Закрити
UA
Краса

Спроба не катування: як знайти баланс у передноворічному стресі

Поділись:

Кінець року, закриття кварталу, безліч завдань, які потребують завершення. До того ж покупки подарунків усім близьким, питання, де і з ким відзначати свято, а також вибір сукні в популярних відтінках Pantone.

posts-to-db-Фото 1

Новий рік – це каталізатор у житті кожної людини. Ми підводимо межу року, що минає, і відразу проявляється все, що ми НЕ зробили: не схудли, не вивчили французьку, не почали ходити регулярно в зал, не налагодили харчування.

Саме тому, у спробах виправити всі «факапи», перед святами хтось обов’язково сідає на жорстку дієту, щоб покарати себе і поставити ще одну галочку у списку цілей року, що минає.  Після ж починається марафон обжерливості, шампанське, що ллється рікою, і сон до обіду.

posts-to-db-Фото 2
Чому так відбувається і що з цим робити редакція дізналася у дипломованого нутриціолога та засновниці школи правильного харчування theBODY school Софії Рожко.

Ми дійсно дуже багато їмо. Це частина нашої культури, тому що щедро накритий стіл сприймається як прояв кохання та турботи. Це закладено у нас генетично. Для того щоб діяти інакше, потрібно спочатку це усвідомити,

– Коментує нутріціолог.

Ми попросили Софію дати кілька порад, як упоратися з передноворічним стресом та без шкоди для здоров’я провести свята.

posts-to-db-Фото 3

1. Плануйте та пишіть

Напишіть усі справи у стовпчик і обов’язково на папері.

Чому так обов’язково писати? Тому що, тримаючи все в голові, ви обов’язково щось забудете і почнете з цього приводу нервувати. А де нерви, там і кортизол, а де кортизол – там бажання з’їсти тістечко чи переїсти увечері на вечерю. Після того, як ви виписали всі справи, розподіліть їх рівномірно щодня.

ВАЖЛИВО: залишайте 30% часу на день на форс-мажори: пробка, спущене колесо, забутий телефон і т.д.

posts-to-db-Фото 4

2. Ставте сон у пріоритет

Якщо ви не будете нормально спати, рівень стресу зростатиме стрімко. Багато досліджень говорить про те, що при недосипання людина схильна більше нервувати і переїдати, або голодувати. До речі, голод або переїдання, у свою чергу, знижують ваш імунітет, тому якщо ви не бажаєте ще й хворіти, то поставте свій режим дня на перше місце.

Читайте також: 10 КРАЩИХ ДОДАТКІВ ДЛЯ СНУ

posts-to-db-Фото 5

3. Пийте менше кофеїновмісних напоїв

Звичайно, коли ви не виспалися, прийшли на роботу, все «горить», ще й подарунки купувати треба, то ви змушуєте свій організм «підбадьоритися», щоб вичавити з нього все, що можна.

Раджу знизити кількість чашок кави до двох і лише до обіду. Краще взагалі замінити каву на матчі чи імбирний чай.

posts-to-db-Фото 6

4. Не відходьте від правильного способу життя, або налагодьте його


Наведу свій приклад, щоб було зрозуміліше:

  1. Завжди снідаю чітко в той самий час, і зауважте — снідаю! Це дуже важливо, сніданок – найважливіший прийом їжі, який дасть вам заряд, як батареї, на весь день.
  2. Завжди лягаю спати до 23:00: так я і висипаюся, і відновлююсь, і не відчуваю занепаду сил, навіть коли роботи та справ дуже багато.
  3. Також намагаюся мінімізувати час у соціальних мережах: ставлю таймери, відключаю повідомлення, коли працюю, лімітую екранний час у налаштуваннях телефону.
  4. Їм багато овочів та кислої капусти, оскільки ферментовані продукти зміцнюють імунітет.
  5. Намагаюся по-максимуму їсти домашню їжу. Під домашньою я маю на увазі власноруч приготовлену. Так, я можу проконтролювати, що саме їм і бути впевненою в тому, що не з’їм прихованих жирів чи цукрів.

Читайте також: ПРОСТО ПІДПИШИСЯ: INSTAGRAM-АККАУНТИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ПЕРЕЙТИ НА ЗДОРОВЕ ЖИВЛЕННЯ

posts-to-db-Фото 7

5. Дотримуйтесь дисципліни та графіка навіть у період свят

Для того, щоб у свята не зриватися, а потім «не відходити» після них, рекомендую не саботувати свій режим харчування. Якщо ви їсте «по годині» – їжте в такий самий час.

Якщо ви йдете на якусь вечірку і знаєте, що там буде фуршет, обов’язково поїжте вдома перед виходом, бо прийшовши на свято перше, що ви візьмете до рук – келих із шампанським, а воно стимулює апетит і пробуджує голод.

Ну і звичайно, пам’ятайте, що не треба їсти все поспіль, після свят у вас ще буде їжа, вона нікуди не зникне.

posts-to-db-Фото 8

6. Правильно пийте алкоголь

Якщо ви любитель вина – пийте червоне сухе, якщо міцного алкоголю – пийте віскі. Проте, найважливіше у будь-якій випивці – це її кількість. Тому не зривайтеся, тому що наступного ранку ви почуватиметеся розбитим, оскільки алкоголь має депресивні властивості.

Ще я хочу вам дати найголовнішу пораду – не намагайтеся все встигнути. Якщо не встигли – отже, так і буде, катастрофи не станеться. Плануйте кожен день і закладайте час на непередбачені обставини та побачите, як ваш рівень стресу точно знизиться,

— каже Софія Рожко.