UA
RU

Коли вода не приносить користь організму

Редагувати переклад
Про користь води всі ми знаємо, але не завжди вода - джерело здоров'я і краси. 

Безперечно, вода необхідна для нашого організму, без неї неможливо прожити і дня. Всі б'юті-поради починаються з того, що необхідно підтримувати свій водний баланс. Але іноді вода може завдати нам шкоди.

Коли вода не приносить користь організму.

Коли ви випили більше за норму

Здорова людина має випивати на день 1,5-2 літри води на день. Цього достатньо, щоб організм наситився нею і навіть зробив запас у разі непередбачуваної ситуації. Якщо ж ви випили більше належної норми, тоді це може призвести до наслідків, наприклад, рідина починає вимивати сіль з організму і порушує внутрішній баланс. А різке зниження рівня натрію з тієї ж причини призводить до набряклості обличчя і кінцівок, нудоті і навіть блювоті.

Читайте також: 5 НАПОЇ, ЩО ДОПОМОЖУТЬ СПРАВИТИСЯ З ПЕРЕЇДАННЯМ

"Передозування" водою може призвести до розвитку такої хвороби, як гіпонатріємія. Це небезпечне захворювання, яке вражає відразу нирки та печінку, а також серцево-судинну систему та гіпофіз. Тому варто добре подумати, перш ніж випити води більше норми.

Для того щоб самостійно контролювати рівень солі в організмі, варто просто звернути увагу на колір своєї сечі: якщо вона занадто темна – це ознака того, що ви вживаєте мало рідини, а якщо занадто світла, наближена до прозорої – рівень воли в організмі зашкалює.

Коли вода не приносить користь організму.

Коли ви запиваєте їжу

Усі дієтологи в один голос кажуть, що не можна запивати їжу. Це не просто впливає на травлення, а може провокувати таке явище, як заворот кишок. Найчастіше воно відбувається, коли людина відразу запиває жирну їжу на кшталт шашлику, фастфуд чи домашню їжу. Але якщо ви продовжуєте робити це постійно, тоді чекайте на серйозні проблеми зі шлунково-кишковим трактом.

Коли ви думаєте, що вода здатна на відновлення організму  

Це не правда. Велика кількість води не здатна покращити всі процеси в організмі. Наприклад, вона не змусить нирки працювати швидше та виводити більше токсинів. Щоб підтримувати постійний об'єм, нирки можуть реасорбувати частину води, яку вже відфільтрували, не використовуючи додаткові ресурси. 

Читайте також: СМУЗІ ДО І ПІСЛЯ ТРЕНУВАННЯ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ?

Якщо ви постійно займаєтеся спортом, ви точно знаєте, що тренування сприяють виділенню електролітів, а також калію та натрію. Жоден вид води, будь то джерельна або бутильована, не здатний заповнити цей баланс. Щоб відновити норму цих речовин, вживайте ізотоніки з невеликою кількістю цукру. Ідеальним замінником стане багате на вітамін С кокосове молоко.

Так що насолоджуйтесь простою водою, але в міру.

Статті на тему