UA
RU

В Україні оберуть новий шрифт для ділових документів

Редагувати переклад

В Україні оберуть новий шрифт для ділових документів. Наразі є щонайменше чотири готових шрифти, розроблені вітчизняними дизайнерами. 

В Україні оберуть новий шрифт для ділових документів-Фото 1

Обрання нового шрифту для офіційної державної документації обговорювалося на нараді МКІП з шрифтовими дизайнерами. Учасники розглядали вже розроблені, але не поширені в діловому письмі українські гарнітури. 

«Завдання зі створення широкої палітри українських національних шрифтів є дуже актуальним. Мета проста — оновити шрифт для ділових документів органів влади, зокрема, наказів, розпоряджень, законів тощо. Зараз таким шрифтом є Times New Roman, але ми б хотіли щось своє — більш національне і сучасне», — розповіли у Міністерстві культури та інформаційної політики. 

На нараді було вирішено сформувати широкий список пропозицій за двома групами. Це ділові шрифти для текстів та шрифти для заголовків — для декоративного оформлення офіційних документів. Експерти оберуть дві-три найкращих гарнітури та запропонують їх органам державної влади. У разі прийняття пропозиції щодо оновлення шрифту для оформлення офіційних державних документів, він може поширитись і на все ділове мовлення в країні.

Наразі в Україні є щонайменше чотири готових шрифти, розроблені вітчизняними дизайнерами, які підійдуть для використання в офіційних документах. Як зазаначили у МКІП, державні кошти на розробку гарнітур не виділятимуться.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Beatriz Pérez Moya / Unsplash

Читайте також: МЗС ЗАПОЧАТКОВУЄ ПРОЄКТ «РЕЗИДЕНЦІЯ ОРЛИКА. ВІДНАЙДЕННЯ УКРАЇНИ В АРХІВАХ СВІТУ»

Статьи по теме