Розбираємось, що саме заважає нам впоратися з бажанням з’їсти щось шкідливе і як позбутися цієї тяги.
Якщо ви кожен понеділок даєте собі обіцянку харчуватися правильно і навіть не дивитись на шоколад та бургери, але вже наступного дня тримайте в руках «заборонений плід», тоді потрібно шукати причину не у своїй силі волі, а чимось іншим. Існує 6 факторів, які можуть перешкоджати переходу на правильне харчування. Які? Читайте далі!
Вам, напевно, знайома така ситуація: ви активно включені в робочий процес, а ваша рука мимоволі тягнеться за кексиком або печінкою. Дивлячись на цю смакоту ви просто не можете сказати собі категорично «ні», навіть якщо пообіцяли, що цього тижня скоротите споживання цукру. А тепер згадайте, скільки часу пройшло з того часу, як ви пили воду (не чай чи каву). Іноді просте зневоднення може стати переїданням.
Читайте також: КОРИСНІ АЛЬТЕРНАТИВИ ШКІДЛИВИМ СНЕКАМ
Брак води в організмі часто сприймається як ознака голоду. А коли таке відбувається, наш організм відчайдушно намагається знайти джерело енергії, зокрема й у нездоровій їжі. Зневоднення може також провокувати у нас бажання випити газовану воду, де вміст цукру перевищує всі норми.
Якщо ви затрималися на роботі довше, ніж планували, якщо вас затягнув серіал до пізньої ночі чи соціальні мережі, тоді не дивуйтеся, що вашої сили волі не вистачить наступного ранку.
Відсутність достатньої кількості сну може стати головною причиною того, що ви почнете вживати шкідливу їжу. Нестача сну заважає гормонам, які регулюють нашу харчову поведінку.
— каже дієтолог Кім Пірсон.
У вас також менше шансів відчути себе голодним, коли ви спите, що, у свою чергу, оберігає вас від спокуси з’їсти щось шкідливе.
Сон регулює, скільки лептину, гормону ситості, виробляє організм. Цей гормон дозволяє нам знати, коли ми досить ситі і надсилає сигнали в мозок, що ми голодні. Нестача сну знижує рівень лептину, а це означає, що повідомлення про припинення їди не ефективні.
З іншого боку, недавні дослідження Північно-західного університету показали, що нестача сну дає «посилений» у відповідь небажану їжу, тобто. ми знаходимо запах солодкої, солоної та жирної їжі більш спокусливої, коли втомилися.
Будь-хто, хто коли-небудь стояв у черзі о третій годині ночі за шаурмою або бургерами після бурхливої вечірки, може сказати вам, що алкоголь дуже впливає на те, що ви хочете з’їсти.
Ваше почуття сприйняття навколишнього середовища погіршується, коли ви п’яні, і, швидше за все, ви оберете швидкодіючі вуглеводи, такі як жирний шматок піци або картопля фрі, щоб допомогти збалансувати рівень цукру в крові та задовольнити голод. Гірше того, вживання алкоголю збільшує рівень галаніну, хімічної речовини мозку, що викликає потребу або потяг до жирної їжі,
– Каже нутріціолог Алікс Вудс.
Читайте також: СПИСОК ДІЄТОЛОГА: ШКІДЛИВІ І КОРИСНІ ЖИРИ В ХАРЧУВАННІ
Надмірне споживання цукру може нести за собою низку проблем, пов’язаних зі здоров’ям. Нормальна доза цукру – це не більше 30 г (6 чайних ложок) на день – може сприяти вирішенню цілого ряду проблем зі здоров’ям, включаючи діабет та серцеві захворювання.
На жаль, незважаючи на те, що ми знаємо це, нам досить важко відмовитись від цукру. Це часто призводить до порушення контролю над споживанням солодкого, оскільки один шоколадний батончик призводить до падіння рівня цукру в крові, а в цей час мозок втрачає будь-яке почуття контролю і прагне відновити свій «цукровий» баланс.
Знайома ситуація, коли у вас настає ПМС, одразу хочеться з’їсти плитку шоколаду чи відро морозива? Цьому є наукове пояснення, яке майже не пов’язане з вашою силою волі. Під час «гормонального сплеску» в період менструального циклу ваша потреба в шоколаді може збільшитися, тому що рівень гормону щастя – серотоніну – падає. Відповідно, шоколад у «ці дні» може збалансувати рівень гормонів.
Шоколад містить природний «транквілізатор», магній, який може допомогти полегшити менструальні судоми та сприяти кровообігу.
Читайте також: СПИСОК ДІЄТОЛОГА: ПРОДУКТИ, ЯКІ СПАЛЮЮТЬ ЖИР ПІД ЧАС СНУ
Як би сумно це не звучало, але ваша звичка пити каву може дійсно сприяти потягу до вживання цукру та нездорової їжі.
Згідно з дослідженням, опублікованим минулого року в журналі Наука про продукти харчування, кава змінює наше сприйняття солодощі, змушуючи нас прагнути ще більше цукру.
Тим не менш, численні дослідження показали, що кава також може запропонувати цілу низку переваг для здоров’я, включаючи покращення ритму серця, втрату ваги і навіть сприяє довголіттю, тому подумайте добре, перш ніж відмовитись від свого улюбленого кофеїну.
Виявивши, яка з причин може бути вашою, ви легко зможете оголосити війну нездоровій їжі.