Закрити
UA
Краса

Як без проблем здоров’ю перейти на зимовий час?

Поділись:

Перехід на зимовий час – стрес для організму. 

posts-to-db-Фото 1

Перехід двічі за 365 днів на рік на інший час збиває наші біоритми і, залежно від погоди, перетворює то на осінньо-зимові «овочі», то на весняно-літні «живчики». Незабаром, 27 жовтня, на нас чекає перший варіант, який може вилитися не лише зниженням працездатності, а й тотальним браком вітаміну D. Щоб не виливатися з робочого ритму, пропонуємо взяти на озброєння кілька наших порад. 

Читайте також: Як впоратися із сезонною депресією: ефективні способи

 

Подбайте про себе заздалегідь

За кілька днів до переходу на зимовий час, а в ідеалі – за кілька тижнів, подбайте про те, щоб режим працював так само, як ваш будильник вранці. Тобто без перебоїв. Самі чудово усвідомлюємо, що звучить перспективно і у відриві від реальності, але працює ідеально. 

posts-to-db-Фото 2

повноцінний сніданок

Після кількох десятків відкладених будильників та довгоочікуваного підйому підбадьоритися до кінця допоможе сніданок. Поки ви його приготуєте або розігрієте, мине багато часу, щоб організм встиг прокинутися, а насичення корисними 

Читайте також: Бути у формі: 8 сніданків супермоделей

Джерело світла

Найменше вранці хочеться розорювати штори і дивитися на Сайлент, що не оправився після довгої сплячки. Хілл, але яке джерело світла допоможе підбадьоритися. Поки не встане сонце, можна підбадьорювати себе думкою, що ви, на відміну від нього, вже бадьорі та включите штучні джерела світла. До того ж, це підкаже організму, що настав час прокидатися. 

posts-to-db-Фото 3

Свіже повітря

Прогулянки протягом дня дозволять і сонце побачити, і налаштувати біоритми. Злегка морозне осіннє повітря також допоможе підбадьоритися, що непогано для офісних працівників. Щоб не створювалося відчуття, що ви йдете ні світло ні зоря і не ведіть денне світло, а приходьте в темряву, влаштовуйте невеликі прогулянки в обідню перерву. 

Читайте також: 5 причин безсоння, про які ви могли не знати

Не змінюйте режим

У вихідні є спокуса поспати довше, ніж звичайно, і навряд чи ви захочете собі в цьому відмовляти. Але варто пам’ятати дві речі: якщо у будні дні ви недосипаєте, відшкодувати великою кількістю сну на вихідних це неможливо; зміна режиму дорівнює повернення на стартову точку та повний збій режиму. 

posts-to-db-Фото 4

Ранкові ритуали

Набір приємних ритуалів, що бадьорять і повторюються щодня, допоможе налаштувати організм на правильну хвилю, а вам дасть заряд бадьорості. Наприклад, ранкова йога, контрастний душ, читання десяти сторінок книги, перегляд одного надихаючого відео на TED та мільйон інших занять дадуть шанс полюбити ранні підйоми та вставати трохи охоче, ніж зазвичай. А ще краще – купити напередодні щось смачне та залишити на ранок. Мотивація швидше встати і з’їсти бажаний шматочок чізкейка підніме куди краще за будильник. 

Читайте також: Ранкові ритуали, які допоможуть провести день правильно

Не спіть вдень

У дитячому садку денний сон здавався каторгою, але у дорослому житті – найкращим подарунком, а головне – безкоштовним! Якою б привабливою не здавалася можливість подрімати пару годин, це може вилитися безсоння вночі. 

Джерело фото: unsplash.com