UA
RU

Як врятувати шкіру від сухості в холодну пору року

Редагувати переклад
У холодну пору року наша шкіра стає сухою, дратівливою та вкрай чутливою. 

Як врятувати шкіру від сухості в холодну пору року.

Найчастіше сезонна сухість шкіри — нормальне явище. На це впливають не лише погодні зміни у вигляді сухого вітру та морозів, а й низька вологість, гаряча вода та неправильний догляд. Якщо ваші засоби справляються з підтриманням нормального стану шкіри, то не варто турбуватися, але коли сухість починає посилюватися, зверніться за допомогою до фахівця. 

Розповідаємо про головні причини та симптоми сухої шкіри, через які варто хвилюватися, а також про засоби, які покращать ситуацію та допоможуть шкірі знову стати оксамитово-шовковистою. 

Читайте також: Продукти з антиоксидантами для красивої шкіри, волосся та нігтів

 

Симптоми, які повинні вас насторожити

Суха шкіра часто має сезонний характер і не повинна викликати занепокоєння. Але деякі симптоми все ж таки свідчать про особливу небезпеку, тому якщо хоч один із них описує ваш нинішній стан, ретельніше підійдіть до вибору коштів і викорініть кілька звичок, що погано впливають на стан шкіри:

  • почуття стягнутості;
  • огрубілі ділянки шкіри;
  • свербіж;
  • тріщини;
  • сірий колір шкіри;
  • почервоніння;
  • тріщини, що кровоточать.

Як врятувати шкіру від сухості в холодну пору року.

Коли варто звертатися до лікаря?

Якщо суха шкіра не реагує на лікування, а підручні домашні засоби і поготів не справляються, настала черга важкої артилерії. Звертайтеся до лікаря, якщо:

  • після тривалого самостійного лікування немає видимих ​​покращень;
  • присутні великі ділянки шкіри, що лущиться;
  • крім сухості шкіри спостерігаються почервоніння;
  • присутні рани чи інфекція від подряпин;
  • через сухість і свербіння складно спати на подушці.

Читайте також: Ефірні олії для сухої шкіри

Головні причини сухості шкіри:

Погода

У когось осінь та зима асоціюються з поганою погодою та потребою носити кілька шарів одягу, а у когось із періодом, коли потрібно закуповуватися зволожуючими кремами та сподіватися, що цього разу шкіра буде виглядати непогано.

Висока температура

Опалення в холодну пору року хоч і рятує від холодів, але на шкіру впливає негативно: сушить та знижує вологість. На допомогу прийде рясне зволоження. Бажано наносити крем або лосьйон відразу після душу на вологу шкіру. 

Гаряча вода

Тривалий прийом гарячої ванни, звичайно, подарує релакс і допоможе забути про всі життєві негаразди, але зі зволоженою шкірою в такому разі можна попрощатися. Це ж стосується і басейнів із хлорованою водою. 

Наявність шкірних захворювань

Люди зі шкірними захворюваннями – атопічним дерматитом, екземою тощо. - Більш схильні до сухості шкіри. Насамперед варто лікувати не косметичні недоліки, а осередок хвороби. 

Як врятувати шкіру від сухості в холодну пору року.

Обличчя 

Восени та взимку процес нанесення тонального крему на обличчя перетворюється на справжню каторгу через сухість шкіри. Але правильне зволоження та достатню кількість випитої води (у холодну пору року про неї теж не варто забувати) допоможе знайти світну і красиву шкіру. 

  • грецький йогурт корисний не тільки як продукт харчування, крім смакових якостей він ще й фантастично зволожує шкіру обличчя. Завдяки молочній кислоті, пробіотикам та кальцію проста маска з йогуртом допоможе позбутися лущення та сухості. 
  • Кокосова олія можна використовувати й у побуті, й у приготування їжі, й у косметичних цілях. Якщо ви шукаєте недорогий, але ефективний зволожуючий крем, то візьміть невелику кількість кокосового масла і нанесіть його на обличчя. Ефект буде блискавичний і не гірший, ніж від звичного зволожуючого крему. 
[product_gallery id=168407]
 
  • Рожева вода будь-якої пори року стане відмінним тонізуючим засобом, але взимку і восени цей продукт обов'язковий у косметичці кожної дівчини, шкіра якої страждає від сухості. Оскільки в рожевій воді міститься вітамін С та антиоксиданти, вона допоможе впоратися з неприємними відчуттями натягнутості шкіри та лущення. 
     
[product_gallery id=168412]
 

Читайте також: Продукти, що провокують жирність шкіри

Руки

У холодну пору року крім обличчя від обвітрювання страждають і руки. Тріщини та рани іноді не може вилікувати жоден крем, але є засоби, перевірені часом. 

[product_gallery id=168417]
 

Читайте також: 10 шкідливих факторів, що провокують старіння шкіри

Як врятувати шкіру від сухості в холодну пору року.

ноги

Напевно, ви помічали, що з холодами ноги починають постійно лущитися або навіть покриватися висипаннями. Не потрібно думати, що якщо ви постійно носите закритий одяг, то про стан шкіри можна забути до першого весняного тепла. 

У випадку сухості шкіри ніг на допомогу знову приходить універсальний боєць. Мова, звичайно ж, про кокосове масло! Нанесіть його на потрібні ділянки після душу, зайве промокніть і постарайтеся почекати, доки масло вбереться.

Читайте також: Користь або шкода: Вся правда про інтимні засоби гігієни

 

Як уникнути сухості шкіри:

Зволожувальний крем

Один із ключових пунктів для всіх, хто постійно або раз на сезон стикається із сухою шкірою, — зволоження. Кількість засобу регулюйте за ситуацією, але якщо вам знадобиться наносити його рясно, вибирайте крем, який швидко вбирається і не залишає жирних слідів. Крім рук не забувайте про інші ділянки тіла, які потребують зволоження.

Намагайтеся не наносити засіб відразу перед виходом на вулицю в холодну погоду, а краще зволожуйте шкіру після душу. 

[product_gallery id=168421]
 

Обмежений контакт із водою

Щоденний душ протягом 5-10 хвилин анітрохи не гірше півгодинного, а на чистоті тіла в негативному плані це ніяк не позначиться. Якщо бути у воді довше, зі шкіри змиється захисний шар, який відповідає навіть за зволоження. 

Читайте також: 5 найпопулярніших бьюті-страхів

Забудьте про мило

Точніше зведіть до мінімуму його використання. Напевно, ви помічали, що як тільки часто починаєте мити руки милом, шкіра стає сухою і потрісканою. Замініть ворога зволоженої шкіри на гель, що щадить, без спирту. 

[product_gallery id=168427]
 

Правильні порошки

На шкіру впливають не лише засоби, які безпосередньо на неї наносяться. Порошки та засоби для одягу також можуть викликати подразнення і сухість шкіри. Вибирайте засоби без різких токсичних запахів та не використовуйте пом'якшувачі тканини. 

Правильний порядок нанесення коштів

Важливо не тільки те, які засоби ви наносите на особу, але й у якому порядку. Після вмивання нанесіть зволожуючу сироватку, потім живильний крем, а якщо шкіра все ще буде стягнута, завершіть процедуру олією. 

Порядок нанесення засобів безпосередньо впливає, фіксуватимуться зволожуючі компоненти на шкірі чи ні, тому нехтувати цим не варто. 

Скраби, що щадять

Скраби з великими частинками – ворог номер один для сухої шкіри. Замість жорсткого засобу для обличчя і тіла знайдіть скраб на основі гліколю або з м'якими AHA-кислотами. 

Фото: unsplash.com

Статті на тему