Випадіння волосся після пологів: що робити

Після пологів через гороманльні зміни в організмі може випадати волосся. Лікар-трихолог Денис Прокопович розповідає, що робити в таких випадках.

Випадіння волосся після пологів

Випадіння волосся після пологів: що робити — поради трихолога

Найочікуваніша мить в житті будь якої жінки, це народження дитини. Мить, коли життя наповнюється новим сенсом. Але інколи безумовна радість може бути трохи затьмарена погіршенням стану волосся. Випадіння волосся після пологів – це тимчасове явище. Воно пов’язане з гормональними змінами в організмі жінки. І це хороша новина. Погана новина – воно може затягнутись і набути ознак млявого хронічного випадіння. Що робити в такій ситуації, розповість лікар-трихолог Денис Прокопович.

Денис Прокопович

Денис Прокопович, співзасновник клініки hair Help, Президент Всеукраїнської Асоціації Трихологів, офіційний трихолог французького бренду L’Oréal в Україні та регулярний учасник спеціалізованих конференцій та конгресів

Чому випадає волосся після пологів?

Всеж таки вагітність та пологи великий стрес для організму жінки. І дійсно, дуже часто запит на моїх консультаціях, що саме робити з надмірним випадінням волосся після пологів та під час годування. А тепер давайте розберемось. Випадіння після пологів є фізіологічним процесом. 

Спробую пояснити. Кожен наш волос проходить фазу роста, вона запрограмована, і у кожного триває певний час. Потім старий волос випадає, і на його місці починається рост нового волоса. Але під час вагітності, завдяки дії естрогенів, фаза роста волосся штучно подовжена. І вже після пологів, десь через 3-5 місяців, коли естрогени приходять до норми, починається дуже активне випадіння тих самих волос, які повинні були випасти ще під час вагітності! Таке випадіння триває від 1,5 до 3 місяців і самостійно закінчується. 

Тобто одразу панікувати немає сенсу. Але, дуже часто я спостерігаю що різке випадіння переходить у навʼязливе, мляве  випадіння волосся хронічного характеру. 

Яких вітамінів не вистачає волоссю після пологів?

В таких випадках, скоріш за все вам потрібна консультація лікаря трихолога. Найчастіше таке випадіння повʼязане з дефіцитними станами та порушенням гормонального балансу. Дефіцит заліза, вітаміна Д, вітамінів групи В, це найменший список показників які я попрошу здати. І тільки після цього, прописуються лікувальні заходи. 

Звичайно, якщо жінка годує немовля, мій арсенал терапевтичних можливостей дещо урізаний. Але ми можемо запропонувати лікувальні трихологічні процедури у мийці, зовнішню терапію у вигляді лосьйонів та сироваток. Тому насолоджуючись материнством, не втрачайте своє волосся якщо випадіння не зупиняється! Знайдіть час для візиту до лікаря трихолога.

Фото: Tamara Bellis / Unsplash

Статьи по теме