Утеплюємося: як вибрати пуховик на холодну осінь та зиму

На вулиці стає холодніше,  а отже, саме час подбати про найтепліші речі. Щоб точно не замерзнути, нам знадобиться пуховик. Як вибрати найкращий — розповідаємо в матеріалі.

Утеплюємося: як вибрати пуховик на холодну осінь та зиму

Склад

Основа наповнювача будь-якого якісного пуховика — це пух. В англійській мові він позначається словом down. Більшість наповнювачів також мають у складі перо — feather. Воно потрібне, щоб полегшити вагу куртки. Ідеальне співвідношення пуху та пера на осінні дні — 50/50. На холодну зиму — 70/30. Чим більше пуху і менше пера, тим виріб тепліший і, відповідно, дорожчий.

Утеплюємося: як вибрати пуховик на холодну осінь та зиму

Фото: Instagram @xstore_brand

Є й альтернативне синтетичне наповнення, яке справляється не гірше за натуральне. Це синтепон, ізософт, холлофайбер, спандекс та бавовна. Всі вони легкі, повітропроникні, гарно зігрівають, та тримають форму.

Зовнішній матеріал

На те, наскільки добре пуховик справлятиметься зі своїми прямими обов’язками, впливає не лише наповнювач, а й зовнішній матеріал. Пуховик має бути зроблений із щільної тканини, в ідеалі — з водовідштовхувальним покриттям: так ви точно будете впевнені, що не промокнете під час осіннього дощу чи зимової хурделиці. Тож, слід шукати на етикетці позначку Waterproof.

Найчастіше такі куртки шиють з нейлону, поліестеру або поліаміду. Так, останній дозволяє створювати одяг з різними фактурами та ефектами. Це може бути глянсова поверхня, ефект «хамелеону». На дотик ця тканина гладка, м’яка, тонка і щільна. Часто до неї додають бавовну, акрил або лайкру. Поліестер — дорожчий матеріал. За властивостями він схожий з поліамідом, але міцніший і довговічніший. Нейлон — теж міцний, легкий, і приємний на дотик, ззовні нагадує шовк. Чиста синтетика відмінно захищає від вітру та морозу, але не «дихає». Тож, виробники часто міксують синтетичні й бавовняні матеріали. Це додає більшої повітронепроникності. 

Утеплюємося: як вибрати пуховик на холодну осінь та зиму

Marchi. Фото: Marchi

Підкладка

Якість підкладки є не менш важливою, адже вона безпосередньо контактує з тілом. Щоб вибрати по-справжньому комфортний верхній одяг, звертайте увагу на «нутро». Воно має бути максимально теплим, гіпоалергенним та гігроскопічним. Добре, щоб тканина дозволяла тілу «дихати». Якщо шкіра під курткою постійно пітніє, значить тканина підкладки не пропускає повітря і вологу. Найбільш «дихаючими» вважаються шовк, віскоза, атлас, бавовна. Найдорожча підкладка — шовкова. Бавовна — найменш практична. У неї чудова вентиляція, але цей натуральний матеріал легко мнеться і швидко зношується. 

Утеплюємося: як вибрати пуховик на холодну осінь та зиму-Фото 4

Mócko [моко]. Фото: Mócko [моко]

Якість пошиття

Більшість пуховиків мають характерну стьобану поверхню у вигляді вертикальних чи горизонтальних ліній або геометричних фігур. Це не просто декоративний елемент: такий шов потрібний для того, щоб пух рівномірно розподілявся всередині куртки і не збирався в одному місці. Чим більше швів, тим ймовірніше, що пух залишатиметься всередині пуховика на своєму місці. Ідеальним вважається розмір поділів, що не перевищує 20 сантиметрів. Але це досить умовно: все залежить від конкретної моделі. 

Утеплюємося: як вибрати пуховик на холодну осінь та зиму-Фото 5

ienki_ienki. Фото: ienki_ienki

При покупці помацайте пух усередині секторів: якщо одна частина виробу немовби «здута», а друга — переповнена, або пух лежить грудками, значить виріб неякісний. І ще один важливий момент: пір’я з наповнювача не повинні вилазити в місцях швів.

Коефіцієнт пружності пуху

Ще один дієвий спосіб дізнатися, якісний пуховик чи ні — як слід стиснути його в руці. Якщо після цього наповнювач і тканина відновилися одразу, то річ пройшла перевірку. Це означає, що пух якісний та забезпечує гарну теплоізоляцію. На деяких пуховиках пишуть також коефіцієнт пружності F.P. ( Fill Power) — він має бути не нижчим за цифру 550.

Утеплюємося: як вибрати пуховик на холодну осінь та зиму

THE WARM. Фото: THE WARM

Фурнітура

Замки-блискавки, кнопки, застібки та шви повинні бути міцними та надійними, щоб забезпечити належну фіксацію та запобігти проникненню холодного повітря. Не якісна або невідповідна фурнітура — ​​це втрати тепла, відповідно ефективності пуховика.  

Утеплюємося: як вибрати пуховик на холодну осінь та зиму

Фото: Instagram @nazva

Фасон 

Вибір довжини, фасону та крою пуховика — справа вашого смаку та зручності. Але важливо враховувати й трендові моменти. Так, цього прохолодного сезону дизайнери пропонують звернути увагу на ще об’ємніші пуховики, аніж торік. Наприклад, як у колекціях Schiaparelli, Vaquera чи Jil Sander. Один з наймодніших — ультракороткий пуховик. Він, звісно, не врятує від великого «мінуса», але чудово впишеться в осінню капсулу. Варіантів його стилізації багато: від джинсів до максісуконь.

Утеплюємося: як вибрати пуховик на холодну осінь та зиму

Schiaparelli. Фото: Giovanni Giannoni/WWD

Інший варіант на холодну осінь — стьобаний пуховик.  Стильна та універсальна, така модель гарно поєднується як з брутальними черевиками, так і з елегантними чоботами.

Утеплюємося: як вибрати пуховик на холодну осінь та зиму

Patou. Фото: Patou

На окрему увагу заслуговують акцентні моделі. Жовті, бордові, червоні, зелені та сині пуховики підійматимуть настрій навіть у найлютішу негоду.

Утеплюємося: як вибрати пуховик на холодну осінь та зиму

Duran Lantink. Фото: Duran Lantink

А от на пізню осінь та зиму підійде пуховик-ковдра. Він повинен мати достатньо вільний крій, щоб за бажання під нього ви могли одягнути худі, светр або жакет. А якщо вам хочеться витонченішого силуету — додайте пояс.

Утеплюємося: як вибрати пуховик на холодну осінь та зиму

Jil Sander. Фото: Giovanni Giannoni/WWD

Автор: Євгенія Власенко

Фото: Marchi

Читайте також: Як створити затишний і стильний образ за допомогою картатих речей

Статьи по теме