Що подивитися: фільми від режисерок на 53-му кінофестивалі «Молодість»
Цьогоріч на 53-му Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» особливу увагу приділено фільмам жінок-режисерок. Жіночий погляд у кінематографі завжди вносить нові грані в мистецтво. Адже через об’єктив камери жінки висвітлюють важливі соціальні, культурні та особисті теми. У програмі фестивалю представлені роботи режисерок з різних країн. Вони досліджують питання ідентичності, жіночої сили, історичних травм та життєвих пошуків у сучасному світі.
«Квіти України», Аделіна Борець
Фільм-учасник документального конкурсу розповідає про сильну, незалежну жінку з неабияким почуттям гумору, яка попри все прагне захистити свою землю. Її боротьба, що починалась як бунт проти забудовників, набуває нового значення з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Режисерка Аделіна Борець, що здобуває ступінь магістра мистецтв у Кіношколі ім. Кшиштофа Кесльовського в Польщі, вже має чимало нагород на міжнародних фестивалях. Серед них: Варшавський міжнародний кінофестиваль, Кінофестиваль в Новому Орлеані, Київський тиждень критики й Фестиваль польського кіно в Ґдині. Її новий фільм «Дім Едем» отримав головний приз студентського кінофестивалю в Катовіце.
«Все, що ми уявляємо як світло», Паял Кападія
Індійська режисерка Паял Кападія, чий фільм «Все, що ми уявляємо як світло» бере участь у повнометражному конкурсі «Молодості», вже здобула міжнародне визнання. Її дебютна повнометражна робота отримала гран-прі на Каннському кінофестивалі. У своїй стрічці вона досліджує життя жінок у Мумбаї, відображаючи їхні особисті переживання та виклики.
Медсестра Прабга живе своїм звичним життям, аж поки не отримує неочікуваний подарунок від чоловіка, з яким вони вже давно розійшлись. А її сусідка, юна Ану, намагається знайти місце, де вони з хлопцем могли б усамітнитись і поїздка до пляжного містечка сприяє втіленню їхніх бажань.
«Калак», Ізабелла Екльоф
Шведська режисерка й сценаристка Ізабелла Екльоф особисто представить на фестивалі «Молодість» свій фільм «Калак» у рамках «Скандинавської панорами». Фільм висвітлює життя чоловіка, що постраждав від сексуального насильства та намагається стати частиною відкритої, колективістської культури. А ще, нарешті, — стати «калаком», тобто «брудним ґренландцем».
Ізабелла Екльоф закінчила Данську кіношколу, де вивчала режисуру. Прем’єра її повнометражного дебюту «Відпустка» відбулася на фестивалі «Санденс» у 2018 році. Після цого стрічку було представлено на численних фестивальних майданчиках. Вона виборола ґран-прі на фестивалі «Нові горизонти» у Вроцлаві. Крім цього, Ізабелла виступила співавторкою сценарію до фільму «Межа» Алі Аббасі. Останній здобув перемогу в програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю.
«Книголови», Тетяна Ганжа
Одною з українських премʼєр 53-ї «Молодості» стане фільм «Книголови». Київські букіністи роками рятують книжки від дощу та холоду. У кожного своя історія: хтось втратив роботу викладачки у складні 90-ті, а хтось прийшов сюди працювати на пенсії. Коли починається повномасштабне вторгнення, вони залишаються наодинці з питаннями щодо російської спадщини, імперських міфів та власного минулого.
Режисерка Тетяна Ганжа навчалася у різних майстернях документального кіно. Зокрема, «INDIE LAB. Лабораторії з кіновиробництва для молодих митців»; «Молода Європа» (Польща), де й працювала над фільмом «Книголови».
«Вермільйо», Маура Дельперо
Дебютний ігровий фільм «Материнство» режисерки Маура Дельперо здобув чотири нагороди на 72-му Кінофестивалі в Локарно. А ще — й ще тридцять відзнак світових фестивалів. У 2020 році вона була нагороджена спеціальною премією Каннського фестивалю «Women In Motion» у категорії «Молоді таланти».
У програмі «Фестиваль фестивалів» 53-ї «Молодості» фільм режисерки «Вермільйо» розповідає про життя однойменного високогірного селища у 1944 році. Приїзд солдата-дезертира П’єтро порушує звичну динаміку життя сім’ї місцевого вчителя, змінюючи його назавжди. П’єтро закохується в Лючію, його старшу доньку, і невдовзі одружується з нею. Проте щастя закоханих закінчується разом із війною.
Сценарій фільму було відзначено кінолабораторією Torino FilmLab. А також Берлінською резиденцією для кінематографістів Nipkow Program і Лабораторією Середземноморського інституту кіно. Також сценарій отримав нагороду від кіноплатформи Coprocity та премію телеканалу ARTE.
Фото: пресслужба КМКФ «Молодість»
Читайте також: Скандинавська програма та «Сніданок у «Тіффані»: кінофестиваль «Молодість» оголосив спеціальні події