Ми звикли слухати поради від дієтологів з приводу харчування та здорового способу життя, але як вони самі дбають про себе – питання не менш цікаве. Радикально дієтологи підходять до харчування чи дозволяють у міру, вимогливі себе чи поблажливі? Шість спеціалістів розповідають про свій підхід до правильного способу життя.
Читайте також: Будь здоровий: 5 правил харчування, які можна сміливо порушувати
Інтуїтивне харчування — тренд у сфері здорового способу життя, який набирає дедалі більше популярності. Його суть полягає в тому, що потрібно прислухатися до свого організму, є все і коли захочете. Дієтолог Хлоя Швайнсхаут повністю підтримує такий підхід до правильного харчування: «Іноді я відчуваю, що мені потрібно більше м’яса, а в інший час мені хочеться їсти більше зелені. Так само, як немає ідеальної дієти для всіх, я визнаю, що для мене не існує єдиного способу харчування, оскільки мої потреби постійно змінюються».
Читайте також: Інтуїтивне харчування: що це таке і чому йому потрібно слідувати
Дієтолог Адрієнна Раймо для уникнення стресу посеред робочого тижня повністю планує меню наперед: «Я вважаю, що планування на тиждень допомагає мені добре харчуватися, бути в русі, не забувати про бізнес та особисте життя. 30 хвилин у неділю вранці – невелика інвестиція для мого доброго самопочуття». Заготівлі для обіду або вечері на цілий тиждень і справді не займуть багато часу, а натомість ви отримаєте вільний час, який зможете витратити час на сім’ю чи хобі.
Якщо ви стежите за фізичним здоров’ям і правильно харчуєтеся, це лише половина успіху. Про ментальні проблеми також забувати не варто, адже вони безпосередньо впливають на всі сфери нашого життя. «Я тривожна людина і постійно все аналізую. Це негативно впливає на моє фізичне здоров’я», — каже дієтолог Челсі Крос. «Щоденне ранкове читання допомагає мені розпочинати день позитивно. Ви можете дотримуватися найкращої дієти, але якщо ментальне здоров’я буде не в порядку, ви ніколи не змиритеся зі своїм тілом».
Читайте також: Симптоми, які кажуть, що варто звернутися до психотерапевта
«Я завжди знаходжу час для якісного та повільного сніданку. Я виділяю 20 хвилин для їжі та кави без телефону та будь-якої іншої техніки», — каже дієтолог Вітні Рейст. Також вона наполягає на тому, що такий ранок — запорука позитивного та продуктивного дня.
Правильне харчування та регулярні заняття спортом не можуть повністю убезпечити нас від різних захворювань та дати організму всі корисні речовини, яких він потребує. У таких випадках на допомогу приходять вітаміни та добавки. Дієтолог Стефані Вагнер користується добавками клітковини. «Вони допомагають заповнити всі прогалини у моїй дієті. Адекватне споживання клітковини грає ключову роль нашому здоров’я. Існує два типи волокон: розчинні та нерозчинні. Розчинна клітковина допомагає знизити рівень холестерину та збалансувати рівень цукру в крові, а нерозчинна – підтримує баланс організму. Обидві добавки допомагають нам почуватися ситими та задоволеними», — каже Стефані.
Помнете, що не варто займатися самолікуванням! Перед прийомом будь-яких добавок проконсультуйтеся з лікарем та здайте аналізи. Тільки потім фахівець випише вам певні добавки або підтвердить, що ваш організм їх не потребує.
Читайте також: Джерело здоров’я: все про вітамінні добавки
Можна довго сперечатися про користь та потребу різноманітних добавок, але навряд чи хтось виступить проти того, що повноцінний і здоровий сон — запорука продуктивності та здоров’я. Якщо ви спите недостатню кількість часу або страждаєте від безсоння, це може позначитися на здоров’ї, гормонах і навіть на бажанні їсти. Не дивно, що невиспаний організм захоче підбадьоритися за допомогою їжі. Таку думку повністю поділяє Самара Ебботт.
Джерело фото: unsplash.com