UA
RU

Кінофестиваль «Нова українська хвиля» у Києві та Львові

Редагувати переклад
19 травня у Києві та Львові розпочався кінофестиваль «Нова українська хвиля» від «Планети Кіно» та Gogol.Media.

нова українська хвиля

У програмі фестивалю фільми зняті з 2014 року, що створили культурний феномен «нової української хвилі» у кіно. Мета цього фестивалю показати, що «нова українська хвиля» — це унікальне явище в українській культурі, яке формує сучасний кінематограф, працює з актуальними темами та намагається осмислювати важливі соціальній події та явища.

«Під час війни кінотеатри знаходяться у дуже важкій ситуації, передусім через постійні повітряні тривоги, через які ми перериваємо показ фільму та евакуюємо наших гостей. І можливо, що війна не найкращий час для івентів, однак ми віримо, що культура — це один їх стовпів, на які спирається наша національні ідентичність, тому чим більше культурних подій, тим сильніші ми стаємо! Саме тому, ми вирішили організувати кінофестиваль, щоб привернути увагу до найкращих картин нової хвилі» — Толік Козловський, маркетинг-директор «Планети Кіно».  

Стоп Земля

«Стоп Земля», 2021

Після показу кожного фільму відбуватиметься обговорення стрічки у форматі офлайн-подкасту. Модеруватимуть зустрічі співзасновники Gogol.Media та подкасту про літературу «Вуса Гоголя» Вадим Кириленко та Микита Рибаков, а також кінокритики Ігор Кромф та Станіслав Тарасенко. Гостям офлайн-подкасту стануть режисери Мирослав Слабошпицький («Плем’я»), Антоніо Лукіч («Мої думки тихі»), Валентин Васянович («Атлантида»), Наріман Алієв («Додому»), актори Марія Федорченко («Стоп-Земля»), Дмитро Сова («Черкаси»), Євген Ламах («Черкаси») та багато інших.

Мої думкф тихі

«Мої думки тихі», 2019

Фестиваль складатиметься з двох секцій. Перша — «Кіно наших днів», яка присвячена соціальному кіно. В межах цієї секції покажуть соціальну драму «Плем’я» (2014 рік), ліричну комедію «Мої думки тихі» (2020 рік), соціальну комедію «Герой мого часу» (2018 рік) та підліткову драму «Стоп-Земля» (2021 рік).

Плем'я

«Плем’я», 2014

Друга секція — «Люди війни». Вона присвячена розкриттю війни між Росією та Україною , починаючи з окупації Криму у 2014 році і завершуючи проекцією перемоги України у війні. У програмі секції чотири драми: «Черкаси» (2019 рік), «Додому» (2019 рік), «Погані дороги» (2020 рік), «Атлантида» (2019 рік).

«По-перше, задача нашого фестивалю — показати динаміку розвитку українського кіно за останні 8 років. Розповісти про те, як воно змінювалось, шукало форму та голос. А по-друге, показати, що наше кіно круте та варте уваги. Тому що воно розповідає історії про нас. Воно підіймає актуальні теми, смішить, надихає та змушує задуматися. Ми щиро сподіваємось, що українським кіно цікавитиметься все більше людей, і колись воно буде конкурувати з такими гігантами, як Marvel чи DC. Тому що, повірте, воно того варте» — Микита Рибаков, співзасновник Gogol.Media та подкасту про літературу «Вуса Гоголя».

Фестиваль відбудеться у кінотеатрах Планета Кіно у Львові та Києві, покази  триватимуть з 19 по 22, та з 26 по 29 травня. Один показ на кожен фільм. Кіносеанси розпочинатимуться о 18:00, щоб у глядачів була можливість доїхати додому до комендантської години.

Додому

«Додому», 2019

Програма фестивалю та квитки за лінком: gogol.media/filmfestival

Фільми створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно та надані кінодистриб’юторами Arthouse Traffic та FILM.UA Distribution.

Читайте також: В НОВОМУ ФІЛЬМІ МИРОСЛАВА СЛАБОШПИЦЬКОГО ЗНІМУТЬСЯ АЛЕКСАНДР СКАШҐОРД ТА ДЕЙН ДЕХААН. ПРОДЮСЕРОМ КАРТИНИ СТАНЕ ДАРРЕН АРОНОФСКІ.

Статьи по теме