UA
RU

Мода на читання: художні новинки, що будуть актуальними ще довго

Редагувати переклад
Мода на читання не має сезонності, але серпень обіцяє багато новинок художньої літератури, які видавець Юлія Орлова, радить мати на книжковій полиці. 

Серед них психологічний триллер, де важливу роль відіграють соцмережі; мікс кулінарії й інноваційних технологій; провокації в стилі вікторіанської епохи та роман, заснований на реальних подіях Америки першої половини 20 століття. 

Магічний рецепт для Лоїс

Магічний рецепт для Лоїс: інноваційні технології майбутнього, вишукана кулінарія й дрібка магії

У романі «Магічний рецепт для Лоїс» надскладне поєднується зі звичайним — інноваційні технології майбутнього, вишукана кулінарія й дрібка магії. Головна героїня – програмістка Лоїс Кері, яка переїжджає до Сан-Франциско працювати у компанії з розробки надсучасних рук-роботів. Здавалося б, що це робота мрії, але життя Лоїс тяжке, через щоденну виснажливу працю і харчування з тюбиків (їжа майбутнього), яку шлунок майже не перетравлює.

Усе змінюється, щойно дівчина починає замовляти страви  в дивному ресторані, який заснували двоє братів-емігрантів: кухар і музикант. Вона закохується у їхню кулінарію, та згодом, через відсутність візи, хлопці змушені закрити ресторан. На згадку про себе, вони дарують Лоїс дивний старовинний рецепт хліба. Завдяки цьому дівчина віднаходить шалену пристрасть до кулінарії, через яку відкриває для себе інший світ: надзвичайних таємниць та стрімких змін. 

Робін Слоун написав унікальний роман, який не схожий ні на що інше. Ідеальне поєднання проблем сучасного професійного середовища й майбутніх тенденцій, чіткого гумору і романтики вкупі з магією. Таке поєднання не часто побачиш в одній книжці. Проте сюжет роману Слоуна доводить, що ці надскладні і різні між собою теми можливо втілити в актуальному романі: на сьогодні «один із найкращих романів 2017 року» за версіями Amazon, NPR, San Francisco Chronicle, Barnes & Noble, Southern Living. Але найголовніше те, що саме ця книжка змусить замислитись над тим, на що ви готові піти заради найзаповітнішої мрії.

Читайте також: АНГЛИЙСКИЙ ДЛЯ ВЗРОСЛЫХ, САЛМАН РУШДИ И БЕЛЫЕ СТИХИ: 8 ГЛАВНЫХ КНИГ ЛЕТА

Запит на дружбу

Запит на дружбу: приголомшливе поєднання минулого та сьогодення

Дебютний роман англійки Лори Маршалл, сповнений таємниць і несподіванок, реальних світових проблем і важливих питань, що стосуються життя в соцмережах, дружби, залякування, шлюбу, сексу та іншого. Він викликає всі гострі відчуття, озноб і психологічну напругу від початку до кінця. Історія про те, як помилки минулого мають невідворотні наслідки у майбутньому.

Луїза Вільямс більшу частину свого дорослого життя намагалася забути минуле і компенсувати помилки, які вона зробила в середній школі. Однак, коли Луїза отримує запит на дружбу у Facebook від Марії Вестон, її серце майже зупиняється, бо минуле наздогнало, і спогади, що переслідували її протягом багатьох років, виринають на поверхню.

«Марія Вестон хоче стати вашим другом на Facebook.

Але Марія Вестон мертва. Чи ні?..»

Цього не може бути. Бо Марії не може бути. Але якщо вона все таки є, то Луїза втратить усе: роботу, сина і навіть власне життя.

Соціальні медіа відіграють більшу роль у нашому житті, ніж хотілося б. «Запит на дружбу» – роман, який доводить, що цей тезис – тривожний і актуальний. Адже Facebook, Instagram, Twitter й Snapchat прямо зараз керують нашими життями.

Це психологічний триллер від якого неможливо відірватись. Вiн розійшовся 500 000 накладом у Великій Британії та став бестселером “The sunday times”.

Оксамитові пальчики

Оксамитові пальчики: провокаційний роман від письменниці року Harper’s Bazaar

Сенсаційно напружений, хвилюючий, небезпечний. Роман Сари Вотерс, письменниці року згідно Harper’s Bazaar, відкриває світ хитросплетінь, маніпуляцій і химерних таємниць на тлі Лондона ХІХ століття. У ньому вирує життя, пристрасть, авантюра, кохання, а також біль, зрада, жадібність і емоційне насильство. Авторка змальовує Вікторіанську епоху без прикрас: бідні квартали, засмічена Темза, шахраї, жебраки і пройдисвіти, порнографи, психіатричні лікарні, більше схожі на тюрьми, і непривітні з цвіллю будинки.

Сью Тріндер виховували як рідну дочку в сім’ї шахраїв, які скуповують крадене й торгують дітьми. Жила вона досить безтурботно й іншого життя не знала. Але одного разу пройдисвіт на прізвисько Джентльмен запропонував їй узяти участь в авантюрі: влаштуватися служницею до багатої леді Мод Ліллі, допомогти йому схилити її до заміжжя, потім заховати в божевільню, поділивши її великі статки. Здавалося б, план простий і Сью погоджується. Але після прибуття на місце з’ясовується, що не все так просто й у дурні може пошитися будь-хто.

Читання цієї книжки подібне до калейдоскопу. Ви побачите, що речі складаються в довершений малюнок, але коли ви повертаєте його, усі частини створюють нове зображення. Сюжет-перевертень від Сари Вотерс майстерно зіграє на почуттях сучасного читача.

Читайте також: ЧТО ПОЧИТАТЬ: «ДУРНАЯ КРОВЬ» ДЖОНА КАРРЕЙРУ ПРО ВЕЛИЧАЙШУЮ АФЕРУ XXI ВЕКА

Перш ніж ми стали вашими

Перш ніж ми стали вашими: щемливий історичний лонгселлер The New York times

Заснований на реальних подіях, роман журналістки й письменниці Лізи Вінґейт окреслює один із найгучніших скандалів, що вибухнув у 60-ті роки ХХ століття довкола Товариства дитячих будинків у Теннессі та його очільниці — Джорджії Танн. «Перш ніж ми стали вашими» змальовує ті події, які крилися за тисячами усиновлень. Вони нагадують фільми жахів та пекло Данте. Незаміжні матері були змушені (часто під хмарою наркозу) підписувати папери, відмовляючись від своїх малюків відразу після народження. Багато дітей насправді виявились викраденими з люблячих сімей, що часто були бідними та неосвіченими, й батьки більше не мали можливості їх повернути. Емоційно переконлива історія про братів і сестер Фосс, відірваних від справжніх батьків та прийнятих заможними родинами, ґрунтується саме на цьому темному розділі історії, реальних подіях, які відбувалися в Америці в ХХ столітті.

Мемфіс, 1939 рік. Дванадцятирічна Рілл Фосс живе в щасливій, але бідній родині на річці Міссісіпі. Але одного дня, коли батьків немає вдома, до будинку вриваються незнайомці. Рілл, її молодших сестер та братика забирають до Товариства дитячих будинків у Теннессі. Відтоді вона, як старша, мусить сама оберігати своїх сестер та брата у світі небезпеки та непевності.

Південна Кароліна, початок ХХІ століття. Ейвері Стеффорд — вже доросла донька сенатора, спадкоємиця видатної сім’ї. Вона має все: успішну кар’єру, вродливого нареченого, заможне життя. Що в неї спільного з Рілл Фосс? Минуле, бо прадід Ейвері був причетний до Товариства. Ейвері мусить розкрити сімейний секрет, який змінить її погляди на родинну спадщину.

«Перш ніж ми стали вашими» — це щемлива книжка, що надихне протистояти соціальній несправедливості, яка все ще занадто суттєво визначає сучасне суспільство.

Понад рік цей історичний роман тримався у бестселлерах New York Times, Publishers Weekly, та очолив рейтинг Goodreads Choise Awards.

Статьи по теме