UA
RU

Онлайн-курс про традиційну українську культуру подає інформацію про спадщину нетрадиційно

Редагувати переклад
Колядки, свити і … Майнкрафт
Онлайн-курс про традиційну українську культуру подає інформацію про спадщину нетрадиційно-Фото 1

21-річний Данило Гайдамаха,  або Чорнобровий, який перший із україномовних блогерів набрав 100 тисяч підписників у Тік-Тоці, записав відеорозповіді до першого модуля онлайн-курсу «Знай свою Україну» — Різдвяного. Данило вперше дізнався про існування Музею Івана Гончара з Instagram: шукав красивий контент і натрапив на гарні картинки на сторінці музею. Тепер хлопець частий гість у музеї, і навіть  бере участь у проєктах музею як лідер думок.

Моя мета — популяризувати українську мову і українську ідентичність серед моїх однолітків та менших за мене. Часто батьки й вчителі звертаються за допомогою до мене, бо ми з дітьми майже в одному полі, й вони їх не будуть слухатись так, як мене. Тому подекуди я себе відчуваю перекладачем зі світу дорослих до світу юних,

— каже Данило.

Музей Івана Гончара, благодійний фонд «Коло» і студія онлайн-освіти EdEra вже близько року працюють над розробкою курсу про традиційну українську культуру, який матиме чотири модулі, зосереджені навколо головних свят традиційного українського календаря — Різдва, Великодня, Купала і Покрови. Проєкт передбачає створення сучасного цифрового культурного продукту про матеріальну і нематеріальну культурну спадщину українців. Курс познайомить дітей і підлітків із обрядами, народним мистецтвом, ремеслами, музичними інструментами, танцями, іграми, піснями, вбранням, традиційною кухнею тощо. Кожен модуль складається з інформаційних відео, спеціально записаних майстер-класів, анімації, тестів, інфографіки, світлин, словника головних понять, окремих елементів у стилістиці гри Майнкрафт, сценаріїв інтерактивних занять (для вчителів), ігор і так далі.

Онлайн-курс про традиційну українську культуру подає інформацію про спадщину нетрадиційно-Фото 2

У листопаді організатори планують презентувати Різдвяний модуль курсу. В ньому розкажуть про різдвяно-новорічний цикл свят,  символіку і атрибути різдвяних свят, про зимовий традиційний одяг Гуцульщини і Наддніпрянщини, про хатні  прикраси і частування. Навчать готувати традиційні українські страви, виготовляти різдвяну зірку, павука, дідуха — дуже практичних речей, дадуть інструкцію з колядування.

Читайте також: 16-річний одесит став переможцем суперпопулярного талант-шоу «Співають всі!»

«Це один з наших найбільш відповідальних проєктів, — каже заступниця директора Музею Івана Гончара Мирослава Вертюк, —  перед нами стоїть непросте завдання познайомити два різні світи: сучасне покоління Альфа із традиційним, що формувався більше тисячі років.»  

У листопаді команда ЗСУ планує презентувати перший модуль курсу для вчителів, преси  і представників МОНу, а далі фахівці Музею Івана Гончара та студії онлайн-освіти EdEra одразу візьмуться до роботи над трьома наступними модулями.

Статьи по теме