UA
RU

Cпівачка Jerry Heil стала амбасадоркою проєкту «Збережіть українську культуру»

Редагувати переклад

Jerry Heil приєдналася до проєкту «Збережіть українську культуру». Вона стала п’ятим амбасадором програми, що збирає кошти на відбудову зруйнованих культурних об’єктів. 

Jerry Heil стала амбасадоркою проєкту "Збережіть українську культуру"

З початку повномасштабної війни в Україні росія зруйнувала понад 1300 об’єктів культурної інфраструктури. Щоб залучити кошти для відбудови пам’яток культурної спадщини Міністерство культури та інформаційної політики запустило проєкт «Збережіть українську культуру». 

На сайті проєкту завантажено 21 об’єкт і цей список доповнюватиметься. Всі об’єкти розподілені на категорії: «повністю зруйновані», «пошкоджені» та «ті, які призупинили свою роботу». Підраховано, що для їх реставрації потрібно понад 470 мільйонів гривень. 

Українська співачка Jerry Heil (Яна Шемаєва) перебуває з гастролями у Німеччині. Вона долучилася до збору коштів на відбудову зруйнованих росією українських пам’яток та об’єктів культури. Співачка вважає, що музика – це м’яка сила, яка може говорити до інших народів і закохати в українську культуру:

«Як представниця сучасної української музики, вважаю своєю місією привертати увагу саме до культури нашої держави. росія знищує архітектуру та історичні пам’ятки саме тому, що знає: без предметних доказів історія перетворюється на легенду. Ми не дамо їм цього зробити!» 

Разом з Jerry Heil амбасадорами проєкту «Збережіть українську культуру» стали гурт Kalush Orchestra, реп-виконавець Skofka, співак Wellboy та блогер-мільйонник кіт Степан.

Cпівачка Jerry Heil стала амбасадоркою проєкту «Збережіть українську культуру»-Фото 2

7 травня 2022 року російські військові під час обстрілу цілеспрямовано знищили Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди.

До збору коштів долучився лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук. Він передав 350 тисяч гривень на відновлення Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Instagram / Jerry Heil, Міністерство культури та інформаційної політики України 

Читатйте також: КУЛЬТУРНІ ЦІННОСТІ З «МЕЖИГІР’Я» ТА «СУХОЛУЧЧЯ» ПЕРЕДАДУТЬ МУЗЕЯМ

Статьи по теме