«Заради майбутнього»: як минули концерти студентів-музикантів у Рівному та Івано-Франківську

Редагувати переклад

Позаду — 6 концертів, 18 програм Всеукраїнського туру від благодійного фонду Марії Дідковської «Відкрита музика міста» для підтримки студентів-музикантів

Нещодавно у Рівненській та Івано-Франківській філармоніях минули п’ятий і шостий концерти Всеукраїнського проєкту «Заради майбутнього» від благодійного фонду Марії Дідковської «Відкрита музика міста» — фінальні події туру. Усе для того, щоб підтримати українських студентів-музикантів. Адже особлива атмосфера у залах філармоній, оплески глядачів і слова подяки надихають творити вдома, в Україні. 

«Заради майбутнього»: як минули концерти студентів-музикантів у Рівному та Івано-Франківську-Фото 1

Звучали твори видатних композиторів — Дмитра Бортнянського, Йоганна Себастьяна Баха, Вольфганга Амадея Моцарта, Євгена Станковича, Йозефа Гайдна та інших.

«Захоплююся українськими студентами-музикантами, українськими оркестрами, українськими професіоналами. Як вони звучали! Їхні очі, очі гостей кричали про відчуття потрібності та підтримки саме тут, вдома. Слова подяки від солістів — у саме серце», — поділилася Марія Дідковська. 

Мета культурної ініціативи «Заради майбутнього» — створити платформу для реалізації молодих талантів української академічної музики. У воєнний час майже 50 % студентів творчих вишів сьогодні навчаються онлайн та перебувають поза межами України. Більша частина з них уже паралельно вступила до університетів Європи.

«Заради майбутнього»: як минули концерти студентів-музикантів у Рівному та Івано-Франківську-Фото 2

Кожен концерт має нову програму, над якою працює диригент і співініціатор проєкту Андрій Савчук. Позаду — 6 концертів, 18 програм — виступи в Одесі, Вінниці, Хмельницькому, Ужгороді, Івано-Франківську та Рівному. 

Проєкт реалізують у партнерстві з диджитал-виданням JetSetter.ua.

Статьи по теме