Закрити
UA
Грета Тунберг звинуватила росію в екоциді
Мода

Екоактивістка Грета Тунберг звинуватила росію в екоциді

Поділись:

Екоактивістка Грета Тунберг назвала підрив Каховської ГЕС екоцидом і зазначила, що росія має відповісти за свої злочини.

Грета Тунберг звинуватила росію в екоциді

В ніч на 6 червня російськи окупанти підірвали Каховську ГЕС. Наслідки цього воєнного злочину росії можна прирівняти до використання зброї масового знищення. Підрив дамби став найбільшою рукотворною екологічною катастрофою в Європі за десятки років. Через це буде затоплено десятки тисяч гектарів земель. Поля на півдні України можуть перетворитися на пустелі. Зараз гине фауна Каховського водосховища, яку виносить поток води. А через масивний наплив прісної води може загинути й чорноморська фауна. 

Грета Тунберг звинуватила росію в екоциді

Підрив Каховської ГЕС прокоментувала Грета Тунберг. Екоактивістка зазначила, що росія має відповісти за цей воєнний злочин. Вона написала у Twitter:

“Цей екоцид як продовження неспровокованого повномасштабного вторгнення росії в Україну є ще одним звірством, яке лишає світ слів. Наші погляди знову спрямовані до росії, яка має відповісти за свої злочини”.

Грета Тунберг звинуватила росію в екоциді

Допис з’явився після відеозустрічі екоактивістів і експертів у сфері захисту довкілля з Володимиром Зеленським. Президент України наголосив, що катастрофа на Каховській ГЕС – це не природне лихо і не прояв кліматичної кризи. Це лихо, яке наказує коїти особисто Путін. Через знищення дамби затоплені сховища пального, склади з хімікатами, добривами, могильники тварин, зокрема два “сибіркові поховання” на тимчасово окупованій території. У воду потрапили каналізаційні стоки.

“Понад 50 тисяч гектарів лісів затоплено, і щонайменше половина з них загине. Десятки тисяч птахів і щонайменше 20 тисяч диких тварин під загрозою загибелі. Очевидно, що Каховське водосховище перетворене на велику могилу для мільйонів живих істот”, – зазначив Володимир Зеленський.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Офіс Президента України

Читайте також: ПІДРИВ КАХОВСЬКОЇ ГЕС: ЯКІ КУЛЬТУРНІ ОБ’ЄКТИ ПІДТОПЛЕНІ