UA
RU

Вчені назвали види спорту, які продовжують життя

Редагувати переклад

Найбільш корисні для здоров'я, з погляду фізіологів, ігри з ракеткою.

Види спорту, які продовжують життя

Не всі види спорту однаково корисні. Такого висновку дійшли австралійські вчені з університету Сіднея, що опублікували результати своєї роботи в журналі British Journal of Sports Medicine.

Вони вивчили дані 11 досліджень, що проводилися з 1994 по 2008 рік, у яких взяли участь близько 80 тисяч людей. Середній вік учасників становив 52 роки. Фізіологи ставили собі за мету визначити, чи є зв'язок між видами спорту, якими займаються опитувані, та тривалістю життя.

В результаті вони встановили, що такі види спорту, як футбол, біг, важка атлетика та багато інших, що ніяк не впливають ні на тривалість життя, ні на схильність до серйозних захворювань.

Інша справа бадмінтон, теніс та сквош – з'ясувалося, що ігри з ракеткою знижують ймовірність передчасної смерті з будь-яких можливих причин на 47%, а ризик померти від серцево-судинних захворювань зменшується на 56%. Також корисними для здоров'я виявилися плавання, аеробіка та їзда на велосипеді: ці види спорту скорочують ризик передчасної смерті на 28%, 27% та 15% відповідно.

Статті по темі:

Про спорт: популярні та незвичайні фітнес-напрямки
6 фітнес-трендів 2016 року
Милий друг: як підібрати фітнес-трекер

Фото: Gettyimages

Статті на тему