Закрити
UA
Мода

5 ситуацій, коли потрібно відповісти на прохання “ні”

Поділись:

Ми хочемо бути добрими і чуйними, коли нас просять про ласку, але не варто забувати про себе та своє життя. Говорити “ні” – дуже корисна навичка. 

posts-to-db-Фото 1

Говорити «ні» завжди складно, особливо якщо з проханням до нас звертається близька людина або хороша знайома. У разі відмови починає мучити почуття провини та невиконаного завдання, через що ми часто беремося за справи, які забирають час і не приносять задоволення. Коли ж варто утихомирити внутрішнього добряка і відповідати на прохання «ні»?

Читайте також: Дружба на роботі: як правильно встановити межі

 

1. Якщо це потребує зміни ваших планів. Не варто жити на шкоду собі, своїм цілям та роботі. Прохання про допомогу, перш за все, не повинно вносити зміни до звичного способу життя, змінювати графік або навіть змушувати брати вихідний. Одна справа – допомогти мамі з переїздом, інша – замість роботи допомагати з переїздом сусідці, яку ви навіть не знаєте. Домовтесь про комфортний час для обох сторін і подбайте, щоб виконання чиїхось прохань не заважали вашим власним планам. 

posts-to-db-Фото 2

2. Якщо вам кажуть про прохання не вчасно. Дайте людині знати, що у вас є своє життя і вносити корективи до нього потрібно заздалегідь, а не за п’ять хвилин. Не можна відривати людину від важливих або навіть дріб’язкових завдань за своїм бажанням у будь-який час дня та ночі, у результаті це може призвести до сварки. 

3. Якщо немає бажання і це завдає вам незручності. Цілком припустимо сказати людині: «Я ціную тебе, але це прохання ставить мене в незручне становище і змушує робити те, що мені не хотілося б». Краще відповісти чесно відразу, ніж потім звинувачувати себе, що погодилися і отримуєте лише негативні емоції. 

Читайте також: Буллінг на роботі: як розрізнити і що робити

posts-to-db-Фото 3

4. Якщо ви почуваєтеся пригніченим. Емоційний фон завжди так чи інакше впливає на оточуючих, а низка проблем взагалі може занурити в депресію. У такому стані не час допомагати іншим. Будь-яка людина зрозуміє відмову і поважатиме вашу чесність.

Читайте також: 5 додатків, які допоможуть стати більш організованою

5. Якщо це суперечить вашим принципам. Не варто боятися відмовляти ще й у тому випадку, коли ви не погоджуєтесь з поглядами товариша і не хочете йти проти своїх життєвих установок. Адже якщо погодитеся, то совість мучитиме набагато більше. 

Джерело фото: unsplash.com