-db-Фото 3

Головне – якість, а не кількість

Підраховувати калорії і не звертати увагу на якість продуктів, що поглинаються, — правильний шлях до поразки на терені правильного харчування. Наприклад, у печива та горсті горіхів може бути однакова кількість калорій, але їх склад буде разюче відрізнятися. Від горіхів ви отримаєте корисні речовини і навіть схуднете, а печиво відкладеться зайвими сантиметрами на талії та стегнах. Різниця очевидна, правда ж?

Читайте також: Продукти з низькою калорійністю, які можна їсти у будь-яких кількостях

 

Нав’язливі та фанатичні думки

Не завжди підрахунок калорій — це марнування часу. Цей метод може стати корисним тим людям, які хочуть скинути вагу і не розуміють, скільки їжі їм потрібно для нормальної життєдіяльності протягом дня. У такому разі варто розробити зі своїм тренером або дієтологом раціон та порахувати, скільки калорій вам потрібно. 

Але коли ви стаєте одержимі лише цифрами і фанатично випрошуєте у офіціанта, скільки грамів у салаті, то варто задуматися, що це не нормально. Чи не доводьте підрахунок калорій до фанатизму. 

Це робить вас нещасним

Іноді бувають випадки, коли хочеться з’їсти кілька скибочок шоколадки або повітряний круасан, але думки про калорії не залишають і ви вже вираховуєте, скільки присідань потрібно буде зробити, щоби все відпрацювати. Не треба дорікати собі за те, що раз на місяць ви з’їсте улюблену насолоду. Якщо підрахунок калорій робить вас нещасним і викликає лише негативні думки, то, може, не варто гвалтувати себе?

Життя коротке, не витрачайте нервові клітини на підрахунок калорій!

Джерело фото: unsplash.com