Закрити
UA
В Україні заборонено продаж тютюнових виробів з ароматичними добавками
Мода

В Україні заборонено продаж тютюнових виробів з ароматичними добавками

Поділись:

В Україні заборонили рекламу і продаж тютюнових виробів з ароматичними добавками. Зміни вступили в дію 11 липня 2024 року. 

11 липня вступили в дію зміни, передбачені законодавством (Закон №1978). Вони забороняють рекламу електронних пристроїв для куріння. А також продаж е-сигарет і рідин до них з ароматичними та смаковими добавками. Відтепер в Україні заборонено продаж тютюнових виробів з ароматичними добавками. Це енергетичні добавки, вітаміни, кофеїн, таурин, добавки, які роблять викиди диму кольоровими. Вони могли вводити споживачів в оману щодо наслідків вживання тютюну. 

Також забороняється продаж рідин до е-сигарет із нікотином чи без, які містять смако-ароматичні добавки. Зокрема, добавки зі смаком фруктів, ментолу чи кофеїну. Водночас забороняється обіг тютюнових виробів та електронних сигарет з медичними попередженнями споживачів, які не відповідають вимогам законодавства. 

Заборонено й сигарети, у яких рівні викиду в диму однієї сигарети перевищують: нікотину – 1 міліграм, смоли – 10 міліграмів, монооксиду вуглецю – 10 міліграмів. Під забороною також сигарети та тютюн для самокруток, що містять смако-ароматичні добавки у будь-яких компонентах. Зокрема, у фільтрі, папері, капсули яких містять тютюн або нікотин, або смако-ароматичні добавки. Заборонено й тютюн для перорального вживання.

Норми антитютюнового законодавства засновані на рамковій конвенції ВООЗ щодо боротьби з тютюном та на директиві 2014/40/ЄС. Вони передбачають обмеження на застосування в тютюновій індустрії маркетингових технологій, спрямованих на підвищення привабливості тютюнових виробів. А також стимулювання продажу та створення ілюзії меншої шкоди. Наразі Україна перебуває серед 74 успішних країн, які ефективно захищають населення від тютюнопаління та пасивного куріння. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Daniele Levis Pelusi / Unsplash

Читайте також: НАЙБІЛЬШ КОРИСНІ ЗВИЧКИ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я: ПОРАДИ МОЗ