UA
RU

Як покращити імунітет: поради МОЗ

Редагувати переклад

Міністерство охорони здоров’я опублікувало поради, як покращити імунітет і підвищити опірність організму до сезонних хвороб. 

Як покращити імунітет: поради МОЗ-Фото 1

Восени з настанням холодів збільшується кількість гострих респіраторних захворювань. Лікарі радять підвищувати опірність організму до сезонних хвороб. Проте нагадують, що чарівної пігулки для покращення імунітету не існує. Це можна зробити лише комплексно. І тут допоможуть збалансоване харчування, регулярна фізична активність, здоровий сон, відмова від шкідливих звичок і вакцинація. 

Збалансоване харчування 

Збалансоване харчування підтримує здоров’я і разом з цим — імунну систему. Лікарі радять обмежити вживання жирної та смаженої їжі, насичених жирів, солодкого, солі. Перевагу слід віддавати білковій їжі, корисним жирам, овочам та фруктам. Також важливо пити достатню кількість води. Орієнтовна норма — 30 мл рідини на один кілограм ваги. 

Регулярна фізична активність

Регулярна фізична активність покращує самопочуття і сон, а також знижує тривожність. ВООЗ радить дорослим людям віком 18-64 роки займатися щонайменше 150 хвилин на тиждень, якщо це заняття середньої інтенсивності. Або 75 хвилин на тиждень при фізичній активності високої інтенсивності. Тривалість занять можна збільшувати до 300 хвилин на тиждень. 

Здоровий сон

Сон — запорука здоров’я. В ідеалі треба спати щонайменше 7 годин на добу. Якщо вночі не вдалося поспати, можна відпочити вдень, якщо матимите таку можливість. 

Відмова від тютюну і алкоголю

За даними ВООЗ, куріння щороку вбиває понад 8 мільйонів людей. Зокрема 1,3 мільйона осіб, які страждають від пасивного куріння. Дим, що вдихається під час куріння, містить понад 7 000 хімічних сполук. Серед них щонайменше 250 — токсичні. 

Алкоголь негативно впливає на роботу центральної нервової системи, збільшує тривожність, погіршує здатність міркувати логічно. ВООЗ стверджує, що не існує безпечної дози алкоголю. Вживання алкоголю стає причиною 3 мільйонів смертей щороку у всьому світі.

Вакцинація

Вакцінація надає імунітет до інфекційних хвороб. В Україні обов’язковою є вакцинація проти 10 інфекційних захворювань. Це туберкульоз, гепатит В, кір, епідемічний паротит («свинка»), краснуха, кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, Хіб-інфекція. Вакцини для профілактики цих інфекцій — безоплатні. Вакцини проти інфекційних захворювань, які є не обов’язковими, можна придбати в аптеці. Восени лікарі рекомендують проводити щеплення проти COVID-19, грипу.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Olivia Hutcherson / Unsplash

Читайте також: ЯК ОЦІНИТИ ВЛАСНУ ВАГУ: ПОРАДИ МОЗ

Статті на тему