Закрити
UA
Краса

Заморські друзі: 5 незвичайних круп, корисних здоров’ю?

Поділись:

Все частіше на полицях супермаркетів можна побачити крупи із незвичайними назвами. Багато хто обходить їх стороною, обмежуючись звичними гречкою, рисом та вівсянкою. А даремно, деякі з цих заморських продуктів не лише смачні, а й надзвичайно корисні.

кіноа

кіно корисна крупа здорове харчування

Кіноа (рисова лобода) родом із Південної Америки. Інки обожнювали кіноа і називали її «золотим зерном», що дає силу. До речі, 2013 був оголошений ООН Міжнародним роком кіноа, на честь корінних жителів Анд, які зуміли зберегти цей цінний продукт для майбутніх поколінь.

Кіноа – справжній Суперфуд. Дієтологи порівнюють її з материнським молоком, оскільки вона практично повністю засвоюється організмом. До її складу входять білки, комплексні вуглеводи, жири, вітаміни групи B, клітковина та мінерали, а також кальцій, залізо та фосфор. Крім того, вона не містить глютена, а отже, не викликає алергії. Кіноа гарна як гарнір і як основний інгредієнт у супах і теплих салатах.

Читайте також: Худнемо з користю: ​​середземноморська дієта

амарант

амарант корисна крупа корисні продукти

Амарант (щириця) – ще одна рослина, високо шанована інками та ацтеками. Вони вигодовували їм новонароджених і брали із собою походи, щоб заповнювати сили. Більше того, амарант використовувався у жертвоприношеннях, через що потрапив в опалу — іспанські конкістадори заборонили вирощувати «містичне» зерно, і рослина була забута на кілька століть. Наразі амарант визнаний ООН «культурою XXI століття».

Амарант містить велику кількість білків, жирів, пектинів, вітамінів та мінералів. Також у його складі є сквален, який зупиняє процес старіння. Амарант може бути як окремим гарніром, так і добавкою до інших каш – для надання незвичайного смаку та підвищення їхньої енергетичної цінності.

Читайте також: 7 овочів, які можуть замінити суперфуди

булгур

салат булгур корисна крупа

Булгур родом зі сходу. Він є обробленою окропом, висушену і пропарену тверду пшеницю. Його готують близько 4 тисячоліть. У Стародавньому Китаї він вважався священною культурою. Сьогодні булгур особливо популярний на Закавказзі та країнах Азії.

У булгурі зберігається більшість корисних речовин пшениці. Він містить багато клітковини, яка прискорює обмін речовин та сприяє виведення шлаків. Також у ньому багато вітамінів групи В, необхідних хорошої роботи нервової системи. З булгура готують каші, супи, коржики, салати (найвідоміший — салат таббулі), фарширують їм овочі. До речі, у багатьох традиційних східних рецептах у плові використовується саме булгур, а не рис.

тефф

Injera тефф африканська коржик

Батьківщина теффа (карликового проса) – Ефіопія, де він культивується понад 5 тисяч років і є основним продуктом харчування.

Крихітні зерна теффа багаті білком, кальцієм, вітаміном C, магнієм та цинком. Крім того, в них багато заліза і мало фітинової кислоти, завдяки чому ефіопи майже не страждають на анемію. Як і кіноа, тефф не містить глютена. Його шанувальниками є такі прихильники здорового харчування, як Вікторія Бекхем та Гвінет Пелтроу. З теффа готують кашу, випічку, млинці. В Африці з нього печуть традиційні коржі інджера.

Читайте також:  5 рецептів приготування смузі для краси та здоров’я

Камут

kamut крупа камут корисна крупа

Камут – далекий предок пшениці. Його культивували ще Стародавньому Єгипті, де він називався хорасан («душа землі»). У 1940-х роках під час розкопок було знайдено кілька його зерен, після чого його знову почали вирощувати.

Зерна камута вдвічі більша за пшеничні. Можливо, тому в них набагато більше білка, магнію, цинку, корисних амінокислот та вітаміну E, ніж у сучасних сортах пшениці. З камуту готують каші та гарніри з овочами чи грибами.

Фото: Istockphoto