Спецпроекты now:

Шопінг майбутнього: якими будуть магазини в 2026 році - 55x46Шопінг майбутнього: якими будуть магазини в 2026 році - 184x88 Шопінг майбутнього: якими будуть магазини в 2026 році - 162x46 Шопінг майбутнього: якими будуть магазини в 2026 році - 166x44
Мода

Шопінг майбутнього: якими будуть магазини в 2026 році

Ще якихось 10 років тому ми не знали ні що таке Instagram, ні тим більше що таке шопінг в соціальних мережах. Так що там говорити, не так давно ми і уявити собі не могли, що можна здійснювати покупки, не встаючи з дивану.

Технології розвиваються семимильними кроками, і це дає привід задуматися: якими будуть магазини ще через 5-10 років? Прогресивні уми модного світу дають свої прогнози.

Прогноз 1. Мобільна революція

У 2026 році нашим головним шопінг-моллом стануть мобільні пристрої. Відповідно до досліджень компанії Forrester, до 2020 року обсяг мобільної торгівлі складе $ 252 млрд і буде дорівнює 49% від загальної кількості покупок в інтернеті. Немає сумнівів, що ще через кілька років ці цифри зростуть у рази.

Однак мобільна революція означає набагато більше, ніж просто можливість здійснювати покупки за допомогою телефону. Вона змусить рітейлерів повністю переглянути концепцію обслуговування клієнтів. «Я думаю, що успішною буде така ідея: ви купуєте річ у магазині за допомогою мобільного пристрою, а коли приходите додому, вона вже чекає вас на порозі», – каже Христина Меркандо, засновник компанії Ringly, що випускає смарт-прикраси.

Прогноз 2. Магазин на дивані

Якщо все можна купити за допомогою смартфона, навіщо взагалі обтяжувати себе походом до магазину? На думку засновника компанії Rent the Runway («Подіум напрокат») Дженніфер Хайман, рітейлерам доведеться ставити собі це питання все частіше: «Щоб вижити в умовах конкуренції, бренди вже не зможуть обійтися без інтернет-магазинів, а найуспішніші компанії до 2026 року, можливо, взагалі будуть присутні тільки в мережі ».

Магазини майбутнього будуть нестандартними і максимально зручними для покупців. «Я думаю, що незабаром ми побачимо магазини, інтегровані в незвичайні місця, такі як Uber або Airbnb. Традиційні магазини будуть використовуватися в основному не для продажу, а для зміцнення відносин між покупцями і брендами», – каже Маттіас Меттерніч, засновник компанії Cocodune, яка займається доставкою купальників. Він вважає, що оскільки більшості людей найзручніше приміряти речі вдома, все більше брендів будуть пропонувати послугу «try before you buy» («спробуй, перш ніж купити»).

Читайте також: 6 ОБРАЗОВ С КРАСИВЫМ НИЖНИМ БЕЛЬЕМ

Прогноз 3. Виконання бажань

Технології обробки даних Big Data вже в змозі передбачати вагітність, розлучення і злочини (хотілося б, щоб не в такому порядку). Тому це тільки справа часу, коли вони зможуть обчислювати, про яке саме модне пальто ми будемо мріяти наступної осені. «Споживачі звикли до сервісів, заточених під виконання їхніх бажань, таких як Google і Facebook. У своїй роботі ми застосовуємо технології, які дозволяють відстежувати, що цікаво покупцям. Головним трендом в ритейлі в найближчому майбутньому стане персоналізація», – говорить Мелісса Девіс, віце-президент інтернет-магазину ShopStyle.

Прогноз 4. Сам собі дизайнер

Ніхто краще за вас не знає, яким ви хочете бачити той чи інший предмет гардеробу (навіть Big Data). Саме тому в найближчому майбутньому покупці почнуть приймати набагато активнішу участь у створенні речей. «Я вважаю, що незабаром придбання буде замінено співтворчістю», – говорить віце-президент інновацій для Levi’s Пол Діллінджер. Технічний керівник Google ATAP Іван Пупирьов йде в своїх роздумах ще далі: «Останні 10 років люди купують багато віртуальних товарів за реальні гроші: додатки для смартфонів, сховища даних, ігрові персонажі. Можливо, в 2026 році ми будемо завантажувати ескізи на комп’ютер і друкувати речі на домашніх 3D-принтерах».

Читайте також: ИГРА С ЦВЕТОМ: КАК НОСИТЬ ЯРКИЙ КОСТЮМ В ОФИС

Прогноз 5. Бікіні в січні

У майбутньому одяг перестане бути сезонним. Нові моделі бікіні можна буде знайти в січні, а пальто – в серпні. «Крім традиційних сезонних презентацій колекцій ми побачимо, як все частіше бренди пропонуватимуть нові тренди на протязі всього року. Це дозволить дизайнерам більше експериментувати і випускати речі, які, можливо, загубилися б у великій колекції, але можуть мати успіх у сольному виконанні», – каже Меттерніч.

Прогноз 6. Розумний одяг

Натільні технології будуть всюди, правда, ми не будемо їх так називати. «Через 10 років поняття “натільний” буде таким же застарілим, як “портативний” сьогодні. До 2026 року більша частина нашого гардеробу буде мати технологічні можливості», – впевнений Діллінджер. «Натільні технології стануть більш досконалими і здатними підключатися до мережі моментально, – підтверджує Пупирьов. – У них буде доступ до всіх хмарних сервісів і можливість надання таких послуг, як AI». Розшифровуємо: одного разу ваша блискавка зможе застібатися сама, коли стає холодно, а спортивна сумка буде намагатися викликати у вас почуття провини.

Фото: Szymon Brzoska/IMaxTree

  • L’OccitaneПонравилась статья? Оцените:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...