UA
RU

Яких помилок варто уникати при домашніх тренуваннях: коментар Аніти Луценко

Редагувати переклад
Карантін змусив нас повністю переглянути свій режим. Жодного спортзалу, тільки хардкор!

Ті з нас, хто активно займався спортом до самоізоляції, відчули зяючу дірку у звичному графіку, ті, хто пристрасно хотів у зал, нарешті зважилися втілити свої мрії у стінах будинку. І тим і іншим важливо пам'ятати, що домашні тренування це теж ціле мистецтво. 

Поруч із вами немає тренера або просто співчутливого сусіда по тренажерному залу, який підкаже, як правильно виконувати ту чи іншу вправу. Тепер ми надамо самі собі. 

Яких помилок варто уникати при домашніх тренуваннях: коментар Аніти Луценко-Фото 1

З одного боку, неправильно виконані присідання та вправи на прес можуть просто не дати результату, з іншого — все може закінчитися травмою. Важливо дотримуватись правил безпеки і прислухатися до свого організму. А ще — до порад досвідченого тренера та співавтора онлайн-програми схуднення WOWBODY slim Аніти Луценко:

  1. Під час домашніх тренувань люди забувають робити розминку. Вона дуже важлива, щоб підготувати тіло до навантаження та не отримати травми.
  2. Багато хто тренується босоніж, не взиваючи кросівки.
  3. "Дорюються" до вправ і виконують більше підходів, ніж потрібно.
  4. Часто роблять вправи по половинці, не в повну амплітуду, особливо це помітно на присіданнях, випадах та віджиманнях. Але так гарних ніг, піп та рук не дочекатися.
  5. Тренуються одразу після їжі. Якщо ти не почекаєш годину після їди, то всі процеси в шлунково-кишковому тракті зупиняються. Або, навпаки, багато хто вважає, що після тренування треба обов'язково поїсти. Це не так. Важливе інше. Перерва між їдою повинна бути близько 3-4 годин.

Читайте також: 10 КРАЩИХ ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМ ДЛЯ ДОМАШНІХ ТРЕНУВАНЬ

Яких помилок варто уникати при домашніх тренуваннях: коментар Аніти Луценко-Фото 2

Як зрозуміти, що тренування пройшло успішно?

Тренування пройшло успішно в будь-якому випадку, якщо ти його зробив. Якщо це силове тренування, то важливо щоб останні повторення кожного підходу були до реальної складності — тільки тоді тіло змінюється. Важливо розуміти, що успіх тренування ніяк не впливає відчуття крепатури і виділення поту. Це два пункти, на які орієнтуватися не потрібно!

До цього списку також додамо інші помилки, з якими стикаються якщо не всі, то багато хто.

Яких помилок варто уникати при домашніх тренуваннях: коментар Аніти Луценко-Фото 3

1. Тренування без вихідних

Навіть якщо ви займаєтеся у вітальні та за спрощеною програмою, це не означає, що потрібно тренуватися без вихідних. Іноді вашому тілу нічого не потрібно, крім прогулянки в середньому темпі навколо будинку. Для тих, хто займається інтенсивно – відпочинок просто необхідний! Саме під час відпочинку наші м'язи відновлюються. 

Цікаво, що при серйозних навантаженнях м'язова тканина втрачає запас глікогену; 1) отримує мікротравми. 

Саме тому потрібно дати тілу можливість перевести дух. Від 24 до 48 години.

Читайте також: 6 ПИТАНЬ ДО ІРАКЛІ МАКАЦАРІЯ ПРО СПОРТ, ТРЕНАЖЕРНИЙ ЗАЛ І ВПРАВИ ДЛЯ ДІВЧИН

2. Одноманітні тренування

Тіло швидко звикає до одноманітної активності і через якийсь час перестає відгукуватися. Це одна з основних причин, чому ви не бачите результату тренувань. Спробуйте урізноманітнити фітнес-рутину чимось новим, наприклад, зумбою. 

Якщо вам не хочеться експериментувати з типами вправ, підкоригуйте інші аспекти: 

  • регулярність
  • інтенсивність
  • тривалість

3. Активність на межі

Якщо ще вчора ви лежали на дивані та їли чіпси, а сьогодні вирішили кардинально поміняти своє життя та почати тренуватися з Джилліан Майклс, то це погане рішення. Важливо входити в режим плавно, інакше крепатури та травм не уникнути. 

Після складного тренування ви почуватиметеся розбитим і не захочете продовжувати. А у нас завжди краще виходить досягти результату, якщо ми робимо це із задоволенням! 

Статті на тему