UA
  RU

  Фільм must-see: Документальна стрічка «Жінка» в українському прокаті — перші відгуки глядачів

  Напередодні відбувся допрем’єрний показ фільму у кінотеатрі «Жовтні», який зібрав перших глядачів, спеціальних гостей та партнерів стрічки в Україні. У прокаті фільм з 8 жовтня.
  
  Фільм must-see: Документальна стрічка «Жінка» в українському прокаті — перші відгуки глядачів-Фото 1

  Документальний фільм «Жінка» — це всесвітній проєкт, що надає голос 2000 жінкам з 50 різних країн світу. Під час інтерв’ю жінки самі спрямовують розмову і говорять про те, що вважають дійсно важливим: роботу, освіту, емансипацію, материнство й, разом з тим, про дуже особисте – ставлення до тіла, сексуальність або перші менструації. Героїні фільму діляться спогадами зі свого життя – кумедними, зворушливими, а часом й жахливими. Жінки вперше знаходять у собі сили та розповідають про найболючіше й найглибше, довірившись авторам фільму. 


  Показ відвідали активістки, які опікуються проблемами порушення прав жінок в Україні.  Журналістка Анастасія Лугова, письменниця та журналістка Ольга Котрус та вінтажна блогерка Анастасія Григорук поділились своїми враженнями після перегляду фільму.

  Фільм must-see: Документальна стрічка «Жінка» в українському прокаті — перші відгуки глядачів-Фото 2


  «Такі фільми, як «Жінка», потрібно дивитися без підготовки. Неможливо підготуватися до оголеної правди — вона для всіх незручна, і нікому не подобається. Ось чому у нас так наполегливо відвертаються від проблеми насильства над жінками — ніхто не хоче визнавати, що вона є, а значить — щось в нашому патріархальному суспільстві не працює. Отже, це потрібно змінювати, а зміни нікому не подобаються. Але крапля камінь точить. І такі картини можуть розворушити свідомість одразу багатьох людей. Особливо чоловіків — на жаль, більшість з них не розуміє, що жінки живуть у відносно іншому світі з самого раннього дитинства. І світ цей так собі. Найбільше мене зачепило, що не були зазначені ані імена, ані вік, ані національність героїнь, ані їх рід занять. За великим рахунком, цей фільм про одну жінку — про кожну з нас», — Ольга Котрус.

  Фільм must-see: Документальна стрічка «Жінка» в українському прокаті — перші відгуки глядачів-Фото 3

  «Нещодавно стикнулася з ситуацією, коли виявилося, що для деяких моїх підписниць теми жіночого здоров’я, менструації або сексу — і досі табу. Для мене це було неймовірно шокуюче та дивовижно. І водночас боляче. Адже я розумію, скільки проблем приховано за усіма цими заборонами. Скільки жахливих випадків та трагічних історій. Саме через ці заборони мої однокласниці вагітніли, дівчата боялися йти вчасно до лікарів, а зґвалтовані жінки не подавали позови до поліції. Відверто кажучи, мені й самій досить довгий час було складно ділитися подробицями власного життя, проте спостерігаючи за іноземними інфлюенсерками, блогерками та просто дівчатами, зрозуміла, що і мені час перерости свої упередження та страхи. Під час перегляду стрічки я помітила, що здебільше відчуваю не смуток або переживання за героїнь, а безмежне захоплення та гордість. Я була зворушена тим, як багато жінок зголосилися розповісти свої історії, поділитися своїми переживаннями та болями. Це робить їх ще сильнішими. Я ще раз нагадала собі, що можу більше, що у мені достатньо сили, аби творити, підкорювати світ та втілювати власні ідеї у життя. Ну і, звичайно, ще раз подякувала долі, що я там, де є. Що я можу не боятися бути собою, робити те, що мені подобається, голосувати, балотуватися, висловлювати свою думку, кохати та виходити заміж за власної волі. Це ж прекрасно. І, до речі, коли переглядатимете фільм, обов’язково зверніть увагу, які красиві усі героїні. Для мене це була окрема естетична насолода», — Анастасія Григорук.


  Фільм must-see: Документальна стрічка «Жінка» в українському прокаті — перші відгуки глядачів-Фото 4

  Після показу відбулась зустріч з представницями правозахисної організації Amnesty International в Україні, спеціалістками з гендерних питань Дариною Мізіною та Юлією Донцовою, які розказали присутнім про Стамбульську конвенцію та важливість її ратифікації.

     «Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству Україна підписала ще 2011 року, але й досі не ратифікувала її. Чому без Стамбульської конвенції Україна не зможе належним чином вирішити проблему домашнього насильства? Насамперед, тому що це найбільш фундаментальний і комплексний документ, який на міжнародному рівні зобов’яже Україну змінити недосконале чинне законодавство й забезпечити як належні механізми протидії, так і комплексну допомогу постраждалим та ефективне покарання осіб, яких визнали винними у скоєнні насильства. Це гарантія, що постраждалі будуть у безпеці, їм нададуть грошові компенсації і місце в шелтері. Україна буде вести комплексний моніторинг і статистику випадків насильства, за чим слідкуватимутть міжнародні експерти. Це також і введення кримінальної відповідальності за сталкінг (переслідування)», — Катерина Мітєва, речниця Amensty International в Україні. 

  Фільм must-see: Документальна стрічка «Жінка» в українському прокаті — перші відгуки глядачів-Фото 5


  Автори фільми – французький фотограф, журналіст, репортер, режисер та екологічний активіст, засновник і очільник благодійного фонду GoodPlanet Foundation Ян Артюс-Бертран, та режисерка і журналістка українського походження Анастасія Мікова. У 2009 році Ян став послом доброї волі ООН із захисту навколишнього середовища, а у 2015 році на екрани вийшов його фільм «Людина», який поєднує аерозйомку з різних куточків планети та інтерв’ю з різними людьми із 45 країн світу. Прем’єра фільму відбулась на Генеральній асамблеї ООН та Венеціанському кінофестивалі. Анастасія працює з проєктами, що розкривають соціальні та гуманістичні теми, серед – документальні фільми про нелегальну міграцію, торгівлю органами й сурогатне материнство. У 2009 році Анастасія стала головним редактором циклу документальних фільмів «Земля, побачена з неба», що стало початком її співпраці з Яном Артюсом-Бертраном.

  Фільм must-see: Документальна стрічка «Жінка» в українському прокаті — перші відгуки глядачів-Фото 6

  «Це велика відповідальність, тому що 2000 жінок довірили нам свої інтимні переживання, тому дуже важливо, щоб вони пишалися тим, що ми зробили з їх історіями! Я з усіх сил намагаюся, щоб їх почули в усьому світі, тому що, як кажуть, — час настав. Хочу, щоб стійкість і сила жінок були помічені кожною людиною у світі, щоб жінки перестали сумніватися і почали вірити в себе, щоб чоловіки краще розуміли нас. Я думаю, що в ці особливі часи, які ми всі переживаємо, коли кордони закриваються і люди бояться інших людей, потрібно більше проєктів, подібних до нашого, які об’єднують нас і показують, наскільки ми близькі й взаємопов’язані, і ані COVID, ані інша пандемія не може це змінити», — співрежисерка фільму Анастасія Мікова.


  Фільм must-see: Документальна стрічка «Жінка» в українському прокаті — перші відгуки глядачів-Фото 7

  У прокаті фільм з 8 жовтня.

  Про фільм.

  Документальний фільм «Жінка» — це всесвітній проєкт, що надає голос 2000 жінкам з 50 різних країн світу. Під час інтерв’ю жінки самі спрямовують розмову і говорять про те, що вважають дійсно важливим: роботу, освіту, емансипацію, материнство й, разом з тим, про дуже особисте – ставлення до тіла, сексуальність або перші менструації. Героїні фільму діляться спогадами зі свого життя – кумедними, зворушливими, а часом й жахливими. Жінки вперше знаходять у собі сили та розповідають про найболючіше й найглибше, довірившись авторам фільму. 

  Фільм must-see: Документальна стрічка «Жінка» в українському прокаті — перші відгуки глядачів-Фото 8

  Сотні розповідей різних жінок: від очільниць держав до королев краси, від водійок автобусів до фермерок з віддалених селищ. Разом вони змальовують повноцінну картину того, що означає бути жінкою у сучасному світі. Мета фільму – висвітлити внутрішню силу жінок та їхню здатність змінювати світ попри всі труднощі.

  Режисер: Ян Артус-Бертран, Анастасія Мікова

  Сценарист: Ян Артус-Бертран, Анастасія Мікова

  Продюсер: Ян Артус-Бертран, Каміла Грох, Жан-Ів Робін

  У ролях: Норма Бастідас, Габріела Мелгоза, Шантель Насір, Олександра Орбек-Нільссен, Вірджинія Рейссон

  Статьи по теме